zee anc 21 feestelijke opening Surrender bij Tommy's Krimp kan ook tot welvaart leiden te gast film by the sea Terneuzen regioagenda donderdag 23 augustus 2012 z Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2012 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljar ten; Golfclub De Woeste Kop, 7.00 -18.00 uur: Open week; BRESKENS - Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; Haven west, 10.00 uur: Rond vaart over Westerschelde; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Gedacht; De Lieve, 9.00 uur; Vrij bil jarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 13.00 uur: Biljarten, pedicure; 18.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Hulst cultureel; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; Watertoren, 14.00 -17.00 uur: Ex positie werk jong talent; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; RETRANCHEMENT - Strandpaviljoen de Zeemeeuw, 10.00 uur: Excursie door 't Zwm; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SCHOONDIJKE - Sasputsestraat 14,11.00 uur: Boerengolf; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten,koersbal, line dance; Centrum, 19.00 uur: Gildefeesten; TERNEUZEN - De Veste, 11.00 uur: Biljar ten; 13.00 uur: Canasta; 13.30 uur: Hand werken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; Bodyline, 9.30 uur: Wandelgroep; WESTDORPE - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken. door Hans Pollemans, oud-directeur petrochemie en offshore bedrijven. In de politiek en pers lopen twee economische wensen parallel. Duurzamer produceren en eco nomische groei. Te realiseren door een groen energiebeleid en inzet op groene producten. In Zeeland is dat streven herkenbaar, maar zet econo misch geen echte zoden aan de Zeeuwse dijken. De niet uitgekristalliseerde techniek van alternatieve energie kost meer dan het opbrengt, en realisatie van groene projecten is veelal op ethische principes ge stoeld en niet op zakelijk realisme. In de procesindus trie scoort die aanpak beter. In de bio-sector gaan re sultaten schuil achter het consumeren van hoge subsi dies, en ontbreekt het Provinciale Staten zelfs aan meetbare evaluatie. Milieuverantwoorde productie is maatschappelijk echter absoluut noodzakelijk. Wat ontbreekt er dan aan de huidige beleidsstrategie? Op bijna Orwelliaanse wijze is het begrip 'duurzaam' van zijn nuchtere betekenis ontdaan. Namelijk dat een product of proces geschikt is voor langdurige toe passing of gebruik. Het is een politiek begrip gewor den, dat hoofdzakelijk gekoppeld wordt aan groene energie en C02-uitstoot. Terwijl die uitstoot primair het gevolg is van overproductie en overconsumptie. En vreemd genoeg moet ook groene techniek borg staan voor meer productie, zoals in de Kanaalzone de teelt van tomaten en paprika's, terwijl de Westlandse tuinbouw een miljardenschuld torst, zuchtend onder komende saneringen wegens overproductie en bui tenlandse concurrentie. Het leidt ook tot vreemde constructies in de auto-industrie. Exclusieve terrein wagens die niet bijdragen aan een beter milieu wor den gesubsidieerd, evenals leasewagens met milieu vervuilende accu's, die een claim leggen op een ver sneld verbruik van 'rare earth metals'. Zo wordt deze crisis niet opgelost in Europa, dat geconfronteerd wordt met voorlopig sneller groeiende industriële ac tiviteiten in het Verre Oosten en India. Dat toekomst beeld vraagt om een revolutionaire omschakeling, waarvan de sleutel mogelijk ligt in het rigoureus af stand nemen van het onontbeerlijk geachte element 'groei'. In ons economisch model behoort omzet con tinue te stijgen en introduceert men een extreme hoe veelheid aan overbodige 'innovatieve life style' pro ducten en diensten. Met de nieuwste IT-gadgets moet je er wekelijks tientallen 'vrienden' bij maken om die te 'volgen'. Terwijl we technisch in staat zijn om consumentenproducten voor communicatie (I-pads, laptops), mobiliteit (auto's), utiliteitsproduc ten (cv-kachels, wasmachines), zodanig te construe ren dat een levensduur van 50 jaar haalbaar is. Door een hoge graad van repareerbaarheid en modulaire opbouw waardoor technische vooruitgang telkens op nieuw kan worden geïmplementeerd. Dat vormt natuurlijk een probleem voor de huidige 'spending economy', die gebaseerd is op snelle des tructie en afschrijving. Want minder productie ver oorzaakt vooraleer gedwongen ontslagen. Anderzijds krijgen innovatieve ontwikkelingen een 'boost' die nieuwe werkgelegenheid en vooral hoger ontwikkel de industriële kennis genereert. Een nieuw econo misch model vraagt ook om een andere aandeelhou dersmentaliteit, nu gebaseerd op de speculatie van snelle kapitaalvermeerdering door groei. Als de voor lopig nog groeiende wereldeconomie niet meer geba seerd wordt op verspilling van arbeid en grondstof fen, kan een direct positief milieueffect worden gerea liseerd, hand in hand met 'groene' techniek. Produc- tiekrimp kan leiden tot hogere welvaart en welzijn. Dat vraagt om een grondige herijking van economi sche waarden. Maar geen enkele partij zal de komen de verkiezingen dat durven promoten. Uit angst voor krimp van het aantal stemmen. Het peloton denderde op 6 augustus over de Dam in Middelburg tijdens de Eneco Tour. foto Lex de Meester KLOOSTERZANDE - Dialectband Sur render speelt zaterdag op Boelies- pop bij café Tommy's in Klooster- zande. Wagenbouwersclub De Boelies za melt met dit popfestival geld in voor het komende carnaval.Vanaf 20.30 uur treden ook Mox en DJ Herr op. De entree is gratis. Film by the Sea Terneuzen vindt dit jaar plaats van 19 t/m 23 september. Het festival gaat feestelijk van start met een Schotse comedy. Film, feest en muziek! Tickets voor deze unieke avond kosten 27,50 en zijn nu te koop aan de kassa van CineCity Terneuzen en via www.filmbythesea.nl. www.nimbythesea.nl Vlissingen IA t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012 met The Angels' Share van Ken Loach woensdag 19 september Programma 19.00 uur: 20.00 uur: ca. 22.15 uur: inloop "j aanvang film aanvang party met Schots thema, \\\K muziek en natuurlijk, whisky /Df/o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65