John wins, great job! sport; 23 PSV moet nu al afstand nemen Real mist Pepe tegen Barcelona Feyenoord-trainer Ronald Koeman onder de indruk van Sparta Praag Badmintonbond Zuid-Korea mild voor speelsters donderdag 23 augustus 2012 John Degenkolb wint opnieuw in Vuelta Een kansloze vluchter, een sprin tend peloton en John Degen kolb die de massasprint wint. Zo simpel zag de vijfde etappe in de Vuelta er voor veel mensen uit. Maar een dag in de ploeglei dersauto van het winnende Ar gos leert dat er meer gebeurt. door René Banierink LOCRONES - De koersradio kraakt meteen. Eerste kilometer, eerste vluchter. Javier Chacon van het kleine Andalucia krijgt in het snik hete weer gelijk, de zegen. „Per fect", zegt Argos-ploegleider Chris tian Guiberteau in de microfoon tegen collega Merijn Zeeman. Koen de Kort laat uit het peloton over de 'oortjes' weten: „Okay, boys, slechts één man, die is mak kelijk terug te pakken." Een droom- scenario. Het verschil loopt razend snel op en is binnen 25 km meer dan tien minuten. Het is vandaag een soort criterium in en rond Logrones. Het eerste rondje van 20 km zit er al bijna op. Guiberteau en Zeeman moe ten vroeg een vraag beantwoor den: wanneer gaan we (meelij den? Normaal is dat aan Katoesja van klassementsleider Rodriguez. Maar Chacon staat 24 minuten achter. Katoesja kan dus lang wach ten, misschien wel te lang voor Ar- gos. - „Als het -15 minuten wordt, gaan we rijden", besluiten de twee. Als de voorsprong meer dan 12 minuten is, is de eerste Chinees in de Vuelta, Ji Cheng, de klos. Hij moet namens Argos tempo ma ken. Zeeman en Guiberteau vra gen steun bij FDJ en Ori- Argos-renner John Degenkolb wint zijn tweede etappe in de Ronde van Spanje. foto Israel L. Murillo/AP SEOUL - De beroepscommissie van de Zuid-Koreaanse badminton bond heeft de straffen in het olym pische badmintonschandaal aan zienlijk verminderd. De vier speel sters die er in Londen in het dub belspel alles aan deden te verlie zen, moeten nog maar een half jaar aan de kant blijven. Zij waren in eerste instantie voor twee jaar geschorst. De levenslange schorsing van hoofdcoach Sung werd omgezet in een uitsluiting voor twee jaar. Hij had geen beroep aangetekend te gen zijn straf maar wel om. cle mentie gevraagd voor zijn speel sters. Zijn assistent Kim kreeg de zelfde strafreductie. Naast de speel sters uit Zuid-Korea verloren ook koppels uit Indonesië en China met opzet hun wedstrijd. Dat de den zij om in de volgende ronde mindere tegenstanders te treffen. ca-GreenEdge maar krijgen nul op het rekest. Zeeman: „Altijd slim mer proberen te zijn dan slim. Dat breekt ze nog wel op. Wij rijden." Nadat Tom Dumoulin aan een nieuw achterwiel is geholpen, neemt hij meteen een lading fles sen water, sportdrank en ijs (voor in de nek) mee voor de rest want het is dorstig weer. Niet veel later vraagt Zeeman aan sprintkapitein De Kort om bij de wagen het strijdplan te bespreken. Vooraf was dat: alle verantwoorde lijkheid nemen in de slotkilome- ters. De Kort nu: „Niet doen. John werd net geklopt doordat Swift veel meer snelheid had. Terwijl John al 75 per uur ging. Ik denk dat we eerst moeten controleren, de laatste twee kilometer aan een ander laten en dan John lanceren." De Kort vertrekt om het met weg kapitein Fröhlinger en Degenkolb te overleggen. Ze geven groen licht. Na 150 kilometer is de vluchter in gerekend, het spel kan beginnen. Zeeman laat zich 6 kilometer voor de meet bellen door Mare Reef, een andere ploegleider, thuis voor de tv. „Wij doen het werk", zegt die. „Zitten ze nog steeds op kop?", vraagt Zeeman bezorgd als het nog 2 kilometer is. Dan is het een hele tijd stil in de auto. En dan: „Jaaaaahhhh, ha- hhaaa." Zeeman schreeuwt en bonkt van vreugde op het stuur, de mecanicien juicht mee. Degen kolb wint weer. De euforie is im mens. Hij grijpt de microfoon. „John wins, John wins. Great job, boys, great job. Yes, vamos a la World Tour." Niet veel later vallen kijken de ploegleiders naar een met cham pagne spuitende Degenkolb. Vijf dagen Vuelta, twee zeges Argos, at met een wildcard binnenkwam. „Zo, we zijn klaar, we gaan naar huis", lacht Zeeman. MADRID - Real Madrid neemt het vandaag zonder Pepe op tegen FC Barcelona voor de eerste wedstrijd om de Spaanse Supercup. De Por tugese verdediger blijft aan de kant vanwege de hoofdblessure die hij zondag opliep in het com petitieduel met Valencia (1-1). „Ik ga geen risico met hem nemen", zei trainer Mourinho woensdag. Pepe kwam met zijn hoofd hard in botsing met dat van ploegge noot Ilcer Casillas. De spijkerharde verdediger bracht ter controle een nacht door in het ziekenhuis, maar daar werd geen schade aange troffen. Het eerste duel met Bar^a, vandaag in Camp Nou, komt ech ter te vroeg voor Pepe. De return is volgende week woens dag in Madrid. ZETA - Als het aan trainer Dick Ad vocaat ligt, neemt PSV al tijdens de eerste ontmoeting tegen het Montenegrijnse FK Zeta een voor schot op een verblijf in de groeps- fase van de Europa League. „We zullen direct het spel "moeten maken", besefte de coach voor het uitduel in de vierde en laatste voor ronde van het kleine broertje van de Champions League. „Anders kan je het tegen zo n team moei lijk krijgen. Ze hebben drie ron den in de Europa League over leefd. Volgende week is de return, maar we willen nü al resultaat ha len." Met Etiënne Reijnen op de posi tie van de naar Ajax vertrokken centrale verdediger Niklas Moisan- der begint AZ vandaag in Moskou aan de uitwedstrijd bij het Russi- door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Kort nadat Feye- noord tijdens de loting aan Sparta Praag was gekoppeld, liet trainer Ronald Koeman weten best tevre den te zijn. Nadat hij de tegenstan der uitgebreid op dvd had beke ken, veranderde zijn mening enigs zins. „Omdat ik best onder de in druk ben van Sparta Praag", beken de hij. „Het is een jong elftal, dat gedurfd voetbal speelt. Alleen ben ik benieuwd of ze dat ook in De Kuip durven." Feyenoord moet het stellen zon der de geblesseerde Stefan de Vrij, die nog enkele weken buitenspel staat. Koeman begint daardoor vrij wel zeker met dezelfde elf als afge lopen zaterdag tegen Heerenveen (1-1). „Het raamwerk staat en zal niet of nauwelijks veranderen", zei de trainer. „Ondanks de verande ringen, met name in de as, hebben we het qua veldspel redelijk snel neer kunnen zetten. Het ont breekt alleen nog aan rendement. Al kan dat in het voetbal ook zo weer veranderen." v£!iSXi55eisSSSS^SSSSsys3W«seaess£^SSSSSÊSagBÊsa& AMSTERDAM Ajax haalt Poulsen als opvolger Anita Ajax heeft zich versterkt met Chris tian Poulsen. De verdedigende mid denvelder tekent een tweejarig con tract. Ajax hoeft geen afkoopsom voor de opvolger van Vurnon Ani ta (Newcastle) te betalen. De 32-jari- ge Deen speelde bij het Franse Evian. Eerder stond hij onder con tract bij Liverpool, Juventus, Sevil- la, Schalke en Kopenhagen. MANCHESTER Concurrent Van Persie langer bij Man United Ondanks de toegenomen concur rentie bij Manchester United heeft aanvaller Danny Welbeck (21) zijn contract verlengd. De spits zette zijn handtekening onder een con tract dat hem tot de zomer van 2016 op Old Trafford houdt. Manchester United versterkte zich vorige week met Robin van Persie, waardoor het uitzicht van Welbeck op speeltijd flink afnam. sche Anzhi Makhachkala. Trainer Vérbeek toonde in de persruimte van het