m jdcompany' *€75 binnenland 15 bij hoge bijdrage' Kettingzaag #STEMBUS2012 tl1:- JL 1 It11 Sportzomer voorbij, Mart Smeets van het scherm, de verkiezingen komen eraan. Dagelijks volgen we in deze rubriek de campagne. www.weekendcompany.nS De zwevende kijker Ongemakkelijk VVD en SP gelijk op WD en SP gaan in een nieuwe pei ling van TNS Nipo gelijk op. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou den beide partijen uitkomen op 34 zetels. In het parlement heeft de WD nu 31 zetels, de SP 15. De PvdA (21) stijgt 2 zetels in vergelij king met de vorige peiling, D66 (13) raakt er 2 kwijt. In de Kamer heeft de PvdA nu 30 zetels, D66 10. GroenLinks zakt van 5 naar 4, 6 minder dan het huidige zetelaantal. De Partij voor de Dieren gaat in de peiling van 1 naar 2, net als nu in het parlement. Slob omarmt homoseksuelen Ook een samenwonende homosek sueel is van harte welkom als vol waardig en actief lid van de Christenunie. Dat zei partijleider Arie Slob, gisteravond, in Altijd Wat. Ze dienen dan wel de partij lijn te onderschrijven waarin het huwelijk wordt omschreven als een van God gegeven instelling, zijnde een relatie tussen man en vrouw. Slob zegt in de uitzending dat hij het 'pijnlijk' vindt dat zijn partij het verwijt krijgt een anti-homohou ding te verkondigen. Of een samen wonende homoseksuele kandidaat geloofwaardig is, is aan de plaatselij ke selectiecommissie. Agenda O Gedaan met sportzomer en Mart Smeets, het is nu elke avond ver kiezingen en Ferry Mingelen. Van avond de eerste van een lange se rie verkiezingsspecials op tv: de NOS stelt 'op losse wijze' de lei ders van de grote partijen voor (Nederland 1, 20.30-22.00 uur). Let op: Rutte, Roemer en Wilders zijn er niet bij - bevreesd voor een voortijdig hoogtepunt. Als je stem nog boven de markt zweeft, kan een digitale stemhulp uitkomst brengen. Maar welke? Vanmiddag komt er weer eentje bij. In Madurodam presenteert een handvol studenten- en jongerenor ganisaties www.jongerenkieswij- zer.nl. Twintig stellingen geven standpunten weer van partijen over ondermeer onderwijs en star ters op de arbeidsmarkt. Emile 'Texas Chainsaw Massacre' Roemer, zoals die morgen op een pos ter bij zakenblad Quote zal zitten. De redactie belooft naar Zwitser land te verhuizen als de SP-leider in het torentje belandt. Gisteren barst te op Twitter acuut een storm aan protest - maar ook bewondering - los. foto Marianne Zwagerman SSBtet De populariteit van een politicus of politieke partij is vluchtiger dan ooit. Elke dag, elk uur, zelfs el ke minuut is via internet te zien hoe de verhoudingen verschui ven. Wie heeft de meeste volgers op Twitter, naar welke partij wordt het meest gezocht? *rwitpeil is zo'n site die 'een nieu we Tweede Kamerpeiling' houdt. De twitterende politici kunnen zelfs een award winnen. Gister middag ging de award voor groot ste stijger naar Fleur Agema van de PVV, die er maandag zomaar 232 volgers bij had gekregen. Hoe zou de Tweede Kamer er uit zien als we van dat soort statistie ken uitgaan? Dat bekeek onder zoeksbureau Krem. De PW en D66 winnen ruim met respectie velijk 34 en 31 zetels. De in de re guliere peilingen populaire SP moet het doen met 11 zetels. Maar kijk je naar Facebook-vrien- den dan kunnen plots Groen Links en WD een feestje vieren (elk 35 zetels). @DrachtenSmelne heeft wel een oplossing voor het versplinterde politieke landschap en knutselde een 'prutstift' in el kaar met de tekst 'Krachtige coali- tielijm, ook voor fracties met nau welijks bestaansrecht'. Twitter maakte zich gisteren nog vrolijk om Roemer. Die zei maan dag tegen de internationale