Selectie Ruben Schaken is geen grapje 22 UCI vindt Barredo verdacht UTRECHT - Raborenner Carlos Bar- redo komt minimaal tot half sep tember niet in actie. De internatio nale wielerfederatie UCI heeft de 31-jarige Spanjaard begin deze zo mer vragen gesteld over zijn bloed- paspoort en zijn bloedwaarden over de periode 2007-2011. Volgens een persbericht van de Rabobank- ploeg is er geen sprake van een procedure, maar gaat het om „inlei dende vragen." In nauwe samenwerking met de leiding van de Rabobankploeg heeft Barredo vóór de uiterste da tum van 24 juli antwoord gegeven aan de UCI. De internationale wielerfederatie verwacht niet eerder dan de twee de helft van september een reactie te kunnen geven op de verklaring van de Spaanse coureur. Barredo zal tot die tijd door de Rabobank niet worden opgesteld in wedstrij den. De Spaanse wielrenner ontkent in een verklaring aan de teamleiding alle betrokkenheid bij doping en daarmee samenhangende zaken. De directie van de Rabobank Wie lerploeg benadrukt dat het team mede-initiatiefnemer is van het bloedpaspoort en dat het mee werkt aan de verbetering daarvan. „De ploeg staat voor een schone sport. We zullen alle stappen van de procedure volgen", aldus de teamleiding. „We zien de reactie van de UCI op de antwoorden van Barredo met vertrouwen tege moet." Barredo reed van 2007 tot en met 2010 voor Quick Step. Daar na trad hij in dienst van Rabo bank. Barredo brak tijdens een val bij een training half juni twee rib ben. Daardoor bleef hij al geruime tijd aan de kant. Hij was eerder al niet opgenomen in de Rabobank ploeg voor de Ronde van Frank rijk. Ook de Ronde van Spanje, die zaterdag van start ging, moest Bar redo aan zich voorbij laten gaan. „Mijn ribben zijn nog niet hele- maarhefsteld, daarom geen Yüëlta voor mij", liet hij vorige week via Twitter weten. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ruben Schaken was gistermiddag onderweg naar De Kuip, toen de naam Martin van Geel in het beeldscherm van zijn mobiele telefoon verscheen. De technisch directeur van Feyenoord vertelde de aanvaller dat hij was opgenomen in de voorlopige selec tie van het Nederlands elftal, die deze keer uit 35 spelers bestaat. „Ik dacht eerst dat hij een grapje maakte", zei Schaken. „Maar over zulke zaken moet je geen grappen maken, vind ik. Het was een kip penvelmomentje." Ruben Schaken in Oranje..., het kan zomaar gebeuren. Dertig jaar is hij al en twee jaar geleden speel de de rechtsbuiten nog bij VYV. Zijn transfervrije overgang naar de Rotterdamse club leverde veel scep tische geluiden op. Door een bles sure leek Schaken te mislukken in De Kuip, maar onder trainer Ro nald Koeman bloeide hij vorig sei zoen op. „Ik had het totaal niet ver wacht, maar ik hoopte er wel stie kem op", bekende Schaken. „Het is maar een voorselectie, maar het is wel een beloning voor mijn pres taties. En nu wil ik eigenlijk ook wel bij de definitieve selectie ko men." Zijn trainer reageerde met een kwinkslag op de plek van Schaken in de voorselectie van Oranje. „De bondscoach luistert goed", lachte Koeman. „Louis van Gaal vroeg me om mijn mening over enkele spelers van Feyenoord. Toen heb ik Ru ben eruit gelicht. Hij heeft snel heid, is dreigend, heeft scorend ver mogen en is een teamspeler. Ik weet dat het laatste een kwaliteit is waar deze bondscoach veel waar de aan hecht." Heeft de ontwikkeling van Scha ken trainer Koeman verrast? „Ru ben heeft in zijn jongere jaren eerst moeten ontdekken wat er ge vraagd wordt van een profvoetbal ler", zei Koeman. Hij doelde daar mee op de 'wilde' periode van de aanvaller, die in dienst van Cam- buur en Veendam graag en vaak ging stappen. „Maar er zat heel veel rek in bij hem. Bij Feyenoord Ruben Schaken begon hij door een blessure ook niet lekker, maar toen hij eenmaal het vertrouwen had, liet hij zien een belangrijke speler voor Feye noord te kunnen zijn. Dat zie je nu terug in deze uitverkiezing." Het goede spel van Schaken trok ook buiten Nederland de aan dacht. Begin deze week toonde een Turkse club interesse voor de dertiger, die een miljoenencon tract kon tekenen. Van Geel han delde snel, bood Schaken een ver beterd contract tot 2015 aan en zag de routinier toehappen. „Ook dat is een beloning voor het afgelopen seizoen", aldus Schaken. „Terwijl het ook dit seizoen lekker gaat." De aanvaller was zaterdag trefze ker tegen SC Heerenveen en scoor de eerder ook al in de voorronde van de Champions League tegen Dinamo Kiev. De volledige voorselectie: Ibrahim Af- ellay (FC Barcelona), Vurnon Anita (Ne wcastle United), Khalid Boulahrouz (Sporting Portugal), Jordy Clasie (Feye noord), Bas Dost (VfL Wolfsburg), Douglas (FC Twente), Urby Emanuelson (AC Milan), Leroy Fer (FC Twente), John Heitinga (Everton), Klaas-Jan Hun- telaar (Schalke 04), Ola John (Benfica), Luuk de Jong (Borussia Mönchengladbach), Nigel de Jong (Manchester City), Siem de Jong (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Dirk Kuijt (FenerbahR1/2e), Jeremain Lens (PSV), Adam Maher (AZ), Bruno Martins Indi (Feyenoord), Joris Mathij- sen (Feyenoord), Luciano Narsingh (PSV), Robin van Persie (Manchester United), Ricardo van Rhijn (Ajax), Arjen Robben (Bayern München), Stijn Schaars (Sporting Portugal), Ruben Schaken (Feyenoord), Wesley Sneijder (Internazionale), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham Hots pur), Nick Viergever (AZ), Ron Vlaar (Aston Villa), Michel Vorm (Swansea Ci ty), Gregory van der Wiel (Ajax) en Jetro Willems (PSV).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66