WESPENP zee'-au 19 Thierry zoekt sponsors voor School at Sea IJzendijkenaren zoeken oude dorpsfilmpjes Popquiz in de openlucht op Markt Terneuzen Knipsels wil titel woensdag 22 augustus 2012 door Pascalle Capetti TERNEUZEN - Sponsors gezocht voor het unieke zeilavontuur van de vijftienjarige Thierry van Veg- gel uit Terneuzen. Thierry doet een dringende oproep aan vrien den, klasgenoten, familie en bedrij ven. Hij heeft in totaal 19.000 euro nodig om een half jaar 'School at sea' mogelijk te maken. Thierry is samen met 33 VWO-4-leerlingen in Nederland geselecteerd om een half jaar mee te gaan op de driemaster Regina Maris voor een tocht over de oceaan naar de Caraïben en terug. Tijdens deze reis leggen de leerlin gen onder meer aan op de Canari- sche Eilanden, Dominica, Panama, Cuba en Bermuda. En ondertus sen krijgen ze gewoon les. Aan boord van School at Sea vol gen de deelnemers een speciaal scholingsprogramma dat gericht is op het ontwikkelen van 'skills' en persoonlijke groei. Doel is om te le ren omgaan met de uitdagingen van zes maanden op zee en uitein delijk sterker in de schoenen te ko men staan. Daarna haken de leer lingen gewoon weer aan in hun ei gen VWO-klas - voor Thierry is dat De Rede in Terneuzen - want er mag geen achterstand in de les stof optreden. Tot zijn eigen verras sing kwam Thierry begin juni door de selectieprocedure en sinds dien is hij op zoek naar geldschie ters om dit door het ministerie van onderwijs goedgekeurde schoolprogramma mogelijk te ma ken. „Dat is zeer moeilijk", erkent hij. Er bestaat nog veel onbekendheid over het project School at Sea dat in Zweden, Duitsland en Engeland al veel langer draait en daar op meer steun van het bedrijfsleven kan rekenen. Ook de vooroordelen door de publiciteit rondom de jon ge zeilster Laura Dekker helpen niet mee. „Veel mensen denken dat het een plezierreisje is, maar dat is het absoluut niet. Het lespro gramma aan boord van het zeil schip is hard werken." Thierry overweegt een sponsorac tie op school te houden. De Rede heeft al toegezegd hem te onder steunen tijdens de reis. Sponsors kunnen rekenen op naamsvermel ding en (afhankelijk van het be drag) een eigen vlag op het schip. Via de zelfgemaakte site www.thier- ryatsea.nl probeert Thierry meer mensen warm te maken zijn avon tuur te steunen. „Ik ga mijn uiter ste best doen. Het moet gewoon lukken." Oldtimers kunnen heel wat kilometers rijden dit weekend. In Sluis start zondag om 10.30 uur de elfde Bel fort Oldtimer Meeting. Ze rijden om 16.00 uur nog een ererondje en zijn dan van dichtbij te bekij ken op de parkeerplaats bij De Lin- denhoeve. In Hengstdijk staan de tweewielers juist centraal. Daar wordt op het dorpsfeest zaterdag de wielerwedstrijd Rondje Putting gereden en klinkt zondag het schot voor de Delta Dikke Banden race In Sint Kruis is het zaterdag feest op de hofstede van de familie Noë aan de Sint Pietersdijk. De dag, met een Fiets-, Puzzel-, en Gezel- ligheidstocht en het Ribbenfestijn (vooraf reserveren), eindigt met een uniek concert. De Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfare speelt om 19.30 uur op een podium in de kreek van Sint Kruis, 't Grote Gat. Het publiek kan het concert beluisteren vanaf het erf van de hofstede. En? Weet u al wat u dit weekeinde allemaal gaat doen? NIEUWVLIET Verlichte fietsroute met puzzelroute De ondernemers van Nieuwvliet houden vrijdag vanaf 21.00 uur een verlichte fietsroute met leuke acti viteiten en een