zeeland 119 De Nieuwe Collecties zijn binnen! Onderwijs en opvang in Veere tot 2022 Kustgemeenten verwelkomen Korps Mariniers met open armen Politie deelt 24 bonnen uit bij Stationsbrug frVINTERSPÖRT Voetbal/Hockey/Running/Fitness donderdag 23 augustus 2012 Huidige situatie De Schutte Aantal leerlingen: 88 Scenario Nieuw schoolgebouw, mogelijk in combinatie met Dorpshuis/schoolwoningen. Kinderopvangmogelijkheden te Biggekerke: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang en Kinderdagverblijf door Kinderdagverblijf 'tB Huidige situatie De Lichtboei Aantal leerlingen: 88 De Lichtstraal Aantal leerlingen: 87 Scenario Op termijn (2016-2019) beide scholen in nieuw gebouw. Kinderopvangmogelijkheden te Westkapelle: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang (voor en na schooltijd en in vakanties) geïntegreerd in 1 voorziening. Huidige situatie De Sprong Aantal leerlingen per 1 augustus: 136 't Klinket Aantal leerlingen: 156 Ontwikkelingen 2016-2019: Vorming brede samenwer kingsschool inclusief kinderopvang. Kinderopvangmogelijkheden te Koudekerke: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang, (voor en na schooltijd en in vakanties). Kinderdagverblijf Peuterspeelzaal, voor- en vroegschoolse educatie. Huidige situatie De Wegwijzer Aantal leerlingen: 136 Scenario Scholenfusie met De Schutte in Capinge. Op termijn: verder samenvoegen met De Goede Polder, Vrouwenpolder. Kinderopvangmogelijkheden te Serooskerke: Tussen de middag opvang. Peuterspeelzaal biedt voor- en vroegschoolse educatie. Huidige situatie De Knotwilg Aantal leerlingen: 54 De Regenboog Aantal leerlingen: 47 Eben-Haëzerschool Aantal leerlingen: 133 Ontwikkelingen De Knotwilg en de Regenboog zijn per 1 augustus ondergebracht in het gebouw van de Regenboog, op termijn ook Eben Haëzer in het gebouw. Kinderopvangmogelijkheden te. Oostkapelle: Tussen de middag opvang. Buitënschoolse opvang, (voor en na schooltijd en in vakanties). Kinderdagverblijf. Peuterspeelzaal. Huidige situatie De Golfslag Aantal leerlingen: 94 Kinderopvangmogelijkheden te Koudekerke: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang, (voor en na schooltijd en in vakanties). Kinderdagverblijf. Peuterspeelzaal. Bij aanhoudend laag bezoek zullen deze voorzieningen op termijn sluiten. Felix Blnicewicz foto Ruben Oreel bron Stuurgroep spreidingsplan onderwijs en opvang Veere tober een definitief voorstel ge maakt. De gemeente Veere stelt vervolgens op basis daarvan in de cember het huisvestingsplan op. www.onderwijsopvangspreidings- plan-veere.nl door Annemarie Zevenbergen In het spreidingsplan een sa menvoegingsscenario van scho len in verschillende dorpen ge schetst, zoals in Aagtekerke (Sprinkplank met Bergpadschool in Grijpskerke) en Gapinge (De Schutte met De Wegwijzer in Serooskerke). De samenvoegings- school in Serooskerke kan op ter mijn (na 2016) met De Goede Pol der in Vrouwenpolder opgaan in een brede school. In het stadje Veere hebben school besturen en ouders al de intentie om Het Veer en de Valeriusschool tot één samenwerkingsschool sa men te voegen. De fusie zou per 1 augustus 2013 of 1 augustus 2014 z'n beslag kunnen krijgen. In Oost kapelle zijn De Knotwilg en de Re genboog al met ingang van dit schooljaar ondergebracht in het ge bouw van de Regenboog. Op ter mijn wordt bekeken of ook de Eben Haëzerschool erbij kan. In Koudekerke wordt, op termijn, ook gedacht aan één brede samen werkingsschool met kinderop vang, voor De Sprong en 't Klin ket. Na 2016 zou een nieuw ge bouw ook huisvesting kunnen bie den aan de De lichtboei en De Lichtstraal in Westkapelle. Voor Biggekerke wordt nieuwbouw voorgesteld, eventueel in combina tie met dorpshuis en schoolwonin- gen. In Zoutelande zijn er al verge vorderde plannen voor een nieu we brede school. Daarnaast wordt een scenario ge schetst voor de hele gemeente, met als insteek de oprichting van brede onderwijscentra, regioscho- len voor twee scholen van dezelf de denominatie, of voor twee scho len va verschillende richtingen. De laatste delen voorzieningen met behoud van de eigen identiteit. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Weinig verrassend, maar toch. Behalve Schouwen-Dui- veland, Sluis en Noord-Beveland geeft ook de gemeente Vlissingen het Korps Mariniers toestemming om te oefenen op haar stranden en in haar achterland, als de kazer ne komt. De provincie had daarvoor een ver zoek neergelegd bij de vijf Zeeuw se kustgemeenten. Veere moet er nog een besluit over nemen, maar in Noord-Beveland, Sluis en op Schouwen-Duiveland vindt men het best. Al voegen die laatste twee gemeenten wel voorwaarden toe. De oefeningen mogen er in geen geval tijdens het toeristensei zoen plaatsvinden. In Sluis zijn de oefeningen bovendien niet toege staan op het naaktstrand en in de Verdronken Zwarte Polder. Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland hamert er bovendien op dat oefeningen te allen tijde met bewoners worden gecommuniceerd. Die voorwaarde stelt hij niet zonder reden; vorig jaar joegen militairen de eilanders de stuipen op het lijf toen ze op een zonnige dag plotseling met mi trailleurs opdoken. Daar zitten ze in Vlissingen even min op te wachten, maar ook daar Een agent wijst een automobilist naar de kant omdat hij, ondanks een inrij- verbod, over de Middelburgse Stationsbrug rijdt. foto Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - Opvallend minder auto's reden woensdag, in vergelij king tot eerder deze week, over de Middelburgse Stationsbrug. „Komt omdat wij nu bekeuringen uit schrijven", aldus een agent die woensdagochtend samen met een collega het verkeer in de gaten hield. „Tot en met dinsdag, werd er namelijk alleen maar gewaar schuwd." De politie deelde woensdag in to taal 24 boetes a 120 euro uit aan overtreders. Daarnaast werd er ook nóg gewaarschuwd als agenten za gen dat automobilisten bijna in de fout gingen. Zeven boetes werden direct uitgedeeld door agenten die rondom de brug postten en door motoragenten die door het sta tionsgebied reden. Verder noteer den ze 17 kentekens van bestuur ders die in de fout gingen. Die krij gen via de post te horen dat ze moeten betalen. De politie hield het verkeer rond om de brug niet constant in de ga ten. „We nemen de brug mee tij dens de surveillance," aldus een agent. Volgens woordvoerder Al- win Don van de politie viel op dat er onder de bekeurden nauwelijks Walchenaren zitten. Het gaat vol gens hem vooral om mensen van buiten die gebruikmaakten van na- vigatieapparatuur. Een automobilist die woensdagoch tend bekeurd werd, vertelde na af handeling door de politie, dat hij nog twijfelde toen hij vanaf de Ka- naalweg de Stationsbrug wilde op draaien omdat hij wel in de gaten had dat de belijning voor hem niet klopte. „Mijn TomTom gaf echter aan dat ik over de brug moest. En achter mij werd er volop getoeterd door anderen toen ik inhield. Dus toen ben ik maar rechtsaf gegaan, de brug op." Hij was gisterochtend in alle vroeg te vertrokken vanuit Doetinchem om in Middelburg een lift te repare- 'ren. De monteur vertelde dat zijn werkgever verkeersboetes niet ver goedt. „Ben ik dus mooi klaar mee. Wordt een dag voor niets werken." Berustend: „Maar ja, boetes horen bij het autorijden." Direct na hem kreeg een jonge vrouw ook een be keuring. Zij wilde niet reageren. zijn de mariniers dus welkom. De nabije oefengebieden zijn voor hen belangrijk, omdat het scheelt in reistijd en reiskosten. Het is overigens nog niet zeker dat de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen verhuist, al heb ben medewerkers van het ministe rie van Defensie deze zomer hard gewerkt aan de brief waarmee mi nister Hillen de Tweede Kamer moet overtuigen dat een nieuwe kazerne in Vlissingen goedkoper is dan renovatie in Doorn. Intern op het ministerie heeft die missie de titel 'Sirene' gekregen. Si rene is een Grieks halfgodin die toehoorders verleidt met gezang. En nog VEEL meer merken! Nieuwe Burg 22-28 - 4331 AH Middelburg MIDDELBURG tel. 0118-611741 - fax. 0118-651887 infoOintersporterik.nl - www.intersporterik.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19