Zeeuwse etappe Vuelta stap dichterbij 201 zeeland 50% korting Oude kranten voor het Watersnoodmuseum Speciale aanbieding voor PZC lezers op een abonnement én een Samsung Galaxy ACE t.w.v. 299,- gratis! €659,-; -3 a sr Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc O jïm Sheridan ontvangt oeuvreprijs filmfestival donderdag 23 augustus 2012 door Joeri Wisse OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is deze week verrast met een twintigtal exem plaren van de Friese Koerier waar in uitgebreid wordt bericht over de gevolgen van de watersnood ramp in zuidwest-Nederland. De kranten uit 1953 zijn dinsdag middag gebracht door een ploeg van twintig oud-wielrenners, waar onder Henk de Jong uit Goes. „Ik woon al vijftig jaar in Zeeland, maar oorspronkelijk ben ik Fries. Daar heb ik dus ook nog familie wonen. Een nicht van me had de kranten uit die periode bewaard en aan mij gegeven, omdat ik in Zeeland woon", vertelt De Jong. "Sinds hij de kranten "in zijn hêzit had, speelde hij met het plan om het stapeltje Friese Koeriers aan het Watersnoodmuseum te done ren. Dat voornemen werd in de praktijk gebracht nadat Kees Bal opperde om een rit door Zeeland te combineren met een bezoek aan het museum op Schou- wen-Duiveland. „Kees is bevriend met Hans Simons, die voorzitter is van het Watersnoodmuseum. Er is natuurlijk niks mooiers dan die kranten op zo'n moment te ge ven", vindt De Jong. De 65-jarige Goesenaar is samen met Jan Janssen de drijvende kracht achter de twintig man tel lende 'Tacx Wielervrienden'. „Ai zo'n tien jaar maken we tussen maart en september elke maand er gens in het land een rit van hon derd kilometer, waarbij één van de leden de club thuis ontvangt. On derweg doen we altijd een bijzon dere bestemming aan, zoals dit keer het Watersnoodmuseum." De groep -bestaat naast De Jong, Bal en "Janssen uir bekende-namem als Piet van Katwijk, Harm Otten- bros, Frits Pirard en de Belg Ludo Delcroix. De renners waren vol gens het museum zo onder de in druk, dat ze beloofden later nog eens terug te komen. Middelburg werpt zich op als finishplaats in 2015 Oud-wielrenner Henk de Jong en Lianne van den Beemt van het museum. Twee jaar nadat de Tour de Fran ce en de Giro d'ltalia de provin cie hebben aangedaan is Zee land nadrukkelijk in beeld voor een etappe van de Ronde van Spanje. Deze week maakte orga nisator Jos Vaessen bekend dat in 2015 vijf etappes op Neder landse bodem verreden worden. door Theo Giele MIDDELBURG - Toen - begin deze- maand de Eneco Tour in Middel burg de finishlijn had neergelegd, sprak.wethouder Albert de Vries met de vertegenwoordiger van de Vuelta a Espana in Nederland. De ze Jos Vaessen was niet toevallig in Zeeland. Provinciaal bestuurder Ben de Reu liet vorig jaar al weten belangstel ling te hebben voor de komst van de Spaanse wielerronde. Voor De Vries bood de aanwezigheid van Vaessen de kans om Middelburg als wielerstad te presenteren en de Dam als finishplaats. In 2010 kwam de Giro d'ltalia naar de Zeeuwse hoofdstad. Vaessen kreeg van de wethouder het advies om bij de Italianen navraag te doen naar de ervaringen met het, wat De Vries noemt, 'organisato risch vermogen' van de gemeente. Hij voegt eraan toe dat de provin cie het voortouw heeft in het bin- 24 maanden Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €15,- 120 80 200Mb €>£- €17,50 180 120 300 Mb €40:- €20,- 240 180 400 Mb €j£.- €22,50 360 240 400 Mb 27,50 Totaalvoordeel Brc Het gemiddelde verbruik in Nederland ligt .op ongeveer 200 Mb per maand. Bron: Opta 360 Shop Music Sho Maikei Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 ccoaygespnB vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een gratis toestel- Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. nenhalen van de Spanjaarden. Als de provincie toch zou kiezen voor een andere Zeeuwse gemeente heeft De Vries daar begrip voor, maar Middelburg heeft zeker oren naar de Vuelta. „Mits de raad ak koord gaat uiteraard en ook vanuit het bedrijfsleven medewerking wordt verleend." Want Middelburg heeft ook ge leerd van de Italiaanse ervaringen. Door onduidelijke