Maak je niet dik! zeeland i 21 d/rx HOUTWORM? ma— Festival oogst veel lof Weer uitstel cultuurnota Kilo's geld gevonden bij Souburger Jongeren leren na Goes ook in Terneuzen zelfstandig te wonen Nieuwe worm ontdekt in de Oosterschelde Terminal met drie opslagtanks woensdag 22 augustus 2012 Scène uit How long is now. ties) maar ook in 'symbolische' momenten. Van atypisch en asyn chroon tot in de 'gelikte' synchro ne choreografie. Gekostumeerd, als je het verschil tussen hakketak- hakken en rubberlaarzen zo wilt noemen. Als jij en ik, als je de de tails over het hoofd zou zien. Eén foto Lex de Meester vrouw komt tot tweemaal op ge huld in een blauw vlies, dat haar tot tweemaal toe wordt 'geroofd'. Symbolisch, voor wat ons allemaal wordt geroofd? Ook het verhaal dat wordt verteld, komt op mij over als heel erg 'now'. Een voorstelling zonder goedkoop effect of misplaatste show, in dat opzicht heel 'zuiver', zo heb ik How long is now in ieder geval be leefd. Met een boeiende dyna miek. Tussen verkramping en ver vloeiing, tussen mechanisch en le vend. Tussen machteloos en krach tig. Een gevecht zonder winnaars. Een worsteling zonder afloop. Open einde. Een groen einde wel licht? Voor de derde en laatste keer: heel erg 'now'. Hoe lang kan dat duren? Groots zou ik deze voo'rstelling niet willen noemen, eerlijk wel. Es thetisch is een woord dat helemaal al niet past, beeldend wel. Een sta tement lijkt het me niet te zijn, een onderzoek wel. Het uitbundi ge applaus, daar hield ik niet van. Van de achteraf peinzende bezin ning op wat dit nu vooral wilde zeggen, dan weer wel. De voorstelling is nog te zien op: do 23/8, vr 24/8, za 25/8, wo 29/8, do 30/8, vr 31/8 en za 1/9, Machine fabriek, Vlissingen. Aanvang: 20.30 uur. Volg het Zeeland Nazomerfestival op www.pzc.nl/nazomerfestival 0113-639760 BIJ NADER VLISSINGEN - Veel lovende woor den dinsdagavond bij de opening van de twaalfde editie van het Zee land Nazomerfestival. Volgens staatssecretaris Halbë Zijlstra heeft het festival 'een boost gegeven aan hoogwaardig locatietheater in het land'. Burgemeester- René Roep van Vlissingen sprak van 'een festi val van formaat' dat zijn stad op de kaart zet. Alleen gedeputeerde Ben de Reu veroorloofde zich een kritische noot. Hij riep het festival op te blij ven zoeken naar méér geschikte theaterlocaties buiten Walcheren, 'zodat we in heel Zeeland van het festival kunnen genieten'. „Het is tenslotte geen WNF maar ZNF." Het evenement duurt tot en met zaterdag 1 september. In totaal zijn er al zo'n 9500 kaarten verkocht, tot tevredenheid van festivaldirec teur Henk Schoute. De picknick zondagmiddag op hét Abdijplein is inmiddels compleet volgeboekt. VLISSINGEN - Gedeputeerde Ben de Reu komt pas in december met zijn cultuurnota. Eerder was die al verschoven van juni naar septem ber. De nota beschrijft de structu rele cultuursubsidies voor de ko mende vier jaar. Reden voor het nieuwe uitstel is de kerntekendiscussie die binnen Provinciale Staten gaande is. Daar bij wordt ook naar de subsidies van grote instellingen zoals Zeeuw se Bibliotheek en Zeeuws Mu seum gekeken. Daarover komt pas eind dit jaar helderheid. De Staten willen de cultuurnota niet los zien van die discussie. Het uitstel betekent dat een nieu we subsidieverdeling pas later kan ingaan. „2013 wordt een overgangs jaar", zei De Reu dinsdag bij de opening van het Nazomerfestival. Een ander gevolg is dat de voorge nomen bezuinigingen op cultuur ook later van kracht worden. „Dat gaat ons dus geld kosten." In het artikel dinsdag over een sponsortocht ten bate van mensen met de ziekte ALS, staat een ver keerde datum. De laatste etappe, Bergen op Zoom en Zierikzee, wordt niet vrijdag 15 september af gelegd, maar zaterdag 15 septem ber. De fietsers worden om 14.30 uur in De Wieken ontvangen. yerseke - In de Oosterschelde is een onbekende diersoort aange troffen. Het gaat om een koker worm, die de wetenschappelijke naam Bispira polyomma heeft meegekregen. De soort kwam aan het licht bij een monstername