Kwestie kazerne Yerseke bij RvS Voor de balletpasjes moet je iSl zeeland 'Deze mannen kunnen op elke hoek een feestje bouwen' Zorgen reactorvat centrale Borssele Tot 70% korting op alles! woensdag 22 augustus 2012 1 B 'Strijdig met afspraken' DEN HAAG - Zeven bewoners van de Meulemeesterstraat in Yerseke hebben bij de Raad van State hun beklag gedaan over burgemeester en wethouders van Reimerswaal. Die hebben in strijd met gemaakte afspraken de brandweerkazerne aan de Burenpolderweg veel te dicht op de woningen en garages laten bouwen in de Meulemeester straat, zeiden ze dinsdag in Den Haag. De protesterende buurtbewoners hebben het vooral gemunt op het college van B en W want de ge meenteraad was het met ze eens. „De burgemeester heeft de locatie van de brandweerkazerne er ge woon doorgedrukt", aldus Bakker. Van uitrukkende brandweervoer tuigen heeft de Meulemeester straat niet veel last omdat die via een andere weg rijden. Maar Bak ker en zijn buurtgenoten zitten voortaan wel uit te kijken op een hoge zwarte doos met ribbelpro fiel op twaalf meter afstand van sommige woningen. Terwijl de af stand tussen een brandweerkazer ne en woningen vijftig meter moet zijn volgens de richtlijnen van de VNG (Vereniging Neder landse Gemeenten). Daar had de Raad van State giste ren een vraag over want bij be stemmingen die overlast kunnen veroorzaken zoals bedrijven en ho reca hoort een milieuzone. Die heeft de gemeente voor de brand weerkazerne niet vastgelegd om dat aan het terrein een maatschap pelijke bestemming is gegeven. Dan is een milieuzone niet nodig, vindt de gemeente. „Dus aan de Burenpolderweg had ook de ge meentelijk vuilstortplaats kunnen komen zonder milieuzone", con stateerde de Raad van State. Daar had woordvoerder J. Aarn- oudse van de gemeente geen weer woord op. Uitspraak over de bouw vergunning voor de brandweerka zerne volgt binnen zes weken. De jongens en meiden van The Cool Corner hopen komend weekend hoge ogen te gooien op het wereldkampioenschap Hiphop Streetdance. door Raymond de Frel De laatste beat heeft ge klonken, een diepe zucht volgt. En nog één, en nog één. Twee ënhalve minuut vol gas geven, dat hakt er behoorlijk in. Maar de vijf meiden en twee jon gens van de demogroep The Cool Corner willen komend weekend hoge ogen gooien op het wereld kampioenschap Hiphop-Street- dance in het Engelse Blackpool, dus is er niemand die klaagt. Tij dens de laatste repetities in de ves tigingen van hun dansschool Mo ves in Goes en Terneuzen wordt nog een keer alles uit de kast ge haald, zodat de jury in Blackpool straks wordt overdonderd met een mix van de dansstijlen breaking, popping, locking en urban house. Dat klinkt allemaal heel ingewik keld, maar eigenlijk is het heel een voudig samen te vatten. De show van The Cool Corner spat van de eerste tot de laatste se conde van de energie. Het is ook daarom dat de jury in de voorron de in Veldhoven de Zeeuwse groep een 'wildcard' gaf voor het WK. „De jury kwam na afloop naar mij toe en meldde dat, als er een prijs zou zijn voor de meest funky groep, wij die zouden krijgen. Die was er niet, maar we kregen als be loning wél een wildcard. Ik vertel de het de groep op de terugweg, in de bus. Je wil niet weten hoe veel tranen van blijdschap er vloei den", vertelt coach Naomi Vos. Het WK wordt gehouden door UDO, een bond voor hiphop en streetdance. De jury let er onder meer op dat alle bewegingen syn chroon gaan. Vos: „Maar het is Kijk op www.pzc.nl naar een video van de act die The Cool Corner opvoert op hefWK in Blackpool. door Rob Paardekam THOLEN - Apetrots zijn ze. Arthur en Miranda Oostinga uit Tholen zijn er in geslaagd één van de be kendste Mariachi-groepen van Mexico naar hun woonplaats te ha len. Het tien koppen tellende gezel schap 'Mariachi Real de Cocula' treedt vrijdag en zaterdag op tij dens de braderie. Een Mariachi is een Mexicaans straatorkest, bestaande uit muzi kanten en zangers. „Wij zijn echte liefhebbers van deze muziek en van Mexico in het algemeen", ver telt Miranda. „Daarom verblijven we elk jaar een paar maanden in dat land." Op die manier leerde het 'echtpaar de baas kennen van het gezelschap dat nu naar Tholen komt. Het optreden in het stadje is eigenlijk een geintje ontstaan. De leider vroeg Miranda en Ar thur of er in Tholen misschien een feestje was waar het gezel schap zou kunnen optreden. Nor maal gesproken komt Mariachi Real de Cocula alleen naar Europa voor optredens in 'saaie' ambassa des. „Maar juist op straat komen ze het best tot hun recht", zegt Mi randa. „Ze kunnen op elke hoek een feestje bouwen." Het Thoolse echtpaar heeft het ver zoek in het achterhoofd gehouden en dacht op een gegeven moment dat het leuk zou zijn om de groep naar de braderie in Tholen te ha len. „Daar waren ze gelukkig heel enthousiast over", stelt Miranda. „Toen moest er snel van alles gere geld worden, onder meer slaap plaatsen. Gelukkig kunnen ze te recht in het scoutinggebouw. In een paar weken hebben we alles rond gekregen. De groep geeft vrijdagavond tus-' sen 17.00 en 19.00 uur een optre den op de Markt in Tholen. Een dag later doen ze dag nog eens aan de Kaai. Dan kunnen belangstellen den tussen 19.00 en 21.00 uur ko men luisteren. HEINKENSZAND - Raadslid Levien de Putter van D66 in de gemeente raad van Borsele maakt zich zor gen over de risico's van het reactor vat van de kerncentrale. In een van de kerncentrales in Doel zijn scheurtjes in een reactor vat geconstateerd. Het reactorvat van de kerncentrale in Borssele is door hetzelfde bedrijf geleverd, echter vervaardigd uit een andere legering, aldus EPZ. Dit bedrijf vindt het daarom niet nodig nader onderzoek te doen. De Putter wil van het Borselse college weten wat het verschil is tussen de legeringen waardoor het probleem in Borsele zich niet voor zou kunnen doen. Ook vraagt hij of er een weten schappelijke onderbouwing is van deze bewering. Als die er is, wil De Putter die graag in bezit krij gen. Ook vraagt het D66-raadslid of er onafhankelijke instituten of deskundigen zijn die de bewering van EPZ onderschrijven. Verbouwingsuitverkoop ■KHIiBMEM logusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48