afspraken met het Rijk kostte de Giro de gemeen te tonnen meer dan begroot. Bo vendien lag de organisatie van de -etappe wan Amsterdam naar Mid delburg geheel in handen van de gemeente, wat een groot beslag op het gemeentelijke apparaat legde. Die zorgen hebben gemeente en provincie nu niet. Vaessens stich ting La Vuelta Holanda 2015 zorgt voor de organisatie van de etappes in opdracht van de provincie Dren the en Friesland. Over de kosten is Vaessen helder: 150.000 euro voor een startplaats, 250.000 euro voor de finishplaats en 300.000 euro voor de provincie waar de koers doorheen voert. Vijf etappes komen er dus in Ne derland. Vaessen kreeg deze week groen licht van de Vueltabazen in Spanje. Dat betekent dat na drie etappes in het noorden er ook twèe in het zuiden verreden kun nen worden. De start van de Vuelta is op zater dag in Emmen, waar een ploegen tijdrit wordt gehouden. Daarna gaat de wielerkaravaan naar Fries land, waar de route van de Elfste dentocht wordt gevolgd. Op maan dag vertrekt in Drenthe een etap pe naar Zwolle. De vierde en de vijfde etappe zijn in Noord-Bra^ bant en Zeeland. De finish van de fij vijfde etappe is in Breda, zoveel is f zeker. „We praten binnenkort met Brabant en Zeeland. Er zijn twee mogelijkheden. Of een vierde etap pe geheel in Zeeland en een vijfde etappe in Brabant. Of de vierde etappe start in Brabant en finisht in Zeeland en de vijfde start in - Zeeland en-finish t-in-Breda", aldus Vaessen vanuit Spanje. Na de vijf de etappe stappen de wielrenners en hun gevolg op het vliegtuig naar Spanje om de etappekoers in het thuisland van de Vuelta te ver volgen. De finish van de Eneco Tour heeft Vaessen enthousiast gemaakt voor f Middelburg. „Veel publiek, veel sfeer. Een prima plek, waar we de Vuelta wel willen hebben." Er heb ben zich nog geen andere Zeeuw se gemeenten bij Vaessen gemeld. Provinciebestuurder Ben de Reu houdt nog wat slagen om de arm. Hij- spreekt binnenkort met Vaes- sen over de voorwaarden waaron- j der de Vuelta naar Zeeland kan ko men. Vaessen heeft ook een ge sprek met Middelburg in zijn agen da staan. Eind november wordt het route schema van de Ronde van Spanje door Nederland bekendgemaakt. VLISSINGEN - De Ierse regisseur, sce narist en producent Jim Sheridan ontvangt dit jaar de Lifetime Achievement Award van Film by the Sea. Hij neemt de oeuvreprijs vrijdag 21 september in Vlissingen in ontvangst tijdens de traditione le Award Ceremony van het film festival. Sheridan (Dublin, 1949) krijgt de prijs vanwege 'zijn gedegen vak manschap en zijn indrukwek kende oeuvre met veel sociaal be wogen films', motiveert het festi val. „Sheridan is een verhalenver teller in de beste Ierse traditie. Ie mand die de tijd neemt om zijn film neer te zetten en iemand die zijn verhalen dicht bij de mens ver telt. Grote maatschappelijke pro blemen krijgen in zijn films een menselijk gezicht." Jim Sheridan vestigde eind jaren tachtig zijn naam met zijn eerste film: My Left Foot. Hoofdrolspelers Daniel Day-Lewis en Brenda Fricker wonnen een Oscar en Sheridan zelf werd hiervoor geno mineerd. De regisseur bezoekt Film by the Sea van 19 tot en met 22 septem ber. Donderdag 20 september om 21.15 uur is er een talkshow met hem in de foyer van CineCity Vlis singen. Het festival wijdt tevens een retro spectief aan Sheridan, waarin vijf Jim Sheridan van zijn films worden vertoond: maandag 17 september om 10.00 uur In America (2002), dinsdag 18 september om 10.00 uur The Boxer (1997), woensdag 19 september om 11.00 uur My Left Foot (1989), don derdag 20 september om 10.00 uur Brothers (2009) en vrijdag 21 sep tember om 10.30 uur In The Name of the Father (1993). Film by the Sea reikte de Lifetime Achievemènt Award eerder uit aan Ettore Scola (2003), Saul Zaentz en Milos Forman (2004), Istvan Sza- bo (2005), Jonathan Demme (2006), Volker Schlöndorff (2007), de gebroeders Dardenne (2008), George Sluizer (2009), Jean-Clau- de Carrière (2010) en Terence Da- vies (2011). De veertiende editie van het film festival is van vrijdag 14 tot en met zondag 23 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58