ergens anders zijn zeeland19 WESPEN?! ABT verbaasd over uitspraken supermarkt Surrender moet publiek trekken op Kapelse Dag Bruggen kanaal gaan vrijdag langer open woensdag 22 augustus 2012 foto Mark Neelemans geen ballet, daarvoor moet je er gens anders zijn. Het moet strak zijn, maar toch losjes ogen. Je mag niet laten zien dat je moe wordt. Maar echt, na tweeënhalve mi nuut hangt je tong op je knieën. Dit is een harde sport. Beheers je iets niet, dan ziet het er niet mooi uit. Dat kost je punten." Het is mede daarom dat Vincent Nguyen (Goes), Miles Sinay (Oost-Souburg), Nkuella Alexan der (Oost-Souburg), Cynthia Re- hatta (Middelburg), Suzanne Kos ter (Axel), Stephanie Hoek ('s-Gra- venpolder) en Emmy Blommaart (Goes) voortdurend met een lach op hun gezicht dansen. Die smile moeten ze zien vast te houden tot en met zondag. Zaterdag is er een kwalificatieronde, zondag is de fi nale. Vos: „We dansen in een hogere ca tegorie dan we gewend zijn. Ik pro beer daarom de druk wat weg te nemen. Bovendien, het is sowieso al een prachtige prestatie dat we het WK hebben gehaald. Maar goed, als je meedoet, wil je ook zo goed mogelijk voor de dag komen. We maken ook wel een kans, voor al omdat we heel veel stijlen be heersen. Zo hebben wij als één van de weinigen de stijl 'popping' in onze act. Dat zijn 'robotachtige' bewegingen, een beetje zoals Mi chael Jackson ooit de moonwalk deed. Ons struikelblok? Synchroni citeit. Maar laten we het vooral ge zellig hebben in Blackpool En wie weet waar die gezelligheid toe leidt!" '/s^saxsssxexi&sTi door Rob Paardekam THOLEN - De fractie van Algemeen Belang Tholen is verbaasd over en kele uitspraken die de jurist van de gemeente heeft gedaan over de Thoolse supermarkten tijdens een zitting bij de Raad van State. Tijdens die zitting stond de ge meente tegenover vier Spar-uitba- ters uit de kleinere Thoolse ker nen. Deze winkeliers willen niet dat iri de wijk Vestetuin in Tholen twee hele grote supermarkten ko men. Ze vrezen dat dit voor hen de doodsteek zal zijn. Volgens ABT heeft de jurist van de gemeente tijdens de zitdag dat het toch niet vol te houden is om in elke- kern een winkel over eind te houden. Dat verbaast raads lid Han van 't Hof Volgens hem heeft de raad aangegeven in elke kern een winkelvoorziening te wil len behouden. „Gooien we nu al de handdoek in de ring?", wil hij van het college weten. De jurist zou ook hebben gezegd dat de één z'n dood de ander z'n brood is. Dat gaat nogal ver vol gens Van 't Hof „Dit is alleen legi tiem als dit het gevolg is van on derlinge concurrentie of vinding rijkheid van de ondernemer. Het mag niet het gevolg zijn van het beleid van de gemeente." YERSEKE Twee tijdritten van T.C. De Trappers Wielervereniging T.C. De Trappers uit Krabbendijke rijdt vrijdag avond twee verschillende tijdritten op de Breedsendijk in Yerseke. Het parkoers is ongeveer 16 kilometer lang. De ene tijdrit is een race tussen twee wielrenners. Bij de tweede va riant moeten de renners zo dicht mogelijk bij een bepaalde gemid delde snelheid rijden. Inschrijven kan gratis in café 't Veerhuis op de Dam vanaf 17.45 uur. GOES Voor tweede keer MuziKade aan water Vanaf de kaden van Goes is vrijdag en zaterdag het muziekfestival Mu ziKade. Dit festival was vorig jaar voor de eerste keer. Elke avond heeft een eigen thema. Op vrijdag is het thema Jazz en op zaterdag Po pulair. Bekende naam op vrijdag is Gare du Nord. Deze formatie treedt op van 22.00 tot 23.30 uur. Beide avon den zijn gratis toegankelijk. Ook is het mogelijk een sloep te huren. Beide avonden sluiten af met een afterparty in Club Devo. KAPELLE Snoeicursus