21 Terug in de tijd in Goese binnenstad Door te fietsen, rusten we uit Zomerga donderdag 23 augustus 2012 Wie door Goes loopt, kan niet om de historie heen. Kades, kerken en panden geven een doorkijkje naar het verleden. Maar één van de belangrijkste historische gebouwen, slot Ostende, ligt verstopt in de funderingen van voormalig restaurant Rhodos. Een rondleiding in en rond dit gebouw laat de geschiedenis weer leven. Adriënne van der Werf Rond de klok van één uur verzamelt zich een groep mensen bij het oude stadhuis in Goes. Caspar Smul ders, medewerker van het Histo risch museum de Bevelanden, staat ons op te wachten. „Ik ga jul lie een overzicht geven van de hele Goese geschiedenis. Nergens an ders is dat zo duidelijk als in dit slot." We lopen naar de hoek van de Adriaanstraat en de Ostendestraat. Een drukke winkelstraat waar je anders onwetend doorheen loopt. Maar wat blijkt: deze straten vorm den vroeger de grachten rond het kleine slot. Er hangt een plakkaat aan de muur met een tekening van het slot. „De tekenaar heeft al leen een foutje gemaakt, dat is een ander slot, hier in de buurt." Slot Ostende was geen vierkant ge bouw, zoals hier staat getekend, In de paardenstal van slot Ostende zijn de originele buitenmuren nog te zien (rechts op de foto). foto's Willem Mieras 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Fanatieke fietsers Sven en Simone. PASPOORT: Naam: Simone (26) en Sven (35) Brückmann Komen uit: Ruhrgebied, Duits land Gespot: Markt in Middelburg door Sarina Oosse Wij zijn hier voor drie dingen", zegt Simo ne. „-De fietsroutes, de kust en de natuur." Op de drukke markt van Middelburg loopt het stel Brückmann even bij te komen van hun fietstocht. Het paar is voor een weekje met de camper en de fietsen in Zee land. Het duo fietst vandaag een rond je Walcheren en heeft een aan tal dorpen bezocht. „We zijn in Oostkapelle, Westkapelle en Domburg geweest", vertelt Sven. „Volgens mij zien we er ook uit als echte fietsers", zegt Simone lachend. „Het fietsen hier is veel relaxter dan in Duitsland", zegt Sven. „Daar doe ik het ook veel, bij voorbeeld naar mijn werk. Maar ik heb dan altijd stress. Er zijn geen goede fietspaden en de au tomobilisten rijden je zo van je sokken." „Door het fietsen hier komen we helemaal tot rust", vult Simo ne aan. De twee houden ook erg van de Zeeuwse natuur. „Zeeland is mooi groen", vindt Simone. „De akkers en de weilanden zijn heel mooi om te zien." Er moet deze week natuurlijk ook nog een duik in de zee worden geno men. „Maar eerst gaan we mor gen naar Burgh-Haamstede fiet sen", zegt Sven. Het paar heeft een ontspannen vakantie. „We maken geen plan nen en doen waar we zin in heb ben", vertelt Sven. In de hersftva- kantie staat een volgend reisje op de planning: met de camper naar Corsica.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34