pers 'we sit with die baked pears>als vertaling van 'we zitten met de ge bakken peren'. Het blijkt een grapje, maar zo neemt niet ieder een het op. @MrsMartine: 'Oh men sen laat maar., het was een grapje, die baked pears. Net zoals 'over my dead body', remember'. Praat mee over de verkiezingen op Twitter: #stembus2on zie onze website:binnenland Bekijk genoemde sites en tweets via onze website 2012 van £439^ Golden Tulip Strandhotel Westduin Koudekerks 145 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 3.0 40 50 60 70 60 S woensdag 22 augustus 2012 DE CAMPAGNE houden. Het is niet alleen makke lijker om daar een opleidingsplek te krijgen, het is bovendien een stuk goedkoper omdat ze daar niets extra's hoeven te betalen. Hier zullen artsen zo'n 80.000 eu ro extra moeten lenen." Dat is vol gens de ambtenaren absoluut geen probleem, want de artsen hebben een groot inkomen. Bovendien mogen artsen best een tiende van de opleidingskosten zelf betalen, stellen de onderzoekers. Zij. heb ben zelf namelijk veel baat bij de opleiding, terwijl de overheid voor alsnog bijna alles betaalt. Mooijen vindt het bedrag van 13.400 euro juist buitenproportio neel. „Dat is een derde van ons bruto jaarinkomen. Dan zouden we een extra lening aan moeten gaan, terwijl de meesten al een flinke schuld hebben door lenin gen tijdens de opleiding tot basis arts." De Orde van Medisch Specia listen ziet nog geen uitstroom naar het buitenland. „Het is echter maar de vraag of we het vertrek van artsen goed op kunnen van gen", zegt een woordvoerder. Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za/zo 10.00 uur - 15i00 uur •Prijs o.b v. 2-peraoonsbezetting en excl reseiVermgskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de websile. Let op! Alleen op 22 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. velende vliegen en ander ongedier- afbeelding wegen elk zo'n vijfdui- te van hun grote lijf te houden. zend kilo. De twee genietende dames op deze foto Koen van Weel/ANP Journalisten zijn zich van geen kwaad bewust en dragen de spreuk 'Don't kill the messenger' op hun voorhoofd. Maar dragen ook zij niet een verantwoordelijk heid die verder gaat dan het uit venten van hun eigen handig heid? De komende drie weken hoop ik dat de hoofdrolspelers in de verkiezingscampagne uit hun mediarol vallen en hoop ik de kie zer te trakteren waarop hij recht heeft: een normaal gesprek. Gerard Drosterij is politicoloog en publicist door Gerard Drosterij De meeste mensen ge dragen zich voor de tv anders dan in hun da gelijks leven. Bij politi ci is dat weinig anders. Een rate lende camera is steeds weer schrikken, hoe gewend je ook denkt daaraan te zijn. Ben je ein delijk van de schrik bekomen, word je reeds vriendelijk bedankt voor de medewerking. En 's avonds laat baal je van een beeld waarin je jezelf nauwelijks her kent. Journalisten beginnen inter views dus altijd met een voor sprong en maken daarvan handig gebruik. Hun doel is de politicus uit zijn natuurlijke balans te hou den en rijp te maken voor een ei genaardige uitspraak. Wij kiezers zijn getuige van een schouwspel waarbij de onder vraagden zich eigenlijk nooit op hun gemak voelen. Politici probe ren iets over het voetlicht te bren gen, wat vaak tot mislukken is ge doemd. Voor ons is het dan mak kelijk concluderen dat hij draait, ouwehoert, of liegt. Maar aan wie moeten wij ons ei genlijk storen: aan een ophitsen de journalist of een hakkelende politicus? Doorgaans is de laatste de gebeten hond. Had hij maar een ander beroep moeten kiezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5