voor steenfruit in Kapelle Het Fruitteeltmuseum in Kapelle begint zaterdag 1 september een snoeicursus voor steenfruit. Dat is de verzamelnaam voor alle vruch ten waarvan de zaad in een hard omhulsel zit. Het gaat om onder meer perziken, pruimen en kersen. De cursus begint om 10.00 uur en duurt twee uur. Deelname kost 10 euro. Aanmel den via 0113 - 344904. KAPELLE Feestelijke opening vernieuwde juwelier Juweelontwerpster Nicoline van Boven opent vrijdagavond en zater dag haar vernieuwde atelier. De officiële opening is op vrijdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Er is ruimte voor het bekijken van de collectie en vragen te stellen over workshops. Iedereen is welkom in de Maurits- straat in Kapelle. 0113-639760 THOLEN Zeven nieuwe leden voor jongerenraad Zeven jongeren worden op donder dag 30 augustus geïnstalleerd als lid van de jongerenraad Tholen. Het zijn Axel Timmermans, Kar- sten Dietvorst, Ester Molenaars, Alix Kuijt en Fujia van Zetten uit Tholen, Hilde de Jong uit Stavenis- se en Julio Roberto Vega Sanchez uit Oud-Vossemeer. Vier leden nemen afscheid van de jongerenraad. Niel Jansen is de nieuwe voorzitter. De openbare bijeenkomst begint om 19.00 uur- THOLEN Gemeente twittert nieuwsberichten De gemeente Tholen heeft dinsdag een twitteraccount geopend waar op zij gemeentelijke mededelingen gaat doen. De enige tweet tot nu toe verwijst naar hun eigen website waarop staat dat de gemeente twittert. Dinsdagmiddag had het account veertien volgers. De mededelingen zijn via @Gemeente_Tholen te vol gen. KWADENDAMME Voetbalvereniging viert platina jubileum Voetbalvereniging Kwadendamme bestaat in september zeventig jaar. Om dat platina jubileum te vieren geeft de vereniging zaterdag een feest waarbij iedereen welkom is. Het feest volgt op de bekerwed strijd tussen Kwadendamme 1 en SKNWK1 uit Nieuwerkerk. De wedstrijd begint om 17.00 uur en het feest om 20.00 uur in de Sportweg in Kwadendamme. VLISSINGEN - De vier Kanaalbrug- gen op Walcheren blijven vrijdag langer open dan gebruikelijk. Dit vanwege het festival Vlissingen Ma ritiem. Er varen die dag zo'n zestig historische schepen van Veere naar Vlissingen. De schepen passeren in twee groe pen de bruggen in Middelburg. Daarna passeren ze in konvooi de bruggen bij Oost-Souburg en Vlis singen. De Stationsbrug in Middelburg vanaf 9.55 en 10.10 uur. De Schroe- brug in Middelburg vanaf 10.25 en 10.40 uur. Souburg vanaf 11.20 uur. De Sloebrug in Vlissingen vanaf 11.50 uur. De Keersluisbrug in Vlis singen 12.10 uur. KAPELLE - Kapelle staat vanaf don derdag in het teken van de al weer 32e editie van de Kapelse Dag. De kermis start donderdag en zal er uiteraard ook vrijdag en zater dag zijn. De Delta Dikke Banden Race start vrijdag vanaf 18.00 uur met aansluitend de derde Hersel- man Sportloop. Publiekstrekker op de vrijdag is on getwijfeld dialectband Surrender. Ook United Forces en Hot Fuzz treden op. De zaterdag start traditioneel om 08.00 uur met het ringrijden. De opening door Jonge Kracht is om 10.00 uur waarna de activiteiten beginnen. Dat zijn onder meer de jaar- en vrijmarkt met zo'n 160 kramen, het beklimmen van de toren waar van de opbrengsten naar een kin dertehuis in Polen gaan, het pony rijden voor de allerkleinsten, een optreden van fanfare Con Amore in zorgcentrum Cederhof optre dens van sambaband Obras de lota en van The Evergreens, de monstraties van Twirl en Dancefac- tory Kapelle en het Biljart Top Event met onder andere Dick Jas pers. Er treden veel artiesten op waaron der Sieneke om 17.00 uur en pu bliekstrekker Glennis Grace om 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49