sport 125 Ingmar Quistuitgeschakeld Marijke de Jonge bedwingt hole 17 van Goese Golf in één slag donderdag 23 augustus 2012 John Schot (links) bezorgde zijn directe tegenstander Thomas Janssen handenvol werk. CHARLEROI Sterke start Kerkhove en Van der Meet De Zeeuwse tennissters Lesley Kerkhove en Angelique van der Meet zijn goed begonnen aan het Challengertoernooi in Charleroi. Beide spelers plaatsten zich via twee zeges voor het hoofdtoer nooi, waarna ze beiden in de eer ste ronde een geplaatste speelster uitschakelden. De Zierikzeese Kerkhove versloeg de als achtste geplaatste Fran^aise Laura Thorpe (6-4 6-4), terwijl Van der Meet uit 's-Heer Abtskerke van de als derde geplaatste Duitse Cori- ne Witthoeft won: 6-4 7-5. OVERIJSE Hoogerland derde in Druivenkoers Johnny Hoogerland is derde gewor den in de Druivenkoers in het Bel gische Overijse. De wielrenner van Vacansoleil- DCM moest zijn ploeg genoot Björn Leukemans en de Ka- zach Muravyev (Astana) voor laten gaan. Het was de derde opeenvol gende zege van Leukemans in de Druivenkoers. Volgend jaar kan hij het record van Roger De Vlaemin- ck evenaren. Hij won de Druiven koers vier keer (1970, 1972, 1974 en 1978). Hoogerland was vaker dicht bij de zege. In 2007 werd hij twee de, in 2008 derde en in 2010 vierde. MIDDELBURG Steenpoorte nog in het ziekenhuis Barry Steenpoorte, de voetballer van Duiveland die dinsdag na een ongelukkige val tijdens het beker duel met MZC'ii naar het zieken huis werd vervoerd, ligt daar nog steeds. De speler van de zaterdagtweede klasser heeft vocht achter zijn nek- wervels, waardoor hij zenuwpijn heeft in zijn onderarmen. Steen poorte zal geen blijvende gevolgen overhouden aan de kwetsuur. Met medicijnen moet hij genezen. Hoe lang dat duurt, is niet bekend. Kloetinge kan de komende periode niet beschikken over Ingmar Quist. De aanvaller kreeg in de voorbereiding op het seizoen last van zijn rug en blijkt na onderzoek in het ziekenhuis een hernia te hebben. „Dat is verschrikkelijk balen", zei Quist woensdagavond. „Een operatie is waarschijnlijk niet noodzakelijk, maar ik lig er wel een tijdje uit." foto Willem Mieras pootjes terecht. Mats Willemse kapte zich in de 83e minuut knap vrij en schoot raak. In de 90e mi nuut maakte invaller Bart Deprez het feest compleet door de 3-1 bin nen te schuiven. Het was een tref fend slotakkoord van een prachti ge wedstrijd. Het jammerlijke was dat er slechts 300 toeschouwers getuige van wa ren en dat het duel op een achter- afveld (de renovatie van het hoofd- veld is nog niet voltooid) gespeeld moest worden. Een dergelijke ont moeting had een betere ambiance verdiend. „We krijgen op 26 sep tember een herkansing", zei Hiensch. Dan wacht in de tweede ronde eerste-divisieclub Telstar en is het hoofdveld weer beschikbaar. door Koen de Vries GOES - Bij profwedstrijden krijg je er een auto voor of een hele hoge premie. Een amateurgolfer die een hole in one slaat, wordt aanmerke lijk minder rijkelijk bedeeld. Dat merkte Marijke de Jonge uit Goes dinsdag, toen ze de bal op de zeven tiende hole van de Goese Golf in één klap in het 148 meter verderop liggende putje sloeg. De Jonge mag dankzij deze presta tie van sponsor Hansa een dag gra tis met een sloep varen, maar was ook heel wat verschuldigd: een glas champagne voor elke deelnemer. En dat waren er nogal wat, want er de den 104 golfers mee aan de wed strijd op de eerste dag van de Goe se Golfweek. „Heel toevallig hadden we het er over vlak voordat ik m'n hole in one sloeg", kijkt Marijke de Jonge (67) terug. „Het was heel erg druk en het is bekend dat je bij een hole in one alle deelnemers op een glas champagne moet trakteren. We zei den nog dat het een kostbare zaak zou worden. En warempel, ik sla er zelf een! Maar ik had het er graag voor over hoor. Het was een fantas tische gebeurtenis." Het was voor Marijke de Jonge een unicum. Ze is samen met haar man sinds 1996 lid van de Goese Golf en slaagde er sindsdien nooit in om ho le 17 (par drie) in twee slagen te be dwingen, laat staan in één slag. „Het was een gekke gewaarwording. Ik zag die bal van links naar rechts gaan en bij het neerkomen was ik al dolblij dat hij op de green terecht kwam. Maar toen waren we hem kwijt. We zijn er naartoe gelopen en ja, hoor, hij lag erin. We hebben ge lijk het restaurant gebeld en daar hebben ze de Cava koud gezet. Nee, geen champagne, maar ook nu was nog een aardige rekening." „Voor een amateur is dit een uitzon derlijke prestatie", lichtte Ton van Oostrom, directeur van de Goese Golf, toe. „Als het bij ons in Goes één keer in de twee jaar gebeurt, is- het veel." foto Goese Golf MIDDELBURG Lavrijssen 58e in Trophee d'Or Wielrenster Birgit Lavrijssen heeft de Trophee d'Or Feminin afgeslo ten met de 58e plaats. De 21-jarige Wemeldingse finishte in de laatste etappe kort achter het peloton, na dat zij in dienst van de kopvrouw van het Sengers Ladies Cycling Team, Europees kampioene tijdrij den Anna van der Breggen, vele aanvallen van de Italiaanse vrou wen onschadelijk had gemaakt. Van der Breggen eindigde op de tweede plaats in het algemeen klas sement. MELLE Kruopis opnieuw snel in Poitou-Charentes Aidis Kruopis heeft ook de tweede etappe van de Tour du Poitou-Cha rentes gewonnen. De sprinter uit Litouwen, rijdend voor Orica GreenEdge, was na de 199 kilome ter van Royan naar Melle de Frans man Petit te -snel af. De Wit-Rus Hoetarovitsh werd derde. Door zijn tweede zege, met de bijbeho rende bonificatie, verstevigde Kruo pis de leiding in de algemene rang schikking. Rabo-renner Marco Min- naard uit Wemeldinge finishte als 29e en staat 21e in het klassement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25