21 Kleur kies je met je gevoel Zeilen is e paplepel ingegoten Zomergasten woensdag 22 augustus 2012 Het gebruik van de juiste kleuren voor je kleding en nrake-up is belangrijker dan veel mensen denken. Je maakt immers maar één keer een eerste indruk. Dat probeert kleur- en stijladviseur Jannie Boer haar klanten mee te geven. De redactie van de zomerkrant schoof een avond bij haar aan. door Sarina Oosse et is niet de kunst op te vallen, Hom maar om herinnerd te worden. Dat is het motto van kleur- en stijlconsulent Jannie Boer. In haar studio in Vlissingen geeft ze advies over kleur, stijl en huidverzorging. Het begon vijftien jaar geleden in haar kledingzaak in Arnemuiden, waar ze het op den duur zo druk kreeg, dat ze besloot zich voortaan alleen nog te richten op het geven van advies. Elk jaar volgt ze nieu we cursussen. „Ik ga graag dieper in op de betekenis van kleur en wat het met mensen doet", legt Jannie uit. Zo kan je bijvoorbeeld ook bij haar terecht voor een inte graal image consult. „Hierin leer ik de mensen een brug te slaan tus sen hun innerlijk en uiterlijk", zegt Jannie. „Kleding is een taal en het is fijn om deze te leren spre ken." Jannie pakt een nieuwe bos met sjaaltjes om uit te testen. foto's Sarina Oosse Piet en Roosmarie zeilen vanuit Colijnsplaat PASPOORT Naam: Piet (66) en Roosmarie (62) Van Dijke Woonplaats: Temse (België) Gespot: jachthaven Colijnsplaat door Ellen Nieuwenhuijze Het ultieme vakantiege voel. Je stapt na een goe de nacht slaap je bed uit, loopt de trap op en ziet mooie golven, witte zeilboten en een stralend zonnetje. En dat twee maanden lang. Of toch niet?„Helaas hadden we niet zulk mooi weer toen we naar Bretagne en de Kanaaleilanden voeren." Piet Van Dijke schudt spijtig zijn hoofd. „We hebben zelfs een week in Boulogne gele gen. omdat we door het slechte weer niet verder konden zeilen." Twaalf jaar geleden kochten Piet en zijn vrouw Roosmarie hun zeiljacht de 'Spirit of Temse'. Roosmarie lacht: „De boot is van het merk Spirit, dus de naam hebben we niet ver ge zocht." Ze knikt naar haar man: „Zijn vader bezat ook een zeil boot, dus zeilen is ons met de paplepel ingegoten." Zelf wonen ze in België, hun boot ligt in Co lijnsplaat. Roosmarie: „Ons ver lof zit er nu op, maar in het weekend komen we hierheen en maken we toertjes." Het stel ziet er ontspannen uit. „Dit weekend komen onze kin deren en kleinkinderen. We sla pen met z'n zevenen op de boot. Dat gaat prima", Roosma rie lacht. „Voor een nachtje." Piet vertelt verder: „Die kinde- ren vinden het prachtig op de boot. We hebben ook een rub berbootje waar ze zelf mee kun nen varen. Als we in de haven liggen, proberen ze garnaaltjes en krabben te vangen." Vanmid dag gaan ze ook nog een eindje varen. „Je moet het er van ne men met dit weer", glimlacht Roosmarie. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34