Al bij eerste klanken kom je in een verhaal io I uit Ta Müsica es' wil belofte van muziek waarmaken Marsha in De Drukkerij donderdag 23 augustus 2012 Cathy Kotoun en haar Spaanse collega Alfredo Alarcón Campoy. door Ali Pankow Muziek is een belofte: lief de, passie, inspiratie, ge voel, emotie en vriend schap. Over landsgrenzen heen'. Dat is een van de bevlogen tek sten in het programmablad voor het concert 'La Müsica es' dat har monieorkest Apollo uit Wissen- kerke zaterdag geeft in Renesse. Dat gebeurt op een bijzondere lo catie: in de showroom van auto mobielbedrijf Mercedes Benz Louwerse aan de Duinzoom. „Ik houd daarvan: concerten ge ven op plekken die daar eigenlijk niet voor gemaakt zijn", zegt diri- gente Cathy Kotoun van Apollo. Een autoshowroom biedt haar dan ook een mooie uitdaging. De muziekvereniging uit Wissen- kerke gaat er graag in mee. Apol lo respecteert de traditie die bij een muziekvereniging hoort, maar gaat ook gretig in op inspire rende vernieuwingen en ontmoe tingen. „Zo lukte het vorig jaar met ruim 50 muzikanten van het orkest naar Spanje te gaan voor een optreden in Fuengirola", ver telt Kotoun. Zelf vertoeft zij daar met enige regelmaat, mede dank zij het feit dat naaste familieleden van haar daar een tweede wo ning hebben. Zij knoopte daar vriendschapsbanden aan met de Spaanse dirigent Alfredö Alarcón Campoy en zijn plaatselijke har monieorkest Banda Municipal. Kotoun trad er tijdens een con cert ook even op als gastdiri- gente. Het logisch gevolg was de uitnodiging met het hele harmo nieorkest uit Wissenkerke eens op bezoek te komen in Fuengiro- la. Dat gebeurde vorig jaar okto ber. Apollo gaf drie concerten aan de Spaanse costa. Natuurlijk werden er ook afspraken ge maakt voor een tegenbezoek van Banda Municipal aan Zeeland. Dat stond lange tijd voor het ko mend weekend op de agenda. „Helaas moest de reis worden af geblazen; dat heeft alles te maken met de economische crisis in Spanje", laat Kotoun weten. Zij is blij dat in elk geval nog wel diri gent Campoy samen met slagwer ker Diego Martin van de partij is bij het concert zaterdagavond. Dat krijgt dan ook een nadrukke lijk Spaans tintje. Verder staat er een medley van Earth Wind Fi re op het programma. Ook zal de jeugdigde Chaima Moustaquim (13) uit Kloetinge twee liedjes zin gen. „Apollo telt bijna 90 leden. Meer dan de helft is jonger dan 25 jaar", vertelt Kotoun. Investeren in opleiding en instrumenten acht zij van het grootste belang. De veiling van een schilderij dat de kunstenares Helma Kotoun be schikbaar stelde, moet daar een bijdrage aan leveren. „De mensen kunnen daar tot en met zaterdagavond een bod op uitbrengen. Tijdens het concert maken we bekend of het hoogste bod voor ons hoog genoeg is om het kunstwerk af te staan", zegt voorzitter Corina Rijnhout van Apollo. DONDERDAG 23 AUGUSTUS Middelburg Pauzeconcert organist Janno den En gelsman (orgel) Oostkerk, 12.30-13.00 uur Gitaarduo Maarten Janse en Maria Huisman, Doopsgezinde kerk, 13.45 - 15.30 uur Miniconcert panfluitiste Ankie Kaljouw en pianiste Natalia Pavlova. Koorkerk, 15.00 uur Renesse Concert popkoor Fever, Jacobuskerk, 20.00 uur VRIJDAG 24 AUGUSTUS Groede Adrie Oosterling brengt kleinkunstpro- gramma 'Als niks er toe doet...', Theater-galerie De Twee Duiven, 21.00 u. Terneuzen Orgelconcert Wim Magré, Grote Kerk, 20.00 uur door Rolf Bosboom Ruim drie jaar geleden ver raste Tim Akkerman de muziekwereld met de mededeling dat hij Di-rect verliet. Na tien jaar lead zanger van deze succesvolle Haag se rockband te zijn geweest, be sloot Akkerman zich op een solo carrière te richten en een heel an dere muzikale weg in te slaan. Waar die toe heeft geleid, laat hij dinsdag horen op het Abdijplein in Middelburg, tijdens het Zeeland Nazomerfestival. Nee, Akkerman