Jong Ambon en SSV'65 schieten met scherp 241 sport Reserves liggen op schema Arnemuiden, RCS en Dauwendaele houden honderd-procentscore woensdag 22 augustus 2012 door Klaas Verspoor en Aector Dooms MIDDELBURG - Voor Bruse Boys, 's-Heer Arendskerke en WHS is de hoop op een vervolg in de dis trictsbeker na de tweede speeldag al vervlogen. Deze Zeeuwse teams verloren dinsdagavond ook hun tweede bekerwedstrijd. Daarente gen boekten Arnemuiden, Dau wendaele en RCS hun tweede overwinning en kunnen zaterdag beslag leggen op de winst in hun poule. Poule 9. Arnemuiden-Yerseke 3-1: Arnemuiden kwam na een mislukte voorzet van Thijs Roovers, die zo over de Yerse- ke-doelman zeilde, op een i-o-voorsprong. Bernie Steketee hielp Yerseke daarna aan de gelijk maker. In de tweede helft waren de meeste kansen voor de thuis ploeg en die scoorde dan ook twee keer. Met een lob over de keeper zette Maikel Moerings Arnemui den opnieuw op voorsprong. Mari- nus Baas besliste de vissersderby daarna definitief in Arnemuidens voordeel. 's Heer Arendskerke-Meto 1-2: Al le doelpunten vielen voor rust. Via Michiel Bouwman kwam 's-Heer Arendkerke nog wel op een i-o-voorsprong, maar de zon dag-derdeklasser uit Hoogerheide kwam via Geert Verstraeten op ge lijke hoogte. Verstraeten tekende daarna ook voor de 1-2. Voor Arendskerke zit het bekeravontuur er, na de tweede nederlaag op rij, voor dit seizoen op. Poule 10. Bruse Boys-De Fendert 1-3: Bruse Boys speelde niet best. Via Thomas Groeneveld kreeg 'Bru' voor rust een grote kans. Doelman Rien Giljam hield voor rust zijn goal schoon. Na rust, toen broer Mark keepte, bracht Ge rard Vogel Bruse Boys aan de lei ding. De Fendert gaf daarna gas en maakte via Koen Palings, uit een strafschop, gelijk. Ron Nagtzaam bracht De Fendert aan de leiding. De ploeg uit Fijnaart strooide met een treffer van Remon Heinsius nog meer zout in de wonden. Kapelle-BSC 0-1: Kapelle verweer de zich.kranig maar liep uiteinde lijk toch tegen een nederlaag op. De eerste helft verliep evenwichtig en gescoord werd er niet. Halver wege de tweede helft kreeg de zon dag-tweedeklasser een overwicht. Kapelle-doelman Stefan Hame link, die verder een prima partij keepte, leidde de 0-1 in. Zijn enige foutje van de wedstrijd werd door BSC-speler Mattheo Castro omge zet in een treffer. Poule 12. FC Dauwendae- le-AZW 4-2: Dauwendaele kwam door goals van Mart de Kroo en Jair Tomasoa snel op een 2-0-voor- sprong. Daarna stokte het wat bij de thuisploeg. AZW kwam voor rust door een treffer van Mustafa Yilmaz op 2-1. In de tweede helft kwam de zege van Dauwendaele niet meer in gevaar. Maarten van Vooren maakte er 3-1 van en Peter van Gorsel zorgde voor de 4-1. Kort voor tijd deed Corné Langen- doen namens AZW nog wat te rug. Victoria'03-WHS 4-2: De ploeg uit St. Annaland verspeelde al voor rust een 2-0-voorsprong. Ar mando van de Repe en Arvin de Witte scoorden voor WHS, maar Ricardo de Wit en Jaimy Bakkenes deden dat namens de ploeg uit Oudenbosch. Na rust speelde Victoria'03 zich naar de bekerzege. Nicky van Gees- bergen maakte er 3-2 van en Ri chard Mol bepaalde de eindstand daarna op 4-2. Poule 19. RCS-Spui 7-1: Een ge makkelijke overwinning voor de zondag-tweedeklasser. Spui nam door een treffer van Kevin' Schot verrassend de leiding, maar nog voor de rust zette RCS door twee treffers Len Eversdijk de achter stand om in een 2-i-voorsprong. In de tweede helft werd de score verder uitgebreid dankzij een hat trick van Mourad Bobouh en doel punten van Luuk Eversdijk en Be- sar Xhoxhaj. MIDDELBURG - SSV'65 en Jong Am- bon haalden dinsdagavond in hun tweede bekerwedstrijd de trekker flink over. Zaterdag-tweedeklasser SSV'65 liet de eerdere 5-1-zege op Noad'67 volgen door een 7-0-over- winning bij Apollo'69, terwijl zon dag-derdeklasser long Ambon na de 3-1-zege op Oostkapelle ditmaal met 8-0 veel te sterk was voor Rill- nadia. Zaterdag kunnen beide clubs hun plaats in de volgende be kerronde veiligstellen. Poule 13. Axel-MZVC 2-1: Een zwaarbevochten zege voor Axel, want MZVC speelde sterk. Via Kje- 11 Vanