De grootsheid van de kleine ervaringen uit15 donderdag 23 augustus 2012 beeld www.pzc.nl/uit Werk van Karina Beumer in de Watertoren van Oostburg. Het is vaak een feest om de eindexamenexposi ties af te struinen. Je vindt er vaak jong ta lent, fris en beloftevol. Zeeland heeft jaarlijks de Zeeuwse Lich ting, door het CBK georganiseerd, waarop net afgestudeerde kunste naars met Zeeuwse wortels wor den gepresenteerd. En de Stich ting Johan Hendrik van Dale brengt nu voor de tweede keer in de Watertoren van Oostburg werk van kunstenaars die net hun oplei ding afrondden. Het is te zien in het voormalige watervat op de ie verdieping, een hoge ronde ruim te die door de eigenaar tot 'badka mer' is verbouwd. Het werk is-speels gehangen en ge plaatst, waarbij de badkuip en de wastafels gemaakt lijken om het werk van Karina Beumer te omlijs ten. Zij neemt haar vriendenkring en soms ook zichzelf als onder werp voor gevoelige visuele ver kenningen in verf en lijn, op klein en groot formaat, die zij ook in li tho's verwerkt. Een monumentale schildering van een jonge man die in het water drijft, maakt indruk door een mooie balans tussen vorm, gevoel en materiaalgebruik. Het door de aanwezigheid van de man in bewe ging gebrachte wateroppervlak wordt net zo breekbaar vloeiend geschilderd als het in werkelijk heid is. Ik ervaar het formaat - het werk zal gauw vier meter hoog zijn - ook als een impliciete positione ring ten opzichte van de groten van de barok. Waar Rubens op zo'n zelfde formaat imponerende taferelen schilderde, toont Beumer de grootsheid van de kleine erva ringen. Kunstspoor Kunstspoor is een route op Noord-Beveland met 25 deelne mers op 18 locaties. De route voert langs toegankelijke kunst, van goe de en mindere kwaliteit. Tot de be sten behoren Regi van Driel, On- no de Graaf, Marion en Paul Kam per, Hans Keukelaar, Neeltje Meer man (afbeelding), Reneé Mink en Frida van Overbeeke. 25 en 26/8. 11.00 - 18.00 uur; Route en info: www.kunstspoor.nl Dat raakt aan de manier waarop Roos Holleman kijkt. Zij tekent ambachtelijk, knap en liefdevol do de dieren. Een vogel, maar ook een vis of een aapje met navel streng en placenta, in potlood en krijt. In haar tekeningen vallen het levende en het dode samen. Door een dood dier als onderwerp te ne men, heeft Holleman alle tijd om intensief waar te nemen en het wonderlijke van het leven, waarin schoonheid en kwetsbaarheid sa men gaan, te ervaren en vast te leg gen. Ook bij haar vind je vaak grotere formaten. Zo is de tekening van een kogelvis al gauw een meter of twee hoog. Het vergroten van het kleine kent waarde toe en geeft de beschouwer kans om de rijkdom Geert Hulshof Geert Hulshof toont in de hof ach ter de ïge-eeuwse boerderij waar in G achttien 88 is gevestigd drie op de Metamorfosen van Ovidius gebaseerde beelden, half mens, half dier. Er staat en hangt ook werk van 9 andere kunstenaars die op eigen manier inspelen op plek en historie. Sommige figuratief en verhalend, andere abstract. T/m 30/9. G achttien 88, Oude Polderdijk 2, za-zo 12-17 uur. aan waarnemingen van Holleman zelf te ervaren. Tom l'Istelle maakt objecten en in stallaties uit uiteenlopende materi alen. Hij injecteert de dagelijkse werkelijkheid met een dosis fanta sie. Zo bevestigde hij twee lampen aan een gewoon op straat staande rode brievenbus en gaf het geheel de titel Invasion of the Robots. Speciaal voor deze expositie maak te hij drie objecten, die hij tussen allerlei al aanwezige bouwmateria len plaatste in de smalle donkere gang die om het watervat leidt. Ze zijn van hout, hebben raampjes, er schijnt een lichtje in en ze staan op hoge scharnierende poten. Als of het hout tot leven kwam en be sloot op stap te gaan. Het zijn huis jes en personages tegelijk. Gerdine Duijsens Gerdine Duijsens neemt haar pu bliek mee in vrolijke en licht ironi sche voorstellingen van mensen die zich overgeven aan drank en di ner en niet zelden verlangen naar meer. De enscenering is deftig vooroorlogs, met bolle heren en ronde vrouwen in avondkledij. De personages zijn stereotiep, maar raak en expressief geschilderd. T/m 15/10. Duingalerie, Badhuisweg 2, dagelijks 12.00 - 20.00 uur. Ik zie ze ook als metaforen voor een levenshouding: als je je veilig voelt, kun je onbekommerd de we reld en het leven tegemoettreden. Twee 'huisjes' staan achter een bar rière en eentje ervoor, klaar om vanuit de Watertoren de wijde we reld in te gaan. Dat mag wat mij betreft ook met deze mooie tentoonstelling gebeu ren. Klein qua omvang, maar op een niveau dat een bezoek de moeite waard maakt. En wie meer wil kan ook nog de toren beklim men en ervaren hoe West-Zeeuws Vlaanderen er 'vanuit de lucht' uit ziet... T/m 9/9. Watertoren, Bredestraat 67, Oostburg. Wo. t/m zo. 14.00 - 17.00 uur. Michiel Paalvast Michiel Paalvast is één van de kun stenaars van wie werk te zien is op de kleine, intieme expositie 'De verzamelaar', onderdeel van de reeks 'De schilder, het werk het atelier'. Een overzicht van die reeks is volgend weekend te zien in Wallstreet Twenty Five, Vlissin- gen. Meer info: www.caesuur.nl T/m 8/9. Galerie Caesuur, Lange Noordstraat 67, vr. en za. 14.00 - 17.00 uur. Drie jonge kunstenaars Karina Beumer is evenals Roos Holleman en Tom l'Is telle net afgestudeerd aan kunstacademie Sint Joost in Breda. c Beumer schildert vaak op groot formaat en kijkt ver wonderd naar de mensen in haar directe omgeving. Roos Holleman maakt in druk met monumentale teke ningen van dode dieren. q Tom L'Istelle zorgt voor de lichte toets met speelse we zens op de grens van droom en werkelijkheid. Beaufort04 Beauforto4 is een groot driejaar lijks kunstevenement aan de Vlaamse kust. Hedendaagse kun stenaars uit de 27 lidstaten van de Europese Unie met nieuw of be staand werk in op de niet museale omgeving en maken de ku(n)stbe- zoekers deelgenoot van een fanta sierijke en imaginaire wereld. T/m 30/9. Op 30 locaties verspreid over 9 kustgemeenten. Info: www.beaufort04.be Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47