Valpartij leidt tot oorlog in de koers 22 Ordinaire transferrel rond Tim Matavz Kloetinge gaat uit van eigen kracht tegen EVV woensdag 22 augustus 2012 door Rik Elfrink EINDHOVEN - De liefde tussen Tim Matavz en PSV was na een matig seizoen al bekoeld, inmiddels zijn de club en zijn zaakwaarnemer met elkaar aan het bakkeleien. Rondom de reservespits van PSV is een ordinaire transferrel gebo ren. „Zolang hij op de bank zit, wil hij naar een andere club waar hij wel kan spelen", gaf belangenbeharti ger Henk van Ginkel dinsdag aan. Matavz wil dus weg bij PSV als de situatie zo blijft als nu. Van Ginkel stak het vuurtje nogmaals aan. „Of ik daar belang bij heb? Natuurlijk is dat zo, dat is toch logisch? Ik zal een goede transfer uiteraard niet in de weg staan. Dick Advocaat gaat toch ook voor de poen naar Rusland? Het is heel simpel. Speelt Matavz, dan is er geen pro bleem. Volkomen normaal dat hij op dit moment verder kijkt." Advocaat meldde eerder deze week dat Van Ginkel 'puur uit ei gen belang handelt'. „Ik denk aan de speler, daar gaat het om", zei de PSV-coach dinsdag. „Je gaat PSV toch niet verlaten voor een mid denmoter?" Van Ginkel, die Advo caat ooit naar Glasgow begeleidde: „Ik ken Dick al dertig jaar en heb een goede relatie met hem. Hij weet hoe het werkt. Laten we nou niet de moraalridder gaan uithan gen, zeg." Volgens Van Ginkel is er een bod van zeven miljoen euro op Matavz gedaan. „Via een investeringsmaat schappij van Benfica", aldus de agent. „Ik verwacht dat ze nog een keer terugkomen bij PSV, maar tien miljoen gaan ze absoluut niet betalen." Er is meer belangstelling voor de vorig seizoen van FC Groningen overgekomen aanvaller. Trabzon- spor deed een kansloos bod, Fio- rentina zou al langer voor hem in de markt zijn. Technisch manager Marcel Brands van PSV was de on rust rond Matavz vorige maand al beu. Op dat moment maakte Van Ginkel gewag van een bod op Ma tavz. Hij kon de Sloveens interna tional 'wel voor goed geld naar het Tim Matavz. KLOETINGE - Kloetinge wacht van avond een mooie uitdaging in het nationale bekertoernooi. De Beve- landse zaterdag-hoofdklasser ont vangt in eigen huis zondag-top- klasser EW uit hetLimburgse Echt. De winnaar van het duel speelt in de volgende ronde tegen eerste-divisieclub Telstar. Voor de Echter Voetbal Vereniging (EW) begon afgelopen weekeinde de competitie al. De Limburgse for matie, die onder leiding staat van trainer Leo Beckers, ging in Hoorn op bezoek bij Hollandia en verloor met 2-1. EW kwam via Joep op den Kamp nog wel op voorsprong, maar zag de thuisclub hierna sterk terugkomen. Tal van spelers bij EW hebben een verleden in het betaalde voet bal. Zo was verdediger Joep op den Kamp actief bij Fortuna Sit- tard, evenals de Duitse middenvel buitenland wegbrengen'. Brands stelde dat er geen bod was, maar sprak ondertussen wel met Benfi ca en Trabzonspor. PSV wil min stens tien miljoen euro voor Mata vz. Dat bedrag wordt volgens de clubleiding hoger naarmate de tijd verstrijkt. PSV wil een vervanger kunnen halen en schuift mogelijk derde spits Locadia door naar het eerste. Van Ginkel vindt dat Advocaat overdreven kritisch is geweest op Matavz. „Dat hij kilo's te zwaar van vakantie teruggekomen zou zijn, is volstrekte onzin. Hij is over dreven hard aangepakt. Natuurlijk had Tim wel wat beter kunnen communiceren dat de geboorte van zijn kind met complicaties was verlopen. Daardoor kon hij tij delijk minder trainen." Advocaat waarschuwde Matavz al bij het tweede oefenduel in Nue- nen (j juli), drie weken later maak te hij hem in Berlijn ten overstaan van het Nederlandse journaille met de grond gelijk. „Hij pikt het niet op", was zijn oordeel over de stoïcijnse Sloveen. Of Matavz werkelijk weggaat? Van Ginkel durft het niet te zeggen. „Hij gaat gewoon voor zijn kans bij PSV als dat nodig is." Advocaat complimenteerde hem vorige week nog, door te stellen dat hij makkelijk scoort. „Hij is op de weg terug", liet hij eten. Van Ginkel: „Dadelijk wordt Lens verkocht en mag Tim ineens niet meer weg. We zien wel hoe het loopt, tot september is niets zeker." Na een valpartij én een meedo genloos optreden van Team Sky raakt Alejandro Valverde zijn ro de leiderstrui in de Ronde van Spanje kwijt. Joaquim Rodriguez voert nu het klassement aan. Bauke Mollema is de beste Ne derlander. door Jan Martens VALDEZCARAY - Het is een onge schreven wet in de wielrennerij: een gevallen leider val je niet aan. Maar wat als de leider valt terwijl je net aan het aanvallen bent? Die vraag wierp zich gisteren