ter hoogte van Yerseke door marien bioloog Mar co Faasse van onderzoekscentrum Ecoast. De worm leeft in een lange koker en heeft een vier centimeter wijde tentakelkrans. De kleur van die krans varieert naar gelang de lichtinval van paarsbruin tot grijs blauw. Volgens Faasse is de worm momenteel talrijk aanwezig bij Yer seke. Waar het dier vandaan komt, is onduidelijk. Mogelijk zijn exem plaren ijieegekomen aan de romp van een zeeschip of zaten ze tus sen geïmporteerde schelpdieren uit het buitenland, aldus Faasse. door Emile Calon MIDDELBURG - Raadsman S. Wee ning liet de leden van de Middel burgse rechtbank dinsdag een zak met twee kilo aan muntgeld zien. Eenzelfde hoeveelheid is decem ber 2010 in de Oost-Souburgse wo ning van zijn cliënt (24) gevonden. Die vondst vormt voor officier van justitie G. van der Hofstede een be langrijke aanwijzing dat de Soubur ger betrokken was bij de overval op de Aldi op 3 december 2010 in zijn woonplaats. Twee gemaskerde mannen drongen die ochtend die supermarkt binnen, bedreigden de medewerkers met een pistool, dwongen hen de kluis te openen en gingen er met drieduizend euro aan vooral kleingeld vandoor. Vol gens de Aldi 25 kilo aan munten en verder briefjes van 5, 10 en 20 euro. Volgens de officier renden de bei de overvallers na hun daad naar de woning van de Souburger en hielden zich daar enige tijd schuil. Als beloning kreeg de bewoner een deel van de buit. Vooral de vondst in zijn woning van nogal wat centen maakt de Souburger verdacht, aldus de offi cier. „Omdat Aldi nog werkt met die munten." Uitspraak 4 september. TERNEUZEN - Aan de Zevenaarha- ven in Terneuzen is de afgelopen maanden een nieuwe terminal met drie opslagtanks verrezen. Cordeel Nederland heeft de bouw werken opgetrokken in opdracht van VLT Terneuzen. In de tanks zal UAN worden opge slagen, een geconcentreerde oplos sing van ammoniumnitraat en ureum. UAN wordt in de land bouw gebruikt als vloeibare kunst mest. De VLT:terminal met een opslagcapaciteit van 70.000 ton is de eerste voor vloeibare kunst mest in Zeeland. Weight Care Maaltijd+ Milkshake door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het is voor jongeren niet altijd even gemakkelijk op ei gen benen te staan. Sommigen dreigen tussen wal en schip te val len. In Goes en Vlissingen kunnen zij al terecht in 'woonscholen' ofte wel foyers de jeunesse. Terneuzen krijgt ook zo'n voorziening, per 1 septémber. Een langgekoesterde wens van de gemeente Terneuzen gaat met de opening van een Zeeuws-Vlaamse 'woonschool' in vervulling. Het was eerst de bedoeling daarvoor het voormalig kantoor van OZ Ver zekeringen aan de Oostkant - vlak bij de Terneuzense binnenstad - te kopen en in te richten. De kosten bleken echter te hoog. Dankzij stichting Prokino die in Terneuzen al het schippersinter- naat beheert en kinderopvang aan biedt, is het dan toch gelukt een woonproject.voor jongeren van de grond te te tillen. De stichting huurt van woningstichting Clavis twee huizen in de wijk Java waar zes jongeren kunnen wonen on- der begeleiding. Prokino heeft in het schippersin- ternaat al professionele begeleiders in huis. Directeur Aart Lehembre: „Ze zullen een paar uur per week de jongeren helpen. Het gaat om heel basale zaken, zoals hoe hou je een huis schoon, hoe run je een huishouden en hoe. ga je met geld om. We stomen hen klaar om na verloop van tijd helemaal zelfstan dig te gaan wonen." Lehembre spreekt van een 'lichte' doelgroep. „Wij richten ons op jon geren van 18 tot en met 23 jaar die bijvoorbeeld thuis problemen heb ben en op straat dreigen te belan den." Een belangrijke voorwaarde is dat de deelnemers een dagbeste ding hebben, nog naar school gaan of werken. Lehembre: „Dat geeft regelmaat. Anders loop je de kans dat ze hele dagen op de bank voor de tv hangen." Diverse smaken. DE ALLERGOEDKOOPSTE VAN NEDERLAND. Deze aanbieding is geldig van dinsdag 21 augustus t/m maandag 27 augustus 2012 Kijk ook op Dirx.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51