MT Takendiscussie treft ook de minima Nog veel dinsdagen Ie gaan SCHOUWEN-DUIVELAND Schennispleger slaat agente almanak Tip? redactie@pzc.nl Babylonische spraakverwarring WOENSDAG 22 augustus 2012 17 Roerige historie Slot Moermond 18 en 19 Gemeenteraad moet keuzes maken in activiteiten van de gemeente door Melita Lanting ZIERIKZEE - De minima op Schou- wen-Duiveland krijgen te maken met bezuinigingen op de extra's die nu nog door de gemeente wor den geregeld. De regelingen zijn geen kerntaak of het gemeentebe stuur wil het aantrekkelijker ma ken om weer te gaan werken. Zo stelt het college van burgemees ter en wethouders aan de raad voor om de collectieve ziektekos tenverzekering af te schaffen, komt er een drempel van 125 euro voor de bijzondere bijstand en wordt de langdurigheidstoeslag met de helft gekort. De voorstellen maken deel uit van een groot pakket waar de gemeen teraad zich nog over moet buigen. Het college heeft alle gemeentelij ke activiteiten nog eens tegen het licht gehouden: is de activiteit een kerntaak van de gemeente en is het wel noodzakelijk om de taak voort te zetten. Als het aan het college ligt, geldt dat niet voor alle activiteiten in het kader van de onderwijsbegelei ding. Deze subsidie kan met een derde gekort. De gemeente stopt ook met subsidie op de taalactivi teiten voor de onderbouw en het project Boekstart (stimuleren van lezen met baby's en peuters). De sport kan niet langer rekenen op incidentele subsidies en zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk moet in 2015 dicht. Er zijn ook minder ingrijpende voorstellen. Zo stelt het college voor te stoppen met zelf zwerfvuil opruimen, maar het uit te beste den aan De Zuidhoek. Het college wil ook een pas op de plaats ma ken met woningbouw in afwach ting van de nieuwe Woonvisie. Het discussiestuk voor de gemeen teraad is onderverdeeld in snelle bezuinigingen en een (veel lange re) lijst met voorstellen die pas geld opleveren op de langere ter mijn. Het is aan de gemeenteraad om uit de totale lijst uiteindelijk keuzes te maken wat nog wel en wat nog niet wordt uitgevoerd. Duidelijk is wel dat deze discussie ronde over de kerntaken een bezui niging moet opleveren. De ge meenteraad heeft besloten dat de gemeente voor 5 miljoen euro moet ombuigen. Daarvan is 4,9 miljoen al gerealiseerd door vooral in de interne organisatie efficiën ter en zuiniger te gaan werken. Van het resterende bedrag zullen de inwoners waarschijnlijk meer gaan merken: door Joeri Wisse VIANE - Op drie weken vorst in ja nuari na, waren de afgelopen dins dagen van 2012 prachtig. Als je het niet gelooft, vraag je het maar aan de zes vrijwilligers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. De dinsdag is de vaste dag van de mannen om in het Schouwen-Dui- velandse buitengebied te werken aan de aanleg van het Wandelnet werk. Op de weken vorst na, heb ben ze nog niet één keer verstek la ten gaan. Vandaag zijn ze met z'n drieën. Terwijl Hans Schouls en Willem Hoogerheide bij het haven tje van Viane en knooppuntpaal in de grond slaan, voert Nico Baart de exacte plaats in op zijn gps-ap- paraat. „Ik voeg ook die picknick- bank en dat informatiebord toe. Dat komt straks allemaal op de kaart te staan." 'Straks', dat is in het voorjaar van 2013. Dan zijn al le bordjes geplaatst en zijn alle rou tes geschikt om ontdekt te worden h door wandelliefhebbers. I Hoogerheide: „Als het Wandelnet werk op Schouwen-Duiveland klaar is, krijgt iedereen een gebied waarin hij controleert of alles nog klopt. Helaas worden nu al bordjes gesloopt, zoals laatst in de Schelp- Vrijwilligers Hans Schouls, Willem Hoogerheide en Nico Baart zijn sinds januari elke dinsdag in touw met het ophangen van bordjes voor het Wandelnet- hoek gebeurde." werk op Schouwen-Duiveland. Gisteren waren ze bezig tussen het haventje van Viane en de Vluchthaven bij Bruinisse (foto). foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Een schennispleger heeft maandagmiddag een agente in haar gezicht geslagen toen zij hem wilde aanhouden. De agente was na haar dienst op weg naar huis toen de man zijn geslachts deel openlijk toonde op de Burge meester van Woelderenlaan. Na dat hij de vrouw had geslagen, vluchtte hij op zijn fiets. Na een zoekactie is de 41-jarige Vlissinger in Dishoek bij strandovergang Piet Hein aangehouden nadat via Twit ter zijn signalement was verspreid. De Zeeuwse delta stroomt elke zo mer vol met Duitse toeristen. Schijn baar veroorzaken ze files op de A58 voor de Vlaketunnel, graven kuilen - op het strand en bevolken de cam pings die Zeeland rijk is. Al spreekt de echte Zeeuw daar geen slecht woord over. Een rustig Duits gezin produceert minder herrie dan bij voorbeeld Nederlandse jongeren op een feestcamping vlakbij het strand. Bovendien weten de Zeeuwen dat uit de grote hoeveelheden aan buitenlan ders prima een slaatje te slaan is, al hoewel een cojfeeshopbezoek niet meer in de planning staat. Evene menten zoals de Mosseldag en ande re visserijdagen worden hoofdzake lijk door buitenlanders bezocht. Aan gezien de arme Duitsers niks ver staan van onze rare Germaanse taal, komt de Hollander ze maar graag in gebrekkig Duits tegemoet. Een vrien delijke voorstelpoging werd echter niet ter harte genomen: „Ich Heifie Tom, Wie Hefi bist du?" ij* Intratuin Koudekerke ^Ay-Piovindaalseweg tussen }l 1 Vlissingen en Koudekerke, 0118-551623. Donderdag W fj ën'vrijdag koopavond.- Av\ www.intratuin.nl mtratum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41