President Roemenië mag blijven 99 buitenland 19 Pakistan durft wijziging van de godslasteringswet niet aan Prachtig piekje in de Eifel! woensdag 22 augustus 2012 Referendum ongeldig verklaard treerd. De autoriteiten hebben bij mensen in de buurt van de vulkaan aangedrongen op evacuatie. foto Dolores Ochoa/AP President Trajan Basescu van Roemenië mag terug naar zijn paleis, zo heeft het Grondwette lijk Hof bepaald. De wonderbaar lijke wederopstanding van de aangeslagen president betekent dat Roemenië stormachtige maanden tegemoet gaat. door onze correspondent Joost van Egmond BELGRADO - Het Roemeense Grondwettelijk Hof heeft het refe rendum over afzetting van presi dent Basescu voor mislukt ver klaard. De minimale opkomst van 50 procent werd niet gehaald en dus mag de geschorste president te rug naar zijn paleis, oordeelden de rechters. De regering, gevormd door de link se USL coalitie, deed maandag nog een wanhopige poging om het aan tal kiesgerechtigden naar beneden bij te stellen om-zo het opkomstcij- fer te verhogen, maar dat heeft niet mogen baten. De USL, die de ze lente aan de macht kwam, was er fel op gebrand om de centrum rechtse president"naar huis te stu ren. Nu dat is mislukt is premier Viktor Ponta aangeschoten wild. Basescu werpt zich graag op als be schermer van de rechtsstaat in het door corruptie geplaagde Roeme nië. De laatste maanden greep hij meermalen in om corruptieonder zoeken vlot te trekken. Hij laat zich er op voorstaan dat oud-pre mier Adrian Nastase, een bondge noot van Ponta en de 'godfather' van de Roemeense politiek, onder zijn toezicht de cel in ging wegens corruptie. Volgens Basescu is dat ook waarom hij weg moest: „Mijn schorsing was om de aankomende veroordeelden in de Roemeense politiek te beschermen", vertelde hij op televisie. Hij wijst er graag op dat tegen een flink aantal van de parlementsleden, die hem weg wilden hebben een strafrechtelijk onderzoek loopt. USL-politici reageerden woedend op de beslissing van het hof. Toch lijkt het erop dat hun trucendoos voorlopig leeg is. De EU is woe dend over de hardhandige manier waarop Ponta en consorten Bases cu probeerden te dumpen. Verder dwarsbomen van de president en het hof zou tot een harde aanva ring met de EU leiden en daar zit niemand op te wachten. Zowel Roemenië's politieke bond genoten als buitenlandse investeer ders willen dat de politiek kal meert. Er zit dus voor de regering weinig anders op dat Basescu in zijn paleis toe te laten om zijn ter mijn uit te zitten. Corrupte politi ci kunnen hun borst nat maken voor de wraak van de president. door onze correspondent Wilma van der Maten ISLAMABAD - De u-jarige Rimsha Masih en haar moeder zitten sinds vorige week in de gevangenis op verdenking van godslastering. Vol gens een islamitische schriftgeleer de zou het meisje, dat in een chris telijke wijk van Islamabad woont, bladzijden van een kinder-koran in brand hebben gestoken. Hij gaf haar bij de politie aan. Maar agen ten weten niet zo goed wat ze met het meisje aan moeten. Ze krijgen geen zinnig woord uit haar, omdat ze lijdt aan het downsyndroom. Haar arrestatie heeft tot grote angst geleid in de sloppenwijk waar het meisje woont. Tientallen christelijke families verlieten hun huizen uit angst voor wraak. Ondertussen lopen in de hoofd stad de spanningen tussen beide "religies op. President Asif Ali Zar- dari heeft een onderzoek beloofd. Maar internationale mensenrech tenorganisaties nemen met het zo veelste rapport over blasfemie in Pakistan geen genoegen meer. Ze eisen dat de gehate wet op gods lastering wordt afgeschaft. „De zaak tegen het gehandicapte meis je toont de absurditeit aan van de wet op blasfemie", zegt Ali Dayan Hasan van de Internationale men senrechtenorganisatie Human Rights Watch. Hasan is een van de weinigen in Pakistan die nog kritiek levert op de omstreden wet. Sinds de libera le gouverneur van de provincie Punjab, Salmaan Taseer, in 2011 door zijn eigen lijfwacht werd doodgeschoten omdat hij een christelijke vrouw verdedigde die de doodstraf had gekregen wegens godslastering, durft niemand meer zijn vingers aan dit onderwerp te branden. De vrouw zou tijdens een burenruzie de profeet Moham- med hebben beschimpt. Ook de christelijk! minister voor Minder heden, die zich tegen de blasfemie- wet uitsprak, werd vermoord. De wet, die dateert uit het Britse koloniale tijdperk en onder dicta tor Zia-ul-Haq in de jaren tachtig verder werd verscherpt, wordt als instrument gebruikt om minderhe den te onderdrukken. Een van de meest extremistische moslimpar- OELAN-OEDE Dronken Russin wurgt buurman met bh Een 