Mariniers welkom op stranden van kustgemeenten Rondje Kunst Burgh-Haamstede slingert zich door divers aanbod Chartervloot Weinig haaien maar veel groen aan de vislijn 'Aanwezigheid haai is ook een attractie' Politie pakt man op na dreiging met zelfmoord donderdag 23 augustus 2012 MIDDELBURG Camera niet en wel op het politiebureau Dinsdagochtend kwam bij het poli tiebureau Achter de Houttuinen in Middelburg een mevrouw vragen of haar Nikon fotocamera daar mis schien was afgegeven. Dat was niet het geval. 's Middags kwam een man een Ni kon afgeven bij hetzelfde bureau. Hij had de camera gevonden op een container op de Nieuwe Burg. De politie hoopt dat de mevrouw zich nog eens meldt. BURGH 'Zomer 2012' bij Miems van Citters Het wordt traditie dat beeldend kunstenares Miems van Citters aan het einde van de zomer open tuin houdt De kunstenares woont aan de Burghse Ring 12. Zij biedt men sen graag de gelegenheid de tuin met oud metselwerk en met beel den van haar hand te komen bekij ken. De tuin is open op 25 en 26 au gustus en 1, 2, 8 en 9 september, van 11.00 tot 17.00 uur. WESTENSCHOUWEN Wandelen met AWN en heemkundige kring De Heemkundige Kring de Bevelan- den gaat in samenwerking met de archeologische werkgroep Zeeland (AWN) wandelen in de Meeuwe duinen op de Kop van Schouwen. Frans Beekman doceert onderweg over de geologie en de archeologie van het gebied. Vooraf telefonisch aanmelden voor de excursie is noodzakelijk. Dat kan bij Dicky de Koning, 06 - 28615255 of Frans Dees, 0113 - 371451. OUWERKERK Slotmanifestatie Dijken van Wijven Het kunstproject Dijken van Wij ven in en rond het Watersnoodmu seum heeft de afgelopen maanden duizenden bezoekers getrokken. De slotmanifestatie dit weekend wordt opgeluisterd met muziekop- tredens. Zaterdag treedt 'Dubbel ge boekt' op om 14.00 uur en zondag brengen Petra Flipse en Hans Hes vanaf 13.00 uur een performance en is er folkmuziek uit Ierland. BURGH-HAAMSTEDE - Het Rondje Kunst door Burgh-Haamstede telt zondag tien locaties. Daarmee staat de maandelijkse kunstroute borg voor een divers aanbod aan kunstuitingen. Bij galerie Borsboom aan de Ach terweg 10 in Burgh is kunstenaar Henc Smit gastexposant met zijn schilderijen. In atelier 'bie maes' aan de Kerkstraat 24 in Burgh is een collectie objecten van fijn hout draaiwerk te zien en keramie- ken beeldjes. In galerie Het Oude Raadhuis bestaat het aanbod uit: schilderijen, beelden en glaskunst. De verdere deelnemers zijn: Elly Mes met schilderijen en beelden aan de Hoge Hilleweg 1, Kees van de Wetering aan de Appelmeet 27, Rina van Dijk aan de Boumans- weg 7a, Corrie van Rees aan de Ho- gezoom sd, Galerie ZeeUwArt aan de Hogezoom 99 in Renesse, Gale rie 't oute Uus van Addy Bliek aan deJ. Boeijesweg 6 en Mira de Ko ning aan de Kloosterweg 80-82. Folders met routebeschrijving zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor in Burgh-Haamstede. Het Rondje Kunst is geopend van 12.00 tot 17.00 uur. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Weinig verrassend, maar toch. Behalve Schouwen-Dui- veland, Sluis en Noord-Beveland geeft ook de gemeente Vlissingen het Korps Mariniers toestemming om te oefenen op haar stranden en in haar achterland, als de kazer ne komt. De provincie Zeeland had daar over een verzoek neergelegd bij de vijf Zeeuwse kustgemeenten. Veere moet er nog een besluit over nemen, maar in Noord-Beveland, Sluis en op Schouwen-Duiveland vindt men het best. Al voegen die laatste twee gemeen ten wel voorwaarden toe. De oefe ningen mogen er in geen geval tij dens het toeristenseizoen plaats vinden. In Sluis zijn de oefeningen bovendien niet toegestaan op het naaktstrand en in de Verdronken Zwarte Polder. Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland hamert er bovendien op dat oefeningen te allen tijde met bewoners worden gecommuniceerd. Die voorwaarde stelt hij niet zonder reden; vorig jaar'joegen militairen de eilanders de stuipen op het lijf toen ze op een zonnige dag plotseling met mi trailleurs opdoken. Daar zitten ze in Vlissingen even min op te wachten, maar ook daar zijn de mariniers dus welkom. De nabije oëfengebieden zijn voor hen belangrijk, omdat het scheelt in reistijd en reiskosten. Het is overigens nog niet zeker dat de marinierskazeme van het Utrechtse Doorn naar Vlissingen verhuist, al hebben medewerkers van het ministerie van Defensie de ze zomer hard gewerkt aan de brief waarmee minister Hillen de Tweede Kamer moet overtuigen dat een nieuwe kazerne in Vlissin gen goedkoper is dan renovatie in Doorn. Intern op het ministerie heeft die missie de titel 'Sirene' gekregen. Si rene is een Grieks halfgodin die toehoorders verleidt met gezang. Sportvisserij Nederland schakelt voor het uitvoeren van project sharkatag charter-visboten in. Over drie dagen gespreid gaan tien visboten het water op met in totaal 230 sportvissers en een aantal Twee de Kamerleden. De haaienvangst in de Ooster- schelde woensdag - het wa ter op de Noordzee werd te ruw bevonden - liep niet echt van een leien dakje. Hengeltoppen bogen beloftevol, maar dat werd meestal veroorzaakt door drijvend groen dat aan de haak bleef hangen. Pas na een uur of drie turen naar de hengeltop werd het geduld be loond. Martin Boone uit Oostdijk was het die vanaf ms Zeearend uit eindelijk de eerste haai boven wa ter wist te halen. Het betrof een ongeveer 55 centimeter lang vrou welijk exemplaar van de gevlekte gladde haai. Het diertje werd uitgebreid bewon derd, gefotografeerd en gefilmd. Na voorzien te zijn van het gele oormerk aan een rugvin ging de ongeveer anderhalf jaar oude haai terug de Oosterschelde in. Als aas bij de haaienvangst werden zagers gebruikt. Nee, hij wist ook niet dat er in de kustwateren haaien rond- zwomfnen. En al helemaal niet dat het zoveel soorten waren. Voor de Zeeuwse CDA-politicus Ad Koppejan - een van de stoet promi nente Nederlanders die meevoe ren met de haaienvisvloot - was het gisteren een interessant dagje. „Je ziet op zo'n dag ook meteen heel goed hoeveel natuur we. in Zeeland eigenlijk hebben", aldus Koppejan. Hij spreekt van een 'leerzame dag' en het brengt hem meteen op ideeën. „Alleen al het feit dat hier haaien voorkomen, kan Zeeland interessanter maken. Ik denk dat het Zeeland een extra dimensie kan geven." Koppejan te kent er wel meteen bij aan dat be langstelling vóór de haai niet ten koste mag gaan van de haai. „Daar om vind ik sharkatag ook een heel goede actie." SINT PHILIPSLAND - Politieagenten zijn donderdag massaal naar de Achterstraat in Sint Philipsland ge gaan, omdat een man zichzelf van het leven dreigde te beroven. Hij kon uiteindelijk van deze daad worden weerhouden en is meege nomen door de politie. Het gaat om de man die een jaar geleden werd opgepakt wegens wapenbe zit. De politie trof in zijn woning toen messen, speren en andere ver boden wapens aan. Volgens inwoners is de man alleen dit jaar al vier keer opgepakt, om dat hij voor veel problemen zorgt. Hij zou erg agressief zijn. Ook nu Oud-wielrenner Henk de Jong overhandigt de stapel kranten aan Lianne zouden weer wapens zijn aange- van den Beemt van het Watersnoodmuseum. troffen. CDA-politicus Ad Koppejan fotografeert de door Martin Boone (rechts) ge vangen haai. PvdA-politica Lutz Jacobi en Niels Brevé van Sportvisserij Ne derland kijken toe. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51