Zeeuwse etappe Vuelta stap dichterbij 2oI zeeland 50% korting Minder rompslomp bij aanpassing monument Kolveniershof en Bleekveld heropend Jim Sheridan ontvangt oeuvreprijs filmfestival Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc |j0 op een abonnement én een Samsung Galaxy ACE t.w.v. 299,- gratis! donderdag 23 augustus 2012 MIDDELBURG - Het aanbrengen van een ladderhaak, een buitenlamp of een vlaggenhouder. Het zijn kleine ingrepen die voor een eigenaar van een monumen tenpad tot veel administratieve rompslomp leidt als hij de officiële weg bewandelt. Er moet immers een omgevingsvergunning voor worden aangevraagd. De gemeente Middelburg wil hier vanaf. B en W stellen voor om voortaan genoegen te nemen met een eenvoudige melding van deze 'kleine aanpassingen' die snel kan worden goedgekeurd door de ge meente. Voordeel voor de eigenaar is duide lijk. Het aanvragen van een vergum ning scheelt hem een hoop papier werk. Al gauw zo'n dertig kantjes A4. De gemeente denkt dat nu veel illegaal gebeurt, omdat men sen geen zin hebben in de bureau cratische rompslomp. Bovendien kan het maanden duren voordat de vergunning rond is. Voor een melding volstaat 1 A4-tje met eventueel een foto of teke ning. De toestemming kan dan kostenloos geregeld worden. Als de eigenaren kunnen volstaan met een melding, verwachten B en W dat meer mensen de ge meente laten weten wat ze aan hun pand veranderen. Op die ma nier verwacht het college ook be ter zicht te hebben op wat er met de panden binnen het beschermd stadsgezicht gebeurt GOES - Het Bleekveld en Kolve niershof in Goes zijn woensdag heropend na de herinrichting. Daarmee is de eerste fase van het masterplan Binnenstad officieel af gerond. Beide pleinen zijn nu auto- luw en met name het Bleekveld (dat gesaneerd moest worden) moet de functie van cultuurplein krijgen. Een vast podium is echter mede vanwege te hoge kosten geschrapt; een jaar geleden was er nog een te kort van drie ton voor de herin richting van het Bleekveld door on der meer de hoge prijs van natuur steen. In het plein zijn meer elf fonteinen aangebracht, die dage lijks - in de zomer - aanstaan. Ook is er een watertappunt. Burgemees ter René Verhulst stelde de fontei nen bij wij-ze van openingshande ling in gebruik. Het plein wordt nog voorzien van bomen en heggen. Het is nu wach ten op invulling van de winkel ruimten. Oud-wethouder Charles Linssen, in 2000 het brein achter het masterplan, is tevreden met het resultaat. „Het was hier altijd een gribus. En iets met water was altijd een hartewens van me." Middelburg werpt zich op als finishplaats in 2015 Twee jaar nadat de Tour de Fran ce en de Giro d'ltalia de provin cie hebben aangedaan is Zee land nadrukkelijk in beeld voor een etappe van de Ronde van Spanje. Deze week maakte orga nisator Jos Vaessen bekend dat in 2015 vijf etappes op Neder landse bodem verreden worden. door Theo Giele MIDDELBURG - Toen begin deze maand de Eneco Tour in Middel burg de finishlijn had neergelegd, sprak wethouder Albert de Vries met de vertegenwoordiger van de Vuelta a Espana in Nederland. De ze Jos Vaessen was niet toevallig in Zeeland. Provinciaal bestuurder Ben de Reu liet vorig jaar al weten belangstel ling te hebben voor de komst van de Spaanse wielerronde. Voor De Vries bood de aanwezigheid van Vaessen de kans om Middelburg als wielerstad te presenteren en de Dam als finishplaats. In 2010 kwam de Giro d'ltalia naar de Zeeuwse hoofdstad. Vaessen kreeg van de wethouder het advies om bij de Italianen navraag te doen naar de ervaringen met het, wat De Vries noemt, 'organisato risch vermogen' van de gemeente. Hij voegt eraan toe dat de provin cie het voortouw heeft in het bin nenhalen van de Spanjaarden. Als de provincie toch zou kiezen voor een andere Zeeuwse gemeente heeft De Vries daar begrip voor, maar Middelburg heeft zeker oren naar de Vuelta. „Mits de raad ak koord gaat uiteraard en ook vanuit het bedrijfsleven medewerking wordt verleend." Want Middelburg heeft ook ge leerd van de Italiaanse ervaringen. Door onduidelijke afspraken met het Rijk kostte de Giro de gemeen te tonnen meer dan begroot. Bo vendien lag de organisatie van de etappe van Amsterdam naar Mid delburg geheel in handen van de gemeente, wat een groot beslag op het gemeentelijke apparaat legde. Die zorgen hebben gemeente en provincie nu niet. Vaessens stich ting La Vuelta Holanda 2015 zorgt voor de organisatie van de etappes in opdracht van de provincie Dren the en Friesland. Over de kosten is Vaessen helder: 150.000 euro voor een startplaats, 250.000 euro voor de finishplaats en 300.000 euro voor de provincie waar de koers doorheen voert. Vijf etappes komen er dus in Ne derland. Vaessen kreeg deze week groen licht van de Vueltabazen in Spanje. Dat betekent dat na drie etappes in het noorden er ook twee in het zuiden verreden kun nen worden. De start van de Vuelta is op zater dag in Emmen, waar een ploegen tijdrit wordt gehouden. Daarna gaat de wielerkaravaan naar Fries land, waar de route van de Elfste dentocht wordt gevolgd. Op maan dag vertrekt in Drenthe een etap pe naar Zwolle. De vierde en de vijfde etappe zijn in Noord-Bra bant en Zeeland. De finish van de vijfde etappe is in Breda, zoveel is zeker. -„We praten binnenkort met Brabant en Zeeland. Er zijn twee mogelijkheden. Of een vierde etap pe geheel in Zeeland en een vijfde etappe in Brabant. Of de vierde etappe start in Brabant en finisht in Zeeland en de vijfde start in Zeeland en finisht in Breda", aldus Vaessen vanuit Spanje. Na de vijf de etappe stappen de wielrenners en hun gevolg op het vliegtuig naar Spanje om de etappekoers in het thuisland van de Vuelta te ver volgen. De finish van de Eneco Tour heejt Vaessen enthousiast gemaakt voor Middelburg. „Veel publiek, veel sfeer. Een prima plek, waar we de Vuelta wel willen hebben." Er heb ben zich nog geen andere Zeeuw se gemeenten bij Vaessen gemeld. Provinciebestuurder Ben de Reu houdt nog wat slagen om de arm. Hij spreekt binnenkort met Vaes sen over de voorwaarden waaron der de Vuelta naar Zeeland kan ko men. Vaessen heeft ook een ge sprek met Middelburg in zijn agen da staan. Eind november wordt het route schema van de Ronde van Spanje door Nederland bekendgemaakt. VLISSINGEN - De Ierse regisseur, sce narist en producent Jim Sheridan ontvangt dit jaar. de Lifetime Achievement Award van Film by the Sea. Hij neemt de oeuvreprijs vrijdag 21 september in Vlissingen in ontvangst tijdens de. traditione le Award Ceremony van het film festival. Sheridan (Dublin, 1949) krijgt de prijs vanwege 'zijn gedegen vak manschap en zijn indrukwek kende oeuvre met veel sociaal be wogen films', motiveert het festi val. „Sheridan is een verhalenver teller in de beste Ierse traditie. Ie mand die de tijd neemt om zijn film neer te zetten en iemand die zijn verhalen dicht bij de mens ver telt. Grote maatschappelijke pro blemen krijgen in zijn films een menselijk gezicht." Jim Sheridan vestigde eind jaren tachtig zijn naam met zijn eerste film: My Left Foot. Hoofdrolspelers Daniel Day-Lewis en Brenda Fricker wonnen een Oscar en Sheridan zelf werd hiervoor geno mineerd. De regisseur bezoekt Film by the Sea van 19 tot en met 22 septem ber. Donderdag 20 september om 21.15 uur is er een talkshow met hem in de foyer van CineCity Vlis singen. Het festival wijdt tevens een retro spectief aan Sheridan, waarin vijf Jim Sheridan van zijn films worden vertoond: maandag 17 september om 10.00 uur In America (2002), dinsdag 18 september om 10.00 uur The Boxer (1997), woensdag 19 september om 11.00 uur My Left Foot (1989), don derdag 20 september om 10.00 uur Brothers (2009) en vrijdag 21 sep tember om 10.30 uur In The Name of the Father (1993). Film by the Sea reikte de Lifetime Achievement Award eerder uit aan Ettore Scola (2003), Saul Zaentz en Milos Forman (2004), Istvan Sza- bo (2005), Jonathan Demme (2006), Volker Schlöndorff (2007), de gebroeders Dardenne (2008), George Sluizer (2009), Jean-Clau- de Carrière (2010) en Terence Da- vies (2011). De veertiende editie van het film festival is van vrijdag 14 tot en met zondag 23 september. Speciale aanbieding voor PZC lezers 24 maanden Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 («ws/gesprew vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €15,- 120 80 200 Mb €17,50 180 120 300 Mb c^er- €20,- 240 180 400 Mb €22,50 360 240 400 Mb €>s;- €27,50 Het gemiddelde verbruik in Nederland ligt op ongeveer 200 Mb per maand. Bron: Opta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20