Walcherse woonbeurs afgeblazen Koopjes uit de kofferbak WALCHEREN almanak Haar DONDERDAG 23 augustus 2012 17 PZC Besturen neigen naar regioschool 18 en 19 Sheridan ontvangt oeuvreprijs 20 en 21 Geen nieuwe woningbouwprojecten, geen investeringen door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De Walcherse Woon beurs, die eind september zou plaatsvinden in de Timmerfabriek in Vlissingen, gaat niet door. Pro jectontwikkelaars zijn afgehaakt. De beurs zou voor de derde keer plaatsvinden. De eerste keer in de Zware Plaatswerkerij en de tweede in de Timmerfabriek waren succes vol: er kwamen duizenden bezoe kers op af. Maar dit jaar slaat de re cessie toe, merkt Rob Scharff van evenementenbureau IJzersterk, dat de organisatie in handen had. „Er zijn geen nieuwe woningbouwpro jecten. Daarom zijn de projectont wikkelaars afgehaakt." En nieuwbouw, dat is. toch waar de beurs om draait. „De bestaande projecten hebben we vorig jaar al laten zien. Daarin gebeurt nu bo vendien zo weinig, dat men niet wil investeren. Eén nieuwe deelne mer hadden we: een energiezuinig projectje van l'Escaut. Maar dat is echt te weinig. Als nou de tweede fase van het Scheldekwartier was begonnen, dan had je nog wat. In Middelburg hetzelfde verhaal; daar moet men nog steeds veel moeite doen voor de Mortiere. Er wordt gewoon niks verkocht. Dan had den we wel nog wat interieur stands en keukenboeren, maar die vormen nu eenmaal niet het hart van de beurs." De drie Walcherse gemeenten had den nog niet geïnvesteerd in de woonbeurs; ze zouden enkel stand ruimte afnemen. Dus het volledige risico ligt bij IJzersterk. Dat bureau kreeg eerder dit jaar al een andere tegenslag te verwerken, toen well- nessbeurs Relaxz werd afgeblazen. „Ook te weinig deelnemers, al had den we onze strategie wellicht zelf ook te laat Ingezet", geeft Scharff grif toe. Van de agenda bleven culinair eve nement Proeflokaal en countryeve- nement Harvest Fair in de Wouw- se Plantage, net buiten Zeeland, wel overeind. Met succes. „Daar ko men weer nieuwe edities van. Re laxz gaat volgend jaar ook door, dat is zeker. En hopelijk de Woon beurs ook, maar dat zal helemaal van de markt afhangen." Toch gaat het 'heel goed' met IJzer sterk, aldus Scharff „We hebben het geluk dat we twee van de drie eigenaren konden uitbesteden: On- no Bakker als tijdelijk directeur van de Cultuurwerf en Pieter Ven- tevogel aan het Zeeland Nazomer Festival. Dat levert ons bureau in één keer heel veel werk op." WESTKAPELLE - Ze moeten al meer dan 35 jaar op zolder hebben gele gen. Maar woensdag waren ze weer te koop: flesjes haarverstevi- ger, nagellak of lipstick van ene J. Knolle die ooit in Arnemuiden een winkeltje moet hebben gehad. Of je je daar ook nu nog mooi mee kan maken? De handelaar gaf er geen garantie op. „Maar ach, misschien is er nog iemand die er iets voor geeft." Kopers genoeg. Maar dan vooral met interesse voor de stapel boezeroenen uit de kledingkast van zijn schoonbroer. Meer dan dertig particulieren ston den woensdag in Westkapelle op 'of onder de dijk om vanuit de kof ferbak van hun auto spullen aan de man te brengen. Veel overbodig geworden huisraad en gereed schap. Of rekken vol te klein ge worden kinderkleding. Daartussen ook brocanteriën als een folkloris tisch beschilderde kolenkit of een kunstwerkje, gemaakt van oud boerengoed. Ook een wandbord dat aanspoort tot 'bouwen' en 'be waren', ooit uitgegeven als wapen spreuk van de Bond van Meisjes Vereenigingen op Gereformeerde Grondslag, Tussen de handelslui ook slager Rinus-Wisse uit Melis- kerke. Niet met een kofferbak vol gerookte ham, maar met spulletjes van vrienden en dorpsgenoten. Te koop ten bate van de Vliegende Dokters in Soedan. Rijkse&Zwemer Accountants l.v.m. onze personeelsreis zijn wij vrijdag 24 augustus a.s. gesloten. Torenstraat 15 - Serooskerke Tel. (0118) 592610 - Fax (0118) 591325 MIDDELBURG Camera niet en wel op het politiebureau Dinsdagochtend kwam bij het poli tiebureau Achter de Houttuinen in Middelburg een mevrouw vragen of haar Nikon fotocamera daar mis schien was afgegeven. Dat was niet het geval, 's Middags kwam een man een Nikon afgeven bij hetzelf de bureau. Hij had de camera ge vonden op een container op de Nieuwe Burg. De politie hoopt dat de mevrouw zich nog eens meldt. SAS VAN GENT 't Sasse Bad fier aan kop als beste zwembad 't Sasse Bad in Sas van Gent maakt kans uitgeroepen tot beste open- luchtbad van Zeeland 2012. Het bad dat dit jaar volledig is gerenoveerd, gaat met 71 stemmen fier aan kop in de voorlopige tussenstand. Stel- leplas bij Heinkenszand is tweede met 47 stemmen en zwembad Aar denburg is derde met 37 stemmen. Er kan nog tot 31 augustus worden gestemd op zwembadvanhetjaar.nl Tip? redactie@pzc.nl Haar levenlang ging ze getooid met diepdonkere krullen. Soms durfde ze het wel aan de schaar in die dikke bos te laten zetten en een kort Frans koppie tevoorschijn te toveren, maar donker bleef het! Met het verscheiden der jaren sloeg het grijs aan de wortel toe en moest de Zierikzeese steeds meer moeite doen om haar kleur 'naturel' te hou den. Dus besloot ze heel rigoureus de dos te laten bleken en de zilvergloed vervolgens vrij baan te geven. Op dag twee van haar nieuwe dracht lag ze te zonnen in de tuin en kwam de buurman thuis van vakan tie. Hij opende het raam, keek, wreef z'n ogen eens flink uit en sprak be zorgd: „]e kan beter naar binnen buurvrouw, wantje slaat wit uit!" ApPr»£eK Op en rond de dijk van Westkapelle staan woensdagmiddag meer dan dertig auto's van particulieren. Die verkopen er spulletjes vanuit de kofferbak. Het is één van de attracties tijdens de Badgastendag, waarmee het dorp het toeristenseizoen afsluit. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17