Je proeft net wanneer je 4l w^aÊËmtmemaeÊSttBBsmamB donderdag 23 augustus 2012 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl DONDERDAC 23 AUGUSTUS BIERVLIET Rondleiding op kaasboerderij De Vos aan de Helena- weg 4. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en 13.30 uur. Deelnemen kost 3 euro, kin deren tot 6 jaar betalen 1 euro. BRESKENS Rondvaart op de Westerschelde. Een uur varen met De Festijn, onder meer langs de zandplaten. Er zijn vo gels te zien, en mogelijk ook zeehonden. Bezoekers krijgen ook uitleg over onder meer de Westerschelde, de scheepvaart en de beloodsing van de zeeschepen. Verrekijkers zijn aan boord te huur. Er is ook een bar voor eten en drinken. Meevaren kost 9 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 euro. Aanmelden via 06-53225401. Meer informatie: www.defestijn.nl. Ver trek om 10.00 uur. Glasblaasdemonstratie aan de Dorpsstraat 10. Ook uit leg over andere glastechnieken. Aanvang 14.00 uur. BROUWERSHAVEN Meevaren op het zeilschip Vrouwe Jannigje; een tradi tionele Zeeuwse platbodem. Het schip vaart een rond je over het Grevelingenmeer. Vertrek is zowel om 10.00 uur als om 14.00 uur. Aanmelden via 0111 698116. BURGH-HAAMSTEDE Excursie door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Een gids toont de planten en dieren in het duin- en bosgebied. Vertrek om 19.00 uur bij het pompstation aan het eind van de A. van der Weijde- weg tussen Burgh en Westenschouwen. Aantnelden en reserveren VW Schouwen-Duiveland, Kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of telefonisch via 0900 2020233. COLIJNSPLAAT 1 Rondleiding 'Verrassend Colijnsplaat'. Iedere donderdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt de bezoeker de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Start om 11.30 uur aan de Havelaarstraat 22. Deelne men kost 11 euro, kinderen tot en met 12 jaar beta len 5 euro. Vooraf aanmelden via 06 24512582. Rondleiding 'het verhaal van Rinus'. Landbouwer Ri- nus de Regt uit Colijnsplaat geeft rondleidingen door Workshop jam koken bij de zelfplukkerij. Eerst een rondleiding en zelf fruit plukken. Aanvang 14.00 uur. Locatie: Molenweg 5." DOMBURG Hatha yoga op het strand bij De Wa tertoren. Van dinsdag tot en met za terdag, aanvang 9.30 uur. Graag eerst aanmelden via 06 50911013. HOEK Zumba op vakantiepark De Braakman. Wekelijks op donderdag van 19,00 uur tot 20.00 uur. Locatie: re creatiezaal van het cafetaria. Meedoen kost 6 euro. KAMPERLAND Introductie waterskiën bij waterskicentrum De Schots man aan de Campensweg. Kosten: 20 euro, inclusief gebruik materiaal. Vanaf 10 jaar, zwemdiploma ver eist. Aanvang 10.00 uur. MELISSANT (ZUID-HOLLAND) Reewildexcursie naar de Slikken van Flakkee. Een gids neemt bezoekers mee op een wagen achter een trek ker. Uitzicht op de fjordenpaarden en heckrunderen. Een gids vertelt onder meer over de flora en fauna. Vertrek vanaf parkeerterrein Midden-Slikken om 19.30 uur. Kosten: volwassenen 5,50 euro, kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers 4 euro. Reserveren bij de VW via 0187 681789. MIDDELBURG Kunst-, antiek en ambachtenmarkt op de Vismarkt. Van 9.00 uur tot 16.00 uur. Stadswandeling. Een gids vertelt over de monumenta le binnenstad, met de hoge abdijtorens, de schilder achtige steegjes en het oorlogsverleden. Vertrek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt om 13.30 uur. Meelopen kost 4,75 euro; kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers 4,25 euro; kinderen tot en met 5 jaar gratis. NOORD-BEVELAND Amusefietstocht. Op een leuke en sportieve manier kennismaken met de regio en de lokale horecabedrij ven. De route is zelf te bepalen, maar leidt sowieso De Havenfeesten in Zierikzee beginnen vandaag. CADZAND-BAD Wave Experience bij Moio Beach. Aanbod van alle wa tersporten. Deelname kost 20 euro per uur. Locatie: Duinovergang 9, van 13.00 uur tot 16.00 uur. het natuurgebied Morgenland. In een wandeling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen en over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drij vend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, natuur, mensen en mor- gen.Zorg voor stevig schoeisel. Vertrek is iedere dins dag en donderdag om 19.30 uur bij de vogelkijkhut aan de Noordlangeweg/Westzeedijk. Op ambachtelijke wijze babbelaars bakken is leuk om te doen, maar ook om naar te kijken. Vereniging Mooi Zeeland toont in gebouw De Buffer, aan het einde van het stoomtreintraject van Goes naar Hoedekenskerke, hoe het moet. Jo Koeman is druk bezig met het kneden van de warme gouden massa, terwijl een groep bezoekers aandachtig toekijkt. „Vroeger was dit een armeluissnoepje", ver telt hij. „De mensen hielden een paar hon derd gram suiker over, zodat ze er in het weekend babbelaars van konden maken. Die werden dan aangeboden bij de koffie, in plaats van suiker." Een babbelaar maken is helemaal niet zo moeilijk. Roomboter, suiker, water, azijn en bouillon is het enige dat je nodig hebt voor het maken van dit Zeeuwse snoepje. De vijf ingrediënten meng je en breng je aan de kook. Koeman steekt een lepel in het mengsel. „Als ik die eruit haal en er een draad aan hangt, is de temperatuur goed. Dat heb ik van mijn 92-jarige moeder ge leerd." Als het mengsel de ideale tempera tuur van ongeveer 155 graden bereikt, schenkt Koeman het over in een bakpan, die niet op vuur staat. Zo kan het goedje Jo Koeman en Anja Weststrate maken 'oude' snoepjes in oude dracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36