Besturen neigen naar regioschool 3 i8l zeeland Bestuur Middelburg wil maatregel Schroeweg niet terugdraaien Miniconcert Onderzoek naar economisch nut Kustmarathon Basisscholen op Walcheren donderdag 23 augustus 2012 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De vijf schoolbesturen van de Veerse scholen en Kinder opvang Walcheren hebben een lichte voorkeur' voor de vorming van vijf grote regioscholen in de gemeente, boven vasthouden aan ieder dorp een eigen school. Dat bleek tijdens de presentatie van het spreidingsplan voor onderwijs en opvang in de gemeente Veere. „Maar", nuanceert Agnes de Jong van de Primasscholengroep „het is voor ons geen doel op zich. Uitein delijk gaat het erom dat we onze kinderen optimaal onderwijs en optimale opvang kunnen bieden." In het spreidingsplan worden sce nario's geschetst voor de toekomst van scholen en opvang de komen de tien jaar. Dit tegen het licht van de verwachte bevolkingskrimp de komende jaren. Het plan werd sa mengesteld door een stuurgroep bestaande uit voorzitter Hans Berghmans (adviseur BMC Groep) Cees Corstanje (voorzitter Raad van Bestuur Archipel Scholen); Ag nes de Jong (bovenschools mana gement, Primas-scholengroep); Harry van der Maas (vertegen woordiger Reformatorische Scho len Veere); Edwin van Alphen (di recteur Kinderopvang Walcheren) en Alex Brunke (beleidsmedewer ker, gemeente Veere). In het plan is gewerkt met een on dergrens van 8o leerlingen, zodat per school vier groepen gevormd kunnen worden van twintig leer- Plan schetst de toekomst van het onderwijs en de kinderopvang in de ge meente Veere tot 2022 H®ö^3W®SSfS5SïBS!5SSSSSM3S?®SSr-SS In de Koorkerk in Middelburg wordt vanmiddag een miniconcert gegeven door panfluitiste Ankie Kaljouw, aan de piano begeleid door Natalia Pavlova. Zij brengen Roemeense muziek ten gehore, maar ook die van James Last. Het gratis concert begint om 15.00 uur. De gehele zomercollectie: nu de helft- van de helft! lingen. Het voortbestaan van een school staat ter .discussie als die drie jaar op rij minder dan tachtig lee'rlingen telt. In Veere ligt de op heffingsnorm nu op 53 en de wet telijke op 23. Als optimale school grootte wordt een aantal van 200 leerlingen gezien: acht «groepen van gemiddeld twintig kinderen. De kosten van een leerling op een school van 23 kinderen bedragen jaarlijks ruim tienduizend euro. Die van een kind op een school met zo'n 225 kinderen liggen rond de vierduizend euro. „Natuurlijk gaat het om meer dan stenen en geld", zegt Cees Korstan- je van de Archipelscholen: „Je hebt te maken met kinderen en hun ouders en met emoties. Maar we doen dit niet alleen voor de kinderen die nu op school zitten. Het gaat net zo goed om de kinde ren die straks over tien jaar naar school gaan. Dat is een wezenlijk aspect in dit geheel, dat makkelijk vergeten wordt." „Het huidige plan is slechts een concept", blijft Hans Berghmans herhalen. „Niemand kan er enig recht aan ontlenen. Het is een be gin. Straks gaan we overleggen met de gemeente, een vertegen woordiging van de gezamenlijke dorpsraden, de schoolbesturen, on dernemingsraden en kinderop vang. De inwoners van Veere kun nen hun reacties kwijt op onze tij delijke site. Daar staat het sprei dingsplan ook op. Misschien ko men daar wel hele andere ideeën uit, waar wij niet aan hebben ge dacht." Harry van der Maas (reformatori sche scholen) ziet 'zijn' school jeugd ook graag samen met een an dere school in een gebouw. „Het liefst niet samen in een leslokaal, DOMBURG - Er komt een onder zoek naar het economisch nut van de Kustmarathon. SportZeeland hoopt te kunnen aantonen dat het evenement de regio veel extra om zet oplevert. Dat kan van belang zijn voor de werving van sponsors en subsidiegevers. Uitvoerder is het bureau Trequartista van de Ho geschool Breda. Dat zoekt onder meer uit wat de bestedingen zijn van deelnemers en bezoekers. Kos ten 4000 euro. De provincie be taalt 75 procent, Veere,. Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland sa men de rest. De provincie ziet het als een proef die kan leiden tot soortgelijk onderzoek bij andere topsportevenementen in Zeeland. Huidige situatie De Springplank Aantal leerlingen: 31 Jhr. W. Versluijsschool Aantal leerlingen per 1 augustus: 187 Scenario Fusie van De Springplank met de Bergpadschool in Grij'pskerke. De fusieschool wordt gevestig in Grijpskerke. Als een scholenfusie niet mogelijk is, is sluiting van de Springplank een tweede scenario. Jhr. W. Versluijsschool: de school blijft zelfstandig voortbestaan en er zijn geen ontwikkelingen voor wat betreft de huisvesting. Kinderopvangmogelijkheden te Aagtekerke: Alleen peuterspeelzaal (biedt ook voor- en vroegschoolse educatie) Huidige situatie De Schutte Aantal leerlingen: 26 Scenario Scholenfusie met de Wegwijzer in Serooskerke. Kinderopvangmogelijkheden te Gapinge: Tussen de middag opvang. Bij een aanhoudend laag bezoek zal deze voorziening op termijn sluiten. Huidige situatie Boazschool Aantal leerlingen: 176 Ontwikkelingen: Niet verwacht Kinderopvangmogelijkheden te Meliskerke: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang, (voor en na schooltijd en in vakanties). Peuterspeelzaal. Bij aanhoudend laag bezoek zullen deze voorzieningen op termijn sluiten. Huidige situatie Bergpadschool Aantal leerlingen: 106 Scenario Fusie van De Springplank met de Bergpadschool in Grijpskerke. De fusieschool wordt gevestigd in Grijpskerke. Kinderopvangmogelijkheden te Grijpskerke: Bij een aanhoudend laag bezoek zullen deze voorzieningen op termijn sluiten. Huidige situatie Het Veer Aantal leerlingen: 45 Valeriusschool Aantal leerlingen: 70 Per 1 augustus 2013 of 1 augustus 2014 wordt door middel van een scholenfusie een samenwerkingsschool gevormd. Scenario De samenwerkingsschool ondergebracht in 1 van de 2 bestaande gebouwen. Kinderopvangmogelijkheden te Veere: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang, (voor en na schooltijd en in vakanties). Peuterspeelzaal. Huidige situatie Willibrordusschool Aantal leerlingen: 100 Scenario De school blijft zelfstandig voortbestaan. Kinderopvangmogelijkheden te Zoutelande: Tussen de middag opvang. Buitenschoolse opvang. Peuterspeelzaal. Bij aanhoudend laag bezoek zullen deze voorzieningen op termijn verdwijnen. We willen onze eigen identiteit be houden, maar het delen van bij voorbeeld een gymzaal of een bi bliotheek, ja daar zien wij de voor- wij ook veel kinderen uit andere delen van in. Wij hebben in feite kernen op onze scholen hebben." al drie kleine regioscholen, omdat Na de 'inspraakronde' wordt in ok- door Emile Calon MIDDELBURG - Automobilisten die harder dan 50 kilometer per uur over de Schroeweg bij Middelburg rijden, worden bekeurd. Het dage lijks bestuur van de gemeente pie kert er niet over de maximumsnel heid daar weer te verhogen naar 70 kilometer, zodat er harder gere den kan worden. Het laat de CDA-fractie ook weten dat het niet zwicht voor maat schappelijk ongenoegen over die bekeuringen. Alle weggebruikers moeten zich gewoon aan de ver keersregels en -tekens houden, zo antwoordt het college op vragen van de christen-democraten. Het vindt dat die maatregel ook hele maal niet in strijd is met het toeris tisch beleid en de actie 'Welkom in Zeeland'. Sinds enige tijd geldt voor de gehe le Schroeweg, vanaf de rotonde bij de Mortiere tot in de bebouwde kom, een snelheidslimiet van 50 ki- lomter per uur. Sinds het invoeren van die maatregel worden veel ver keersboetes uitgedeeld aan men sen die daar nog te hard rijden. Vooral doordat er continu contro le is door een digitale politiecame- ra op de kruising Torenweg/ Schroeweg. Het CDA liet enige tijd terug via vragen weten daar beden kingen bij te hebben. Volgens die fractie zou zelfs de politie die maat regel 'ongebruikelijk, onlogisch en onnodig vinden'. Het college ant woordt dat daar niets van klopt. „Het standpunt van de politie was en is dat die maatregel op die plaats gebruikelijk, logisch en noodzakelijk is", schrijft het dage lijks bestuur. Het wijst er ook op dat de Schroeweg te smal is om daar harder dan 50 te rijden. Ook komt het nieuwe snelheidsregime de verkeersveiligheid ten goede. Het wijst er ook nog eens op dat, ondanks de maatregel, er op 28 juni een fietser werd aangereden op die kruising met de Torenweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18