Bankzitters moeten verplaatsen BEVELANDEN/THOLEN Stoomtrein gedupeerd door graffitispuiters Jongen in Goes mishandeld almanak Babylonische spraakverwarring WOENSDAG 22 augustus 2012 17 MSÊm - /M 1* Voor balletpasjes moet je elders zijn 18 en 19 Advocaat van de ouderen overweegt een kort geding in samenwerking met ondernemers door Tom Kiel COES - De advocaat van de bankzit- tende ouderen op de Grote Markt van Goes overweegt een kort ge ding aan te spannen tegen het plan van burgemeester René Ver hulst. Dat is de uitkomst van een ge sprek tussen de bankzitters en de gemeente Goes dat dinsdag plaats vond. Verhulst stelde voor om de bank voor het Postkantoor naar voren te verplaatsen ter hoogte van het térras van café De Post. Er moet ook een bank voor de Coolcat ko men zodat er meer mensen op de Markt kunnen zitten. De ouderen willen 'hun' plek niet inleveren. Ze vinden het alterna tief van de burgemeester onge schikt. „Met het huidige plan zou den we onder een boom zitten. Dan heb je constant last van vogel poep. Bovendien is er vlakbij een vuilstortcontainer, die ruik je dan de hele tijd. Bij de Coolcat gaan we niet zitten, want daar tocht het te veel", zegt bankzitter Ruud de Rubber. Ook de eigenaar van café De Post, René Verhoef, staat niet te sprin gen. „Ik ben bang dat mensen op mijn terras overlast van de bank gaan ondervinden. Als de bank dan vol zit met jongeren met scoo ters, zit je toch een stuk minder ge zellig." De burgemeester zegt niet met ie dereen rekening te kunnen hou den. „De eigenaar van het Postkan toor wil de bank niet op het terras van de toekomstige horecagelegen heid hebben. De mannen willen nergens anders zitten. Het voorstel dat ik heb gemaakt moet zoveel mogelijk mensen tevreden stellen. We hebben meerdere opties voor gelegd. Als de ene keuze niet be valt kunnen we later de locatie nog wijzigen. De mannen hebben geklaagd over het materiaal van de bank. We zijn bereid om bijvoor beeld een stalen bank te plaatsen zodat hun broek niet kapot gaat van de splinters. We moeten nu af wachten of de advocaat een kort geding aanspant en wat de rechter dan beslist." GOES - Het net opgeleverde, volledig gerestau reerde tractiegebouw op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Goes is be smeurd met graffiti. „We balen als een stek ker", zegt bestuurslid Maykel Kastelijn van de SGB. De daders zijn op één of andere manier het dak opgeklommen om de bekladdingen aan te brengen. „We gaan nu dus anti-klim- beugels aanbrengen", zegt Kastelijn, die de schade op enkele duizenden euro's schat. 'Het zit er echt dik op, waarschijnlijk moet het voeg- en schilderwerk opnieuw." Het is de be doeling om de graffiti zo snel mogelijk te la ten verwijderen. De historische werkplaats an nex locomotievenstalling uit 1927 is onlangs in oude luister hersteld. foto Willem Mieras GOES - In de Lange Vorststraat jn Goes is dinsdag rond 15.30 uur een 13-jarige jongen uit de gemeente Borsele mishandeld. De jongen fietste door de Lange Vorststraat, een voetgangersge bied, toen hij plotseling door een man rond zijn keel werd beetge pakt en van zijn fiets werd ge sleurd. Hij kreeg enkele klappen op zijn achterhoofd. Getuigen wor den verzocht de politie in Goes te bellen: 0900-8844 Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuwse delta stroomt elke zo mer vol met Duitse toeristen. Schijn baar veroorzaken ze files op de A58 voor de Vlaketunnel, graven kuilen op het strand en bevolken de cam pings die Zeeland rijk is. Al spreekt de echte Zeeuw daar geen kwaad woord over. Een rustig Duits gezin produceert minder herrie dan bij voorbeeld Nederlandse jongeren op een feestcamping vlakbij het strand. Bovendien weten de Zeeuwen dat uit de grote hoeveelheden aan buitenlan ders prima een slaatje te slaan is, al hoewel een cojfeeshopbezoek niet meer in de planning staat. Evene menten zoals de Mosseldag en ande re visserijdagen worden hoofdzake lijk door buitenlanders bezocht. Aan gezien de arme Duitsers niks ver staan van onze rare Germaanse taal, komt de Hollander ze maar wat graag in gebrekkig Duits tegemoet. Een vriendelijke voorstelpoging werd echter niet gewaardeerd: „Ich Heifie Tom, Wie Heifi bist du?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47