26-jarige vrouw uit het verre oosten van 'Rusland heeft haar buurman gewurgd met haar bh. Het 65-jarige slachtoffer had gewei gerd de stomdronken vrouw geld voor meer drank te lenen. Daarop viel ze hem aan. Eerst probeerde ze hem met blote handen te wurgen, later deed ze haar bh uit trolc die om zijn nek tot hij gestikt was. BRUSSEL Oud-PS-politicus Guy Spitaels overleden De Belgische oud-politicus Guy Spi taels is op 80-jarige leeftijd overle den. Spitaels was elf jaar voorzitter van de Parti Socialiste. De voorma lige vicepremier van België en mi- nister-president van Wallonië raak te in de jaren negentig betrokken bij het Agustaschandaal. Hij kreeg twee jaar voorwaardelijk wegens corruptie en valsheid in geschrifte. BRUSSEL Saudiërs betalen radicale scholen Het islamitische Saudi-Arabië fi nanciert in België een tiental radi cale scholen met naar schatting en kele tientallen studenten. De leer krachten onderwijzen er de Arabi sche taal en een radicale vorm van de islam. Minister Annemie Turtel- boom van Justitie waarschuwt voor deze ontwikkeling, meldden Vlaamse media dinsdag. HAVANA/MIAMI Zwemtocht van Cuba naar Florida mislukt De Amerikaanse zwemster Diane Nyad (62) is er weer niet in ge slaagd van Cuba naar de Ameri kaanse staat Florida te zwemmen. Ze heeft de oversteek dinsdag moe ten afbreken vanwege kwallenbe- ten aan lippen, voorhoofd, handen en nek. Dat meldden Amerikaanse media. Drie eerdere pogingen wa ren ook mislukt LONDEN Britse ziekenhuizen slaan vleugels uit De Britse regering wil dat staatszie- kenhuizen in het buitenland filia len opzetten. Met de winsten die ze daar maken zou de Britse ge zondheidszorg deels gefinancierd kunnen worden. Londen wil bespa ren op de National Health Service. Die levert gratis zorg aan alle Brit ten, maar kost de staat meer dan 127 miljard euro per jaar. TORONTO Identiteit achterhaald lichaamsdelen Canada De Canadese politie heeft vastge steld van wie de lichaamsdelen zijn die vorige.week op verschillen de plaatsen in en rondom Toronto werden gevonden. Het slachtoffer was de 41-jarige Hua Liu, een al leenstaande moeder met drie kin-^ deren, aldus de politie. Hoe Liu om het leven is gekomen is nog steeds onduidelijk. tijen de Jamiat Ulema-e-Islam (JU-I), stookt moslims op. De JU-I .vindt dat er in Pakistan slechts ruimte is voor één geloof. Onlangs vroeg de leider van deze extremis ten de Pakistaanse hoge raad om de Bijbel te verbieden, omdat die de Koraji zou ontheiligen. Het parlement durft geen nieuw debat aan over een wetswijziging. De politie heeft meestal geen ande re keuze dan christenen die wor den beschuldigd van blasfemie te arresteren. Al is het om hun eigen mensen te beschermen. Een poli tieman noemt het voorbeeld van zijn collega's in het stadje Bahawal- pur die onlangs een verdachte van blasfemie wilden laten gaan. Een boze moslimmenigte sloeg de ver dachte dood en stak het politiebu reau in brand. Mensenrechtenorganisaties vrezen dat de 11-jarige Rimsha Masih het zelfde lot zal ondergaan. Als ze haar laten gaan, is ze nergens in Pa kistan nog veilig. Zelfs van godslas tering vrijgesproken christenen werden later alsnog gedood door extremisten. Boze moslims demon streren al dagen voor het bureau. Ar' LU A-'T' More- tnc-lvtive \/anaf euro per persoon 4-daagse More Inclusive Duitsland zoek boekcode 85011 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 2x driegangendiner of dinerbuffet 1 x Eifel-themadiner Ixwandelkaart 1x koffie met gebak 1 x welkomstdrankje 1 x gebruik sauna Prijzen 2-pk 22/08-31/10 109 01/11-20/12 99 Kinderkorting (bij 2 volbeta- lenden op de kamer): 1e kind t/m 11 jaar: gratis Heerlijk genieten in een van de mooiste natuurgebieden van Duitsland: de Eifel. Lekker dicht bij Nederland en toch een heel andere wereld! Direct vanuit uw hotel kunt u al prachtig wande len, bijvoorbeeld naar de Rursee. Brengt u ook een bezoek aan de sfeervolle stadjes Monschau en Bad Münstereifel, met hun mooie vakwerkhuisjes? Uw verblijf U verblijft in Hotel Klostermühle, een voormalige watermolen. Het hotel ligt in Heimbach, een 'luftkurort' midden in Nationaal Park De Eifel, op ca. 250 km van Utrecht. Het hotel is een uitstekende uitvalsbasis voor mooie wandelingen. Uw kamer is voorzien van een tv, telefoon en een zitje. Badkamer met bad of douche, Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- ze Kina urn 11 jaar: suvo Korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten, toeristenbelasting bijdrage calamiteitenfonds. per gesprek) met zoek boekcode 85011 fte-nt v daar al 'n£ n pharo®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9