heeft geen mo ment getwijfeld of hij er goed aan deed om te vertrekken bij Di-rect. „Ik heb een heel bewuste keuze ge maakt. Anders was het waarschijn lijk toch uitstel van executie ge weest. Dat moment ben ik voor ge weest. Nu kan ik er alleen maar po sitief op terugkijken en je ziet dat het ook voor de band een goede keuze is geweest." Reden om het solopad te kiezen was zijn sterk veranderde muziek smaak, die steeds verder van Di-rect afkwam te liggen. Akker man keerde terug naar zijn helden van vroeger, met name Don McLean en Simon Garfunkel. „Vanaf mijn zevende zijn dat voor mij inspiratiebronnen geweest. Dat heeft me eigenlijk nooit losge laten, ook al ga je als puber naar andere muziek luisteren en speel je in Di-rect." Eind vorig jaar verscheen zijn solo plaat Anno, een singer-songwriter achtig album dat neigt naar folk- pop. De basis ervan is, kort na zijn vertrek uit Di-rect, gelegd in Zee land. „Ik wilde weg uit de dagelijk se hectiek in Den Haag, om het creatieve brein de ruimte te geven. Mijn ouders hebben een vakantie huisje in Burgh-Haamstede. Daar ben je in een andere wereld. Ik heb er, met tussenpozen, drie maanden gezeten. Nadat ik 42 lied jes had geschreven, ben ik op zoek gegaan naar een band. Daarmee hebben we eveneens een week in Burgh-Haamstede gezeten, om el kaar goed te leren kennen." ZATERDAG 25 AUGUSTUS Middelburg Optreden singer-songwriter Marsha, De Drukkerij, 16.00 -17.15 uur Ouwerkerk Slotmanifestatie kunstproject 'Dijken van Wijven' met muziek en performance, Watersnoodmuseum, 14.00 uur ZONDAG 26 AUGUSTUS Axel Jazzmuziek met Tommie Piano en zan geres Rita de Kimpe, Galerie Leo de Jong, Walstraat 80 Goes Concert muziekvereniging Apollo, Manhuistuin, 12.00 - 13.00 uur Middelburg Voordrachten stadsdichter Henri Looy- mans en nieuwe talenten Michael van Oostende, Coen der Hilst en Pernette van deer Werff, muziek Sara Francke (saxo foon) Ouwerkerk Anno is meer dan een verzameling liedjes. Het album vertelt een ver haal. „Ik wilde een soort concept plaat neerzetten, een album waar bij alles van a tot z klopt. Als je de Muziekoptreden in kader slotweekend kunstproject 'Dijken van Wijven', Folk uit Ierland en de rest van West-Europa, Watersnoodmuseum, 13.00 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: Ceci lia Bernardini (viool) en Shuann Chai (pia no). Met Mijke Sekhuis (sopraan) en Step- han Hebert (cello), Grote Kerk, 15.30 uur Zierikzee Optreden Zeeuwse band Steady New Sounds, Café De Biet, 16.00 uur DINSDAG 28 AUGUSTUS Middelburg Dinsdagavondorgelconcert door Mar- greeth de Jong (Middelburg). Cd-presen- tatie Andachtige Musique II. Nieuwe Kerk, 20.00 uur WOENSDAG 29 AUGUSTUS Domburg Zomeravondconcert Brassband Apollo, Protestantse Kerk, 20.30 uur eerste klanken hoort, kom je in een verhaal terecht. Dat was niet de gemakkelijkste keuze. Voor de radio is het bijvoorbeeld lastig om een goede single te kiezen." De Middelburgse singer-song writer Marsha geeft zaterdag middag een optreden in de Brasse rie van de Drukkerij in Middel burg. Marsha werd in 2005 verko zen als beste singer-songwriter van Zeeland. Haar repertoire is breed: naast gevoelige en zwoele ballads brengt de muzikante ook vrolijke popsongs. Haar muzikale helden zijn Amos Lee en Neil Young. Hun inspiratie leidt bij haar tot een warm en soulvol ge luid. Marsha bespeelt naast haar gi taar ook de mondharmonica. Met haar album A Lovers Thing vestig de zij haar mam nog steviger. Zaterdag 25/8, De Drukkerij, Middelburg, 16.00 - 17.15 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl Zat. 25 aug, showroom autobedrijf Louwerse, Duinzoom, Renesse, 19.30 uur. Zie: www.apollowissenkerke.nl Tim Akkerman: „Ik wilde een soort conceptplaat neerzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42