Hypotheekplan Wientjes 61 binnenland Schippers pikt ruzies VUmc niet Agenten fileluik niet vervolgd Als de rente niet wordt aangepast moet het ABP in 2014 de z„, ABP kortenion ais de rente pensioenen met 14 procent verlagen. Werkgeversvoorzitter ?ensioenfondsen moeten Wientjes wil dat pensioenfondsen hypotheken overnemen. €19,95 Volg ons op @twitter en /facebook donderdag 23 augustus 2012 r r 0 0 rekenen met wordt aangepast Het lijkt een plan met al leen maar winnaars. Maar het voorstel van VNO- NCW om pensioenfondsen hypotheken te laten opko- pen, leidt tot veel kritiek. door Maurice Wilbrink De pensioenwereld heeft; kritisch gereageerd op het voorstel van werk geversvoorzitter Ber nard Wientjes om de pensioen fondsen een veel groter aandeel te laten nemen in de Nederlandse hy potheekmarkt Er zijn grote twij fels of de fondsen hiermee vol doende rendement kunnen beha len. Bovendien vraagt men zich af of de toezichthouder, De Neder- landsche Bank, hiermee zou in stemmen als dit leidt tot onvol doende risicospreiding. Wientjes wil dat banken worden verlost van hun grote hypotheek portefeuilles, zodat ze weer meer bedrijfskredieten kunnen verstrek ken. Dat moet bijdragen aan het herstel van de economie. Wientjes vindt dat de pensioenfondsen in ruil voor de risico's op de hypo theekmarkt met een hogere reken- rente moeten kunnen rekenen, zo dat ze voorlopig niet hoeven te korten op de pensioenen. Pen sioenbestuurders en vermogensbe heerders zijn verbaasd over de op roep van de VNO/NCW-voor- man. „De uitruil tussen meer hy potheekrisico en een hogere reken- rente is een vreemd voorstel. Dat zijn geheel verschillende dingen die geen verband met elkaar heb ben", zegt een woordvoerder van een groot fonds. Daar komt bij dat de grote investering die Wientjes voorstelt, zou kunnen plaatsvin den in een sterk dalende markt. „Het is niet te verkopen aan deel nemers, zeker niet aan jongeren, als fondsen feitelijk gedwongen verlies zouden lijden op hypothe ken. Die verliezen kunnen optre den, zeker als de markt blijft da len, bijvoorbeeld doordat de ren teaftrek wordt beperkt." Andere pensioenfondsen investe ren al jaren in de nationale hypo theekmarkt. PME, het bedrijfstak pensioenfonds voor de metalek- tro, belegde van zijn totale belegde vermogen (30,3 miljard euro eind tweede kwartaal 2012) 5 tot 6 pro cent in Nederlandse hypotheken. VAMl €50,00 AMSTERDAM - Minister Edith Schip pers van Volksgezondheid heeft de situatie bij academisch zieken huis VUmc in Amsterdam onac ceptabel genoemd. De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) plaatste het VUmc dinsdag onder verscherpt toezicht. Volgens Schip pers heeft de raad van bestuur de IGZ niet volledig ingelicht. „En dan druk ik me mild uit", zei ze. In NRC reageerde het bestuur van het VUmc met verontwaardiging op het verscherpte toezicht. Be stuursvoorzitter Elmer Mulder en bestuurder Wouter van Ewijk vin den dat de inspectie de maatregel 'om politieke redenen' heeft opge legd, 'om haar eigen straatje schoon te vegen'. Het besluit tot verscherpt toezicht is genomen na interne conflicten bij het VUmc-. Doordat er ruzie is tussen diverse medisch specialisten loopt de vei ligheid van patiënten gevaar, vindt de IGZ. Het ziekenhuis heeft de IGZ verkeerd voorgelicht over het conflict. Schippers zei niet te be grijpen dat de specialisten er zelf niet uitkomen. „Ik denk dan als simpel mens: jullie zijn allemaal hoogopgeleide mensen. Kunnen jullie niet over je eigen schaduw heenstappen?" @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND Maak 1 maand onbeperkt kennis met diverse dansstijlen bij Dansstudio Shirley in Goes van 50,- voor maar 19,95! Donderdag 23 augustus Het nieuwe sportseizoen gaat weer 1 van start en dat is jouw kans om te leren dansen! Of wil je juist een nieuwe dansstijl meester worden? Bij Dansstudio Shirley in Goes kan je nu voor slechts 19,95 één maand dansles krijgen. Koop vandaag op sweetdeal.nl UTRECHT - Agenten die betrokken waren bij het opzetten van een file- fuik met fatale gevolgen in okto ber vorig jaar op de Ai bij Abc oude, worden niet vervolgd. Toch hadden ze de filefiiik niet mogen inzetten om een benzinedief te pakken. Dat concludeert het Open baar Ministerie (OM) woensdag na onderzoek door de Rijksrecher che. De korpschef wil nu dat de fuik voorlopig niet wordt ingezet. De filefuik werd opgezet om een benzinedief tot stoppen te dwin gen, maar kende een fatale afloop. De dief reed hard op de file in en ramde een andere auto, waardoor een automobilist die net had aan gesloten in de file, om het leven kwam. Het leidde tot geschokte reacties, maar ook tot een discus sie over het inzetten van het mid del. Overigens vervolgt het OM de ver dachte van de benzinediefstal, Mai- kel R., voor het veroorzaken van het dodelijk ongeval. De opdracht tot het opzetten van de filefiiik kwam van een agent in de meldka mer Utrecht. Die had moeten on derkennen dat die fuik een te groot risico voor de mensen in de file zou opleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6