mdBtea een échte babbelaar eet Love is All you Need Spijkerbroekenpremière Film by the Sea E5PRI" donderdag 23 augustus 2012 langs verschillende restaurants en café's. Daar kunnen amusebonnen worden ingeleverd, waarna een heerlij ke traktatie volgt: broodje, ijsje, salade... De kaart kost 17,50 euro. Starten is de hele dag mogelijk bij meer dere horecagelegenheden op het eiland. OOSTKAPELLE Natuurhalfuur voor peuters en kleuters bij museum Terra Maris aan de Duinvlietweg. Onderzoeken van een emmertje zand: wat zit er allemaal tussen het zand? Aanvang om 11.00 uur. Deelname inbegrepen bij entree van het museum. Aanmelden bij de mu seumbalie. Seizoensmarkt aan de Dorpsstraat, van 1200 uur tot 20.00 uur. OUDDORP (ZUID-HOLLAND) Goereese cultuur- en natuurfietstocht met boeren- lunch. Afstand 30 kilometer. Vertrek om 10.00 uur bij mfc Dorpstienden in Ouddorp. Kosten: 24,50 euro. PHILIPPINE 3 Beleef de kern. Bewoners vertellen verhalen over het dorp aan bezoe kers. Dat doen ze door middel van filmpjes, die vertoond worden door een gids. De filmpjes zijn ook door bezoekers zelf op te roepen op hun mobiele telefoon. Vertrek bij het mosselmonument in de Kasteelstraat, om 14.00 uur. Aanmelden via 0115 563015. RENESSE Bungytrampoline op de Kerkring. Vanaf 11.00 uur. Concert van popkoor Fever in de Jacobuskerk aan de Dorpsring. Aanvang 20.00 uur. RETRANCHEMENT Excursie door natuurgebied Het Zwin, op de grens van Nederland en België. Deelnemers maken kennis met duinen, fossielen, schorren en slikken. De start is bij strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1. Parkeren aan de G. van Hoekestraat. Vertrek om 10.00 uur. Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Met uitleg over de melkrobot en het dagelijkse leven van de koeien en kalfjes, en proeven van een stukje kaas. Locatie: Braamdijk 21van 11.00 uur tot 13.00 uur. SINT ANNALAND Nattelaarzentocht over schorren en slikken. Pittige wandeltocht met een gids, door een gebied waar nor maal gesproken niemand mag komen. Vertrek is aan het einde van de Sluispolderweg. Aanvang om 13.30 SLUIS Rondleiding bij struisvogelboerderij Monnikenwerve. Doorlopend van 11.00 uur tot 15.30 uur. TERHOLE Boerderijtour, met informatie over onder meer de koeien. Verder proeven van melk en ambachtelijk ijs. Locatie: Rietstraat 23, aanvang 14.00 uur. TERNEUZEN Rondje Portaal. Ontvangst en bezoek aan het interac tieve informatiecentrum. Wandeling sluizencomplex met een bezoek aan de brugkelder en radartoren (in clusief vaartocht over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen). De wandeling start om 13.30 uur. THOLEN Kermis aan de Contre d'Escarpe. Vanaf 13.00 uur. VLISSINGEN Stadswandeling met gids. Die vertelt over het Vlissin- gen van Michiel de Ruyter en de hedendaagse stad. Ie dere dinsdag en donderdag. Aanvang 11.30 uur en 14.00 uur. Deelname 2 euro, kinderen tot en met 18 jaar gratis. Vertrek bij de WV aan de Spuistraat. WESTENSCHOUWEN Ontdekkingsfietstocht 'Springen in 4 de tijd', in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water. Aandacht voor de historie van Schouwen en de band met het water. De route gaat ook langs proefvakken in het kader van de combinatie kustversterking en plantengroei. Leuk voor kinderen en volwassenen. De route van 15 kilo meter is op eigen gelegenheid te rijden. Vertrek vanaf 11.00 uur bij het trampolinecentrum bij de grote par keerplaats aan de rotonde. ZIERIKZEE Start van de Havendagen, vanaf 17.00 uur, met mu ziek, attracties en culinaire verrassingen. Het volledige programma staat op www.havendagzierikzee.nl. Zeelandbrugtocht. Korte