Jongeren leren zelfstandig te wonen Sloop van de Kop van de Noordstraat in volle gang ZEEUWS-VLAANDEREN Voormalige Zonneschool maand Mogelijk Ierse oplichters actief in eerder tegen de vlakte dan gepland met honderd hectare Clinge die zich als klussers voordoen WOENSDAG 22 augustus 2012 17 Stichting Prokino huurt twee woningen in Terneuzen voor proefproject van drie jaar door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het is voor jongeren niet altijd even gemakkelijk op ei gen benen te staan. Sommigen dreigen tussen wal en schip te val len. In Goes en Vlissingen kunnen zij al terecht in 'woonscholen' ofte wel foyers de jeunesse. Terneuzen krijgt ook zo'n voorziening, per 1 september. Een langgekoesterde wens van de gemeente Terneuzen gaat met de opening van een Zeeuws-Vlaamse 'woonschool' in vervulling. Het was eerst de bedoeling daarvoor het voormalig kantoor van OZ Ver zekeringen aan de Oostkant - vlak bij de Temeuzense binnenstad - te kopen en in te richten. De kosten bleken echter te hoog. Dankzij stichting Prokino die in Terneuzen al het schippersinter- naat beheert en kinderopvang aan biedt, is het dan toch gelukt een woonproject voor jongeren van de grond te te tillen. De stichting huurt van woningstichting Clavis twee huizen in de wijk Java waar zes jongeren kunnen wonen on der begeleiding. Prokino heeft in het schippersin- ternaat al professionele begeleiders in huis. Directeur Aart Lehembre: „Ze zullen een paar uur per week de jongeren helpen. Het gaat om heel basale zaken, zoals hoe hou je een huis schoon, hoe run je een huishouden en hoe ga je met geld om. We stomen hen klaar om na verloop van tijd helemaal zelfstan dig te gaan wonen." Lehembre spreekt van een 'lichte' doelgroep. „Wij richten ons op jon geren van 18 tot en met 23 jaar die bijvoorbeeld thuis problemen heb ben en op straat dreigen te belan den." Een belangrijke voorwaarde is dat de deelnemers een dagbeste ding hebben, nog naar school gaan of werken. Lehembre: „Dat geeft regelmaat. Anders loop je de kans dat ze hele dagen op de bank voor de tv hangen." Prokino heeft contact met het Re gionale Opleidingen Centrum (ROC) en het maatschappelijk werk voor plaatsing van de jonge ren. Er is behoefte aan. Lehembre verwacht direct 'vol' te zitten. Het project is een proef met een loop tijd van voorlopig drie jaar. De voortgang zal regelmatig met de gemeente Terneuzen, de finan cier, worden besproken. S^355S^^;»®aS2SS55®SS8i55iSS«3«0ia»S5^«!£S523S5S55ﮫ^5»^^ïgg^®S5!2SB5KS!£Sï®!SS!®aSB5®t^ Aan vertier geen gebrek 18en 19 TERNEUZEN - Na enkele weken voorbereiden de werkzaamheden is de sloop van de veelbe sproken Kop van de Noordstraat in Terneuzen dinsdagochtend écht begonnen. Het werk van sloopbedrijf Sagro bij de entree tot de Terneuzense binnenstad trok direct veel bekijks. Na jaren van verwaarlozing ge beurt er eindelijk iets. Al blijft het nog altijd onduidelijk wat er na de sloop in het gebied komt. Een concreet plan van ontwikkelaar Ley- ten, woningcorporatie Clavis en de gemeente voor appartementen en winkels blijft maar uit. Lokale politici kunnen dit niet langer aan zien. CDA en D66 broeden op alternatieve plannen, allebei met oog voor de historie en de band van Terneuzen met het water. De voormalige smederij Verlinde ging giste ren als eerste plat. Smid Wim Verlinde (links op de foto) zag het weemoedig aan. De sloop van de panden in deze hoek van de Kop moet 1 september klaar zijn. Het voormalige Belle- vue en aanpalende gebouwen volgen daarna, tot half oktober. foto Peter Nicolai Video op www.pzc.nl/video wxomst&sea Uitbreiding van haven TERNEUZEN - Aannemersbedrijf Sinke uit Kruiningen is dinsdag be gonnen met de sloop van de voor malige Zonneschool (later Rudolf Steinerschool) in Terneuzen. Aanvankelijk stond de sloop van het pand, in eigendom van de ge meente Terneuzen, in september gepland. De ergernis van omwo nenden en aantrekkingskracht op onverlaten versnelden de aanpak van het verpauperde pand. De school sloot in 2011 bij een gebrek aan leerlingen zijn deuren. Er wer den ruiten ingegooid en ook bin nen leefden vandalen zich flink uit. Sinke kreeg vorige week dins dag de opdracht tot onmiddellijke sloop. Het werk duurt ongeveer een week. Het gebouw wijkt voor alsnog voor een groenstrook. Foto's van de sloop op www.pzc.nl De haven van Gent breidt verder uit naar het noorden. Het gaat om het honderd hectare grote bedrij venterrein Rieme-Noord. Het Ha venbedrijf Gent neemt zeventig hectare voor zijn rekening, het Vlaams gewest twintig hectare en de gemeente Evergem tien hectare. Het bedrijventerrein moet medio 2015 klaar zijn en sluit aan op de R4*West (Zelzate-Gent). CLINGE - In Clinge zijn mogelijk Ier se oplichters actief die zich voor doen als klusjesmannen. Bij de po litie is hiervan aangifte gedaan, maar die zegt pas iets te kunnen ondernemen als de Ieren daadwer kelijk ergens aan het werk zijn. Een bewoonster vraagt dan ook de politie te bellen, 0900-8844, zodra mensen iets verdachts zien. De Ieren boden de Clingse aan haar dak schoon te maken. Ze is daar niet op ingegaan. De mannen hebben, meldt ze, een map met fo to's bij zich van bungalows en vrij staande huizen waarvan ze bewe ren de goten en daken te hebben gereinigd. Bij één van de buren van de bewoonster zouden ze dat ook hebben gedaan. Navraag leer de dat dit niet klopte. De Ieren rij den in een wit busje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53