stadion van Lokomotiv Moskou respect voor de ploeg van Guus Hiddink. „Anzhi wil met zo min mogelijk inspanningen een maximaal resultaat behalen", zei hij over de formatie die van de Ue- fa niet voor eigen publiek in het ge vaarlijke Dagestan mag voetballen. „Als ze vinden dat ze afstand moe ten nemen, gooien ze het tempo iets omhoog. Met hun individuele kwaliteit proberen ze dan een winst te forceren. Maar hoe dan ook, hun defensie blijft gesloten." Trainer Marco van Basten geeft zijn ploeg Heerenveen 50 procent kans om de groepsfase van de Eu ropa League te bereiken. De Friese club gaat op bezoek bij het Noorse Molde. Van Basten benadrukte dat Na het missen van deelname aan de Champions League wil Feye noord wel graag de groepsfase van de Europa League bereiken. „Voor de club zou -het goed zijn als we weer eens op dat podium kunnen acteren. En het is ook goed voor de ontwikkeling van je spelers. Ze BRUSSEL Terpstra langer bij Quick Step Wielrenner Niki Terpstra rijdt ook de komende twee seizoenen voor Omega Pharma-QuickStep. Natio naal kampioen Terpstra (28) rijdt sinds vorig jaar voor Quickstep. Naast Terpstra blijven Gert Steeg- mans, Julien Vermote, Nikolaes Maes, Matteo Trentin, Stijn Vanden- bergh en Andy Fenn tot 2014 voor de Belgische formatie rijden. BRUSSEL Stijn Devolder naar RadioShack De Belgische wielrenner Stijn De- volder (32) stapt over van Vacanso- leil-DCM naar Radioshack, waar hij met ploegleider Dirk Demol en manager Johan Bruyneel wordt her enigd. De Vlaming kreeg eerder te horen dat hij na dit seizoen moet vertrekken bij de Nederlandse ploeg Vacansoleil-DCM. Devolder reed tussen 2004 en 2007 al voor Bruyneel en Demol bij Discovery. Molde FK niet alleen fysiek sterk is. „Ze hebben achterin wel sterke jongens, maar op het middenveld proberen ze vooral te voetballen. Het is niet alleen gericht op kracht en fysiek, dat maakt dit team sterk", zei hij over de huidige num mer twee van Noorwegen. Na zes optredens en vijf over winningen in de voorronden van de Europa League stuit FC Twente vanavond volgens trainer McCla- ren op een tegenstander van for maat. „Dit wordt onze moeilijkste wedstrijd tot nu toe", zei de Brit over het uitduel in de vierde en laatste voorronde met het Turkse Bursaspor. „We spelen tegen een goede ploeg. Het zal ook hectisch worden. Het stadion biedt plaats aan 26.000 toeschouwers. Ik heb begrepen dat het helemaal vol zit." komen andere spelsystemen, fy siek sterkere en ook betere tegen standers tegen. De ontwikkeling van spelers gaat dan sneller. We hebben onze selectie ook ingericht op Europees voetbal. Zondag, don derdag, zondag, dat ritme willen we dit'seizoen graag hebben." HOUSTON Honkballer Colon vijftig duels geschorst Opnieuw is een tophonkballer uit de Dominicaanse Republiek voor vijftig wedstrijden geschorst we gens het gebruik van een spierver- sterkend hormoon. Het gaat om de 39-jarige pitcher Bartolo Colon, die in de Amerikaanse major league speelt voor de Oakland Athletics. De routinier is bij een dopingcon trole betrapt op testosteron. DEN HAAG Anderlecht dicht bij Champions League Anderlecht heeft een goede uit gangspositie om zich te plaatsen voor de Champions League. In de eerste wedstrijd van de laatste voorronde verloor de ploeg van John van den Brom in Cyprus met 2-1 bij AEL Limassol. De andere uitslagen: Sporting Braga-Udi- nese 1-1, Dinamo Zagreb-NK Maribor 2-1, Malaga-Panathinaikos 2-0, Bate Boris- ov-Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2-0. Volgens Ronald Koeman zou het goed zijn voor de ontwikkeling van zijn spelers als ze de groepsfase van de Europa League bereiken. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67