3 Eigenlijk heb je maarweinig nodig Vakantiegarderobe woensdag 22 augustus 2012 Vanavond zijn vriendinnen Domi nique en Mirella gekomen voor een workshop kleur- en stijlanaly se. „We hebben onze toppers en floppers mee hoor", zegt Mirella la chend bij binnenkomst. De dames hadden namelijk de opdracht van Jannie gekregen om hun favoriete kledingstuk en hun grootste mis koop mee te nemen. Jannie begint met een kennisma kingsgesprekje met de twee vrou wen. Waar houden ze van en wat zouden ze nooit dragen? Mirella vertelt dat ze in een kledingwinkel werkte en meer wil weten over het gebruik van kleur en verschil lende stijlen. „Kleur kies je met je gevoel", ver telt Jannie. „Voel je je ergens pret tig bij of-niet? Terwijl stijl juist be ter meetbaar is." Jannie vraagt de vriendinnen over eikaars stijl na te denken. „Mirella houdt wel van op vallende kleuren", zegt Domini que. „Terwijl ik liever naar de ef fen kleurtjes grijp." Jannie vertelt dat iedereen in te de len is aan de hand van zijn of haar kleurtype. Ze omschrijft de herfst-, winter-, lente- en zomerty- pes. De wintertypen hebben don ker haar en felle- ogen, terwijl de zomertypes licht haar hebben en zachte ogen. „Het is te kort door de bocht om te zeggen dat er maar vier soorten types zijn", verklaart Jannie. „Sommige mensen hebben misschien wel van alle vier de ty pes kenmerken. Daarom heb ik 78 verschillende nuances bedacht, waarbij verschillende kleurkaarten horen." Er zijn ontelbaar veel nuances in kleur. „Men is gestopt met tellen bij de één miljoen verschillende nuances", vertelt Jannie. Met deze kennis op zak be ginnen de dames aan het echte werk. Mirella gaat als eerste voor de spiegel zitten. Jannie heeft een muur met een he le verzameling sjaaltjes, die in bos jes bij elkaar geknoopt zijn. Iedere bos bestaat uit sjaaltjes in verschil lende tinten en stoffen. Eén voor één laat ze de sjaaltjes om de nek van Mirella vallen. En wat een ef fect heeft dit! Bij iedere kleur lijkt het gezicht van Mirella te verande ren. De ene kleur doet niks voor haar gelaat, terwijl de andere kleur het doet oplichten. Uit iedere bos met sjaals kiezen Jannie en Mirella de best passende kleur en deze legt Jannie op de stoel. Dan pakt ze het volgende bosje en begint het weer van voren af aan. Aan het einde 'van de sessie ligt er een prachtige waaier aan kleuren op de stoel, die ook nog eens heel mooi bij elkaar passen. Dan neemt Dominique plaats in de blauwe stoel. De meiden vallen van de ene in de andere verbazing. De kleuren die bij Mirella prachtig stonden, doen helemaal niks bij Dominique. Pasten de matte kleu ren uitstekend bij Mirella, bij Do minique maken die haar gezicht grauw, terwijl .de glanzende stof fen haar juist doen opleven. Aan het eind van Dominique's ses sie ligt er een heel andere waaier aan kleuren op de stoel. Meer ef fen natuurtinten van een glanzen de stof, terwijl Mirella een waaier met koele heldere kleuren in mat te stof had. Aan de hand van de kleuren- waaier op de stoel krijgen de mei den ieder een kaartje met de kleu ren die het beste bij hen passen. Dan komen de toppers en de flop pers uit de tas en blijkt dat de mei den met hun kledingkeuzes al aar dig in de buurt van de uitslag van de kleuranalyse zaten. Het tweede onderdeel van de ses sie bestaat uit het stijladvies. De twee vriendinnen worden opge meten en aan de hand daarvan laat Jannie zien welke bouw ze hebben. Zo is iemand die smalle schouders en bredere heupen heeft, een A; de vorm van het lichaam lijkt in dat geval een beet je op die letter. Iemand met een grote buste en ronde dijen, is om diezelfde reden een 8. Aan de hand van deze vormen kun je be palen of een v-hals of een ronde hals meer geschikt voor jou is. Of bijvoorbeeld een ontwerp met rechte of ronde lijnen. Jannie: „Stijl is eigenlijk balans. Wanneer je lichaamsverhoudin gen uit balans zijn, bijvoorbeeld een bovenlichaam dat naar verhou ding langer is dan het onderli chaam, kan je dit met de juiste kle ding corrigeren." Jannie geeft ook les Op scholen en voor personeelsverenigingen ver zorgt ze workshops. Binnenkort komt ze in het programma Lifesty le Experience van RTL 4. „Veel mensen beseffen niet hoe belang rijk de' eerste indruk is die je op mensen maakt. Bijvoorbeeld bij een sollicitatiegesprek is het be langrijk dat je je goed presenteert. Onderdeel hiervan is óók je uiter lijk. Ik hoop dat er steeds meer scholen en bedrijven komen die het belang hiervan inzien." Voor meer informatie over consulten bij Jannie Boer kun je terecht op www.kijkopkleur.nl Jannie test samen met Mirella welke kleuren haar het beste staan. Elk jaar weer een dilemma: welke kleren neem je mee op vakantie en welke laat je thuis? Vandaag: fietsers Elmire (26) en Sander Meijers (28) uit Rotterdam. door Adriënne van der Werf Vóór natuurcamping Het Veerse Gat bij Veere staat een groot bord: 'vol'. Toch heerst er een rustige sfeer. Mensen doen hun afwas bij het toiletgebouw of zitten naast hun tent van de zon te genieten. Een stel uit Rotterdam zit er wel heel mooi bij, aan het water met hun fietsen en tent achter zich. „We wilden op een budgetvakantie gaan. De fiets is dan een makke lijke oplossing", vertellen ze. Elmire en Sander zijn vanuit Rotterdam met de trein naar Middelburg vertrokken en ver der naar Veere gefietst. „We heb ben zo min mogelijk meegeno men. Een paar onmisbare din gen zijn natuurlijk de fietsen, de tent en het gaspitje om te koken. Maar ook een reparatiesetje voor de fietsbanden is belangrijk." Verder hebben de twee zo min mogelijk kleding meegenomen. „We hebben wel wasmiddel in gepakt om de kleren vaak te kun nen wassen." Het stel is afgelopen voorjaar ge trouwd en daarna op huwelijks reis geweest naar Griekenland. „Vandaar dat we deze zomer op een wat goedkopere manier van onze vakantie genieten." Ze zijn blij met hun keuze voor Zee land. „Vooral de afwisseling van strand, bos en weiland is erg leuk. En dat het op sommige plekken heel rustig is en op an dere plekken druk met toeris ten." Elmire en Sander kampe ren voor het eerst, en het bevalt hen goed. Sander: „Vooral de eenvoud van het kamperen is ontspannend. Mijn telefoon is al dagen leeg en ik heb ook geen zin om hem op te laden." Elmire en Sander: eenvoudig kamperen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35