rondvaart van 75 minuten over de Oosterschelde met rondvaartboot De Frisia. De kapitein vertelt over de brug en de natuur in en rond de Oosterschelde. Meevaren kost 9 euro; kinde ren van 4 tot en met 12 jaar 6 euro, kinderen tot en met 4 jaar gratis. Vertrek aan de Nieuwe Haven, bij 't Luitje, om 11.00 uur. ZOUTELANDE Concert door Luctor et Emergo in de Langstraat. Aan vang 19.30 uur. Meer agendanieuws op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook zelf evenementen toevoegen. stollen. Als het genoeg gestold is, legt hij het op het aanrecht en begint het te kneden, uit te rekken en dubbel te vouwen. Uiteindelijk vormt Koeman een aantal dun ne strengen, die hij in kleine stukjes snijdt, waardoor er babbelaars tevoorschijn komen. „Je proeft het wanneer je een echte babbe laar eet", vindt Anja Weststrate, Koemans as sistente. „Bij fabrieksbabbelaars wordt een ander soort boter gebruikt, dat scheelt veel in de smaak. De babbelaars uit de fabriek versuikeren ook veel sneller, onze babbe laars kun je maanden bewaren." Wanneer de twee flink doorwerken, kunnen ze wel vier kilo babbelaars in een uur maken. „Het gaat nooit vervelen", zegt Weststrate. Het duo is lid van de vereniging Mooi Zeeland. Die zet zich in voor de overdracht van het Zeeuwse culturele erfgoed. Hoofdactiviteit van de leden is het tonen van klederdracht op bijvoorbeeld feesten en evenementen. Daarnaast organiseren ze activiteiten, zoals het babbelaars bakken. „We hebben de mut sen geleverd voor het tv-programma Koef- noen", vertelt Koeman glunderend. Anja vindt dat dit satirische programma de kle derdracht naar beneden haalt. Koeman is het daar niet helemaal mee eens. „Je moet het in de context zien", vindt hij. www.klederdracht.nl VRIJDAG 24 AUGUSTUS CADZAND-BAD Workshop natuurfotografie. Geschikt voor alle foto grafieliefhebbers, gevorderd en beginners, met alle soorten camera's. Ontdek met professioneel foto graaf Louis Drent het bijzondere natuurgebied Het Zwin tussen Cadzand en Retranchement. Elke vrij dag tot 12 oktober. Dagindeling: 10.30 uur-12.00 uur praktijkgerichte theorie, 12.00 uur-17.00 uur wandeling door natuurgebied Het Zwin. Kijk voor meer info of aanmelding op www.fotolouisdrent.nl of bel 06 22380446. STELLENDAM (ZUID-HOLLAND) Rondleiding over de visafslag. Beleef de visserij in al zijn facetten. Bezoekers worden ontvangen om 8.30 uur door de gids in restaurant De Zeemeeuw aan de Meester Snijderweg. Hij vertelt iets over het de visafslag, aan de hand van de veilingklok. Daarna bekijken deelnemers de visafslag en omliggende be drijven. Er wordt een film vertoond over het vissen zelf en het leven aan boord. Afsluitend een,versna pering in het restaurant. Kaarten kosten 9 euro per persoon. Reserveren bij de WV Ouddorp: 0187 681 789. WESTENSCHOUWEN Sleepnetvissen op het strand. Speciaal voor kinde ren, maar ook leuk voor hun ouders. Kosten: 2 eu ro. Vertrek om 10.30 uur bij de excursieschuur van de boswachterij aan de Kraaijensteinweg 140. Aan melden bij de WV via 0900 2020233. van Susanne Bier zaterdag 15 september met Pierce Brosnan Tickets voor een van de leukste avonden van Film by the Sea zijn nu te koop! 20.45 uur: ontvangst over de rode loper met bubbels 21.15 uur: aanvang film 23.00 uur: premièreparty met de Grandpa Nick Sessieband en optredens van schrijvers, acteurs en andere BN'ers PS: Gratis naar de Spijkerbroekenpremière? Ga langs Esprit in Middelburg, Goes of Vlissingen en vraag naar hun speciale Spijkerbroekenactie. www.nimbythesea.nt Vlissingen IA t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37