in alle he vigheid op tijdens de vierde etap pe van de Ronde van Spanje. Op 32 kilometer van de finish maakte Team Sky een abrupt ein de aan de lethargie die tot dat mo ment in het peloton heerste. On der aanvoering van Brits kam pioen Ian Stannard gaven de vazal len van Chris Froome plots voluit gas in de Baskische hitte van 39 graden. Een schokgolf ging door het ruw ontwaakte peloton. Zoda nig dat Adam Hansen (Lotto-Beli- sol) onderuitging en een aantal an dere renners in zijn val meesleur de, onder wie Stef Clement (Rabo bank) én rodetruidrager Alejandro Valverde. De lichamelijke gevolgen van de duikelpartij bleven beperkt, de schade in tijd voor de Movi- star-kopman niet. Valverde verloor een kleine minuut op de andere klassementstoppers en moest zijn rode trui inleveren bij landgenoot Joaquim Rodriguez. Valverde was 'not amused' na de fi nish. Sky was immers voluit door gereden na zijn val, gesteund door het Katoesja van Rodriguez. Op weg naar de slotklim bij het ski oord Valdezcaray voegde ook BMC zich bij de sleurende ploe gen aan kop van het peloton. Erik Dekker was in de ploegleiders auto van Rabobank getuige van de plotse oorlog in de koers. „Het was opvallend. Maar het maakt na tuurlijk wel een verschil of de lei der al gevallen is of dat hij valt net nadat je de actie hebt ingezet. An ders kun je altijd op de grond gaan liggen als je aangevallen wordt." Toch had Dekker ook zijn beden kingen bij de actie. „Als de val een rechtstreeks gevolg was van de aan val van Sky, was het wel zo chic ge weest om te wachten." Zelf kon de Raboploegleider na af loop van de 160,5 kilometer lange rit van Barakaldo naar Valdezcaray alleen maar tevreden zijn. Laurens ten Dam en Bauke Mollema wer den zevende en negende in de rit- Uitslagen uitslag en in het klassement staan Mollema, Gesink en Ten Dam nu vierde, vijfde en tiende. Het was de balans van een etappe die na de val van Valverde nooit meer stil viel. De voorsprong van de vroege vlucht van de dag, die dertien minuten was geweest, liep door de actie van Sky razendsnel terug. Op de slotklim reed het duo Tony Martin en Simon Clarke weg uit de oorspronkelijk vijfkoppige leidersgroep om tot de finish toe vooruit te blijven. Daar kaapte de 26-jarige Australiër Clarke, die zijn eerste profzege behaalde, de etap pewinst weg voor Martin. Achter de vluchters was het net als een dag eerder Alberto Contador die aanviel. De Spanjaard reed met zijn ploegmaat Navarro, Froome en Nicholas Roche weg bij de an deren, maar werd uiteindelijk weer teruggepakt. In het klasse ment staat Rodriguez nu één se- conde voor op Froome en vijf op jjgg Contador. Mollema en Gesink vol gen op negen seconden. Vierde etappe, Barakaldo - Estación de Valdezcaray: 1Clar ke (Aus) 160 km in 4.30.26, 2. Mar tin (Dui) 0.02, 3. Bazajev (Ka?) 0.22, 7. Ten Dam, 9. Mollema 1.04, 15. Froome (GBr), 22. Gesink, 37. Ruijgh 1.59, 39. Valverde (Spa), 62. Dumoulin 4.15, 66. De Kort, 71. Michel Kreder 5.07, 86. Terpstra 9.28,107. Clement 12.14,110, Lin deman, 111. Boom, 113. Keizer, 152. Dekker, 168. Raymond Kre der 15.42,170. Mol, 171Wee ning, 173. Van Winden, 174. Ligt- hart, 179. Van Leijen 19.34,184. Maaskant 19.49. 9 Klassement: 1Rodriguez 13.18.45, 2. Froome 0.01, 3. Conta dor 0.05, 4. Mollema 0.09, 5. Ge sink, 6. Uran (Col) 0.11, 7. Moreno (Spa) 0.14, 8. Roche 0.24, 9. Valver de 0.36,10. Ten Dam 0.46, 32. Ruijgh 2.41, 64. Dumoulin 7.53, 68. De Kort 9.37, 70. Michel Kre der 9.42, 87. Terpstra 13.25,123. Boom 20.34,131. Lindeman 21.48,135. Clement 22.25,154. Van Winden 24.45,161. Dekker. der Markus Rychlik en aanvaller Jeroen Evelein. De bekendste spe ler is Kevin van Dessel. De Bel gische middenvelder speelde on der meer betaald voetbal bij NAC, Roda JC, Sint Truiden en VW. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge kent de kracht van EW niet. „Eigenlijk weet ik helemaal niets van de tegenstander. Het is een topklasser en dat betekent vaak dat ze heel geduldig en gedis ciplineerd voetballen. Maar ik vind dat we van onszelf uit moeten gaan." Kloetinge moet het stellen zonder Ingmar Quist (rugblessure), Daan Esser (duimblessure) en Arjan van der Smissen (werk). Maarten van Rosevelt is herstellende van een kwetsuur. Jaap Esser keert terug na een schorsing. De wedstrijd op sportpark Wesselopark begint om 18.00 uur. Bauke Mollema heeft in het alge meen klassement negen seconden achterstand op Rodriguez, Leonard Kweuke, de spits van Sparta Praag, is één bonk kracht. El- foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46