puzzel-stempel-rou- te door het dorp en Nieuw- vliet-Bad. Starten kan op acht loca ties. Kijk voor een overzicht op www.nieuwvliet.com TERNEUZEN Aan Z houdt uitstapje naar stoomtrein Goes Welzijnsorganisatie Aan Z houdt donderdag 30 augustus een uitje naar de Stoomtrein Goes-Borssele. Vanaf 9.30 uur verzamelen op het busstation bij de sluizen in Terneu zen. Kosten: 20 euro. Inschrijven kan tot morgen (donderdag) bij Aan Z via 0115-563015. TERNEUZEN Orgelconcert Magré in de Grote Kerk Wim Magré geeft vrijdag een orgel concert in de Grote Kerk in Terneu zen. Magré maakte cd's op bekende orgels en is dirigent van verschil lende koren op de Veluwe. Vanaf 20.00 uur speelt hij, met zijn zoon Wilbert op vleugel, werk van Asma, Zwart en Bach. Entree: S eu- HOEK Vleermuisexcursie in Braakman-Noord Staatsbosbeheer houdt vrijdag een vleermuisexcursie door natuurge bied Braakman-Noord. Na een kor te presentatie in de Braakmanboer derij gaan de deelnemers met een vleermuisdetector het donkere ge bied in. Meedoen kost 5 euro, kin deren 2,5 euro. Aanvang: 20.30 uur. ri?r/r Kijk naar het begin van de sloop van de Kop van de Noordstraat in Terneu zen op www.pzc.nl/video Lees ook al het Zeeuwse nieuws via de PZC-applicatie voor de l-pad. Download de app in de appstore! STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl TERNEUZEN - De gezamenlijke hore ca op de Terneuzense Markt houdt zondag een popquiz in de openlucht. Het is een open wedstrijd, dus ie dereen mag meedoen. Roel van Antwerpen en Leen Oele beden ken en stellen de vragen. De vra gen worden afgewisseld met optre dens van Project BTW, oftewel akoestische pop, blues en rock van Arjan Verdoorn en Stefan van Vooren. Het evenement is gratis en begint om 15.00 uur. Deelnemers strijden in voorrondes om vier finaleplaat sen. De finalisten gaan er met leu ke prijsjes vandoor. TERNEUZEN - Kapsalon Knipsels in Zuiddorpe doet een gooi naar de titel 'Leukste Kapsalon van Neder land'. Tijdens een internetstem- ming kreeg Knipsels de meeste stemmen in de gemeente Terneu zen. Daarom doet de salon nu mee aan de provinciale verkiezing. De winnaar gaat door naar de lan delijke finale. Stemmen, via www.kapsalonvanhetjaar.nl, kan tot en met 20 oktober. 0113-639760 IJZENDIJKE - Op 9 juli 1956 is in IJ- zendijke een dorpsfilm gemaakt. Beelden van de drukte op straat, de vele winkeltjes, een optocht van verenigingen en optredens van de muziekgezelschappen Flandria en Geduld Overwint en koor Zanglust geven een prachtige indruk van het dorpsleven van 'het midden van de twintigste eeuw', vinden Adrie van Sorgen en Bert van Gelder. De twee IJzendijkenaren zijn op zoek naar 'originele filmrollen' van de dorpsfilm. De film was des tijds een groot succes en werd bij diverse gelegenheden in het dorp vertoond. Toen een rol eens in een verkeerde projector werd gestopt, liep de film vast en verbrandde een deel van de film. Van Sorgen zette in de jaren tachtig beelden van het bruikbare deel over naar video en later naar dvd. Maar res tauratie van de complete film staat hoog op de verlanglijst. Van Sor gen en Van Gelder hopen nu de originele celluloidfilm of -filmpjes op te kunnen speuren. Omroep Zeeland helpt daar mor gen (donderdag) bij door in het programma De Bestelbus aan dacht te vragen voor dorpsfilm. De radiobus is vanaf 8.45 uur te vinden voor het huis van Van Gel der aan Markt 7. foto's Peter Nicolai en Camile Schelstraete montage Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55