risico Natuurlijke dreiging die onvoorspelbaar is' binnenland 17 i sweetdèal'. VVD wi! af van wet over winkeluren JJ on Koop 'De bestuurders waren onvoldoende doordrongen van de ernst of ze hebben bewust onjuiste informatie verstrekt' Volg ons op @twitter en /facebook woensdag 22 augustus 2012 Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) En vanaf 2002 is er eigenlijk een doorlopende bestuurlijke chaos bij de IJsselmeerziekenhuizen in Lely stad eii Emmeloord. Deze zieken huizen stonden herhaaldelijk on der verscherpt toezicht. Het VUmc wilde gisteren niet rea geren. zie onze website:binnenland Bekijk beelden van het VUmc met uitleg over de situatie Maatregelen IGZ De Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) kan verschillende maat regelen opleggen aan zorginstellin gen die over de schreef gaan. Bij het bepalen van die maatregel kijkt de inspectie naar verschillen de factoren: de mate waarin patiën ten al dan niet gevaar lopen, de omvang van de groep die gevaar loopt, de structuur van de zorgver lening gericht op kwaliteit en veilig heid en de houding van de zorgaan bieder. Een overzicht van de maatregelen die de IGZ voorhanden heeft: De inspectie kan de instelling vra gen een verbeterplan op te stellen. Daarin moet staan welke activitei ten zullen worden uitgevoerd om te voldoen aan de normen voor verantwoorde zorg. O Als een verbeterplan tot onvol doende resultaat heeft geleid en er onvoldoende vertrouwen is dat het gewenste resultaat alsnog vanzelf bereikt zal worden, kan de inspec tie een zorginstelling onder ver scherpt toezicht stellen. Als normen overtreden worden waardoor ernstige risico's voor pa tiënten of cliënten ontstaan, kan de inspectie een bestuursrechtelij ke maatregel opleggen, bijvoor beeld een bevel om een afdeling of instelling te sluiten of om met bepaalde zorgactiviteiten te stop pen. Ook; kan een dwangsom opge legd worden of een bestuurlijke boete. Bij ernstig norm-overschrijdend ge drag kan de inspectie een indivi duele medische beroepsbeoefe naar voor de tuchtrechter dagen. De tuchtrechter kan medisch pro fessionals bestraffen met een waar schuwing, een berisping, een geld boete, een schorsing, een gedeelte lijke ontzegging van de bevoegd heid en de doorhaling van de in schrijving in het BIG-register (over de bevoegdheid) waarin zorgverle ners verplicht ingeschreven moe ten staan. Overschrijdt een zorgverlener met zijn handelen een strafrechtelijke norm, dan kan de inspectie aangif te doen bij het Openbaar Ministe rie. Het OM beSlist zelf of het al dan niet overgaat tot strafrechtelij ke vervolging. DEN HAAG - De WD wil de Win keltijdenwet helemaal afschaffen. De huidige regeling, waarbij ge meenten bepalen of winkels op zondag open kunnen zijn, moet van de baan. In het verkiezingsprogramma stel de de WD al dat ondernemers zelf moeten kunnen uitmaken of zij de winkel wel of niet openen. Maar de Kamercentrale Zuid-Hol land Noord vindt dat niet ver ge noeg gaan. Die wil dat de Winkel tijdenwet wordt ingetrokken. De Kamercentrale heeft hiervoor een amendement ingediend, dat door het hoofdbestuur wordt gesteund. Daarmee lijkt het zeker dat het za- Rotterdam The Hague Airport vertrouwt op roofvogels Met valkeniers heeft Rotter dam The Hague Airport een milieuvriendelijke manier om vogels te verjagen. 'Eerst je prooi kennen, dan pas wat doen.' door Sander Zurhake Onder het geluidvan loeiende vliegtuigmo toren loopt valkenier Betty Kooij ontspan nen over het grasveld naast de lan dingsbaan. Slechts gewapend met een voetbalfluitje en een nepprooi - een loer - dirigeert ze haar woes tijnbuizerd Willem over en tussen opstijgende en landende vliegtui gen door. Kooij beschikt over sta len zenuwen. Ze blijft luchtig: „Ach ik ben gewoon een soort lo pende toren voor mijn vogeltjes." Wie de vermoeiende veiligheids controles op vliegvelden kent, zou kunnen denken dat terrorisme het grootste gevaar is. Helemaal niet. Vogels in alle soorten en maten be zorgen piloten sinds jaar en dag de meeste zorgen. Een kleine kievit kan bij een botsing al de romp van het vliegtuig zwaar beschadigen en een ramp veroorzaken. Nu lij ken vogels zelf uitkomst te bieden. Roofvogels. Aangezien er nauwelijks mensen op start- en landingsbanen rondlo pen zijn de velden rondom vlieg velden een veilige plek voor vo gels. Opgeschrikt door loeiende motoren worden de dieren allang niet meer. Ze wennen aan vaste pa tronen van geluid. En dat is pre cies het probleem waar de meeste flora- en faunabeheerders van vliegvelden mee worden gecon fronteerd. Dieren doorzien hun plannetjes na een tijd en laten zich niet meer verjagen door vuur werk en geluidsinstallaties. Het vliegveld bij Rotterdam maakt sinds de jaren negentig als enige met succes gebruik van valkeniers om de veiligheid te vergroten. On der de uitlaatgassen van het vlieg veld staat een kleine loods met een bijbehorende ruime tuin. Het is het domein van veertien slecht valken, torenvalken en woestijn buizerds én van Betty en Jane Kooij, moeder en dochter, twee ge neraties valkeniers. Zij zijn vast in dienst zijn bij het vliegveld om te voorkomen dat vogels ongelukken veroorzaken. Op het eerste gezicht lijkt hun on derkomen naast de hectiek van het vliegveld een knusse kinder boerderij. Maar in werkelijkheid is het de plek waar twee uitgekiende beroepsmensen hun plannen ma ken voordat ze een potje gaan scha ken met moeder natuur om het vliegveld veilig te houden. „Want het is een ingewikkeld spel," zegt Betty Kooij. „Ik kan niet zomaar vogels wegjagen. Pol dervogels moet ik niet naar het centrum van Rotterdam drijven, die komen toch automatisch terug omdat het vliegveld in hun natuur lijke omgeving - de polder - ligt. Dan wordt het mogelijk nog ge-- vaarlijker. Dus eerst kijken, kijken, kijken. Hoe staat de wind? Wat voor soort vogel is het? Eerst je prooi kennen, dan pas wat doen." De afgerichte roofvogels zijn in te genstelling tot de geluidsinstalla ties ëen daadwerkelijk gevaar voor de kieviten, meeuwen, reigers en andere soorten vogels. Ook al is het niet de bedoeling, zo nu en dan grijpt één van de roofvogels een vogeltje. „Daardoor is er een soort natuurlijke dreiging die on voorspelbaar is", vertelt Kooij. „Het zendt toch een signaal uit in de dierenwereld en we merken dat de vogeloverlast daardoor minder is." Volgens de woordvoerder van het vliegveld zit het aantal botsin gen tussen vliegtuigen en vogels aan de lage kant. „Drie keer bij tienduizend vliegbewegingen." Dat is beduidend minder dan Schiphol waar ze volgens een ei gen rapport ongeveer zeven vogel botsingen hebben per tiendui zend. Het succes van de aanpak van het Rotterdamse vliegveld gaat schuil achter de lange werkda gen en toewijding van de valke niers. „Tja, je moet een beetje pret tig gestoord zijn om dit werk te doen en vol te houden." BHSBHHBOMnnnH 2 bootcamp sessies/workouts bij Bootcamp Zeeland in Heinkenszand! terdag op het verkiezingscongres van de liberalen wordt overgeno men. De WD wilde eerder de Winkel tijdenwet intrekken. Tweede Ka merlid Charlie Aptroot diende er in 2007 een motie voor in, die werd verworpen. In de vorige kabi netsperiode lieten de liberalen het onderwerp rusten om de SGP, die de coalitie steunde, niet voor het hoofd te stoten. Het bestuur verzet zich ook tegen pogingen om het ontslagrecht min der te gaan versoberen, bijvoor beeld door oudere werknemers een hogere ontslagvergoeding te geven. Woensdag 22 augustus Verander de sleur van een normale i looptraining en ga eens helemaal i "Back to Basic"! Bootcamp is i gedrilled worden en dus flink afzien, een echte uitdaging voor zowel de gevorderde als de beginnende sporter. Profiteer nu van maar liefst i 50% korting! €0)«u ïandaag op VAR: €16,00 swestrteal.nl KORTING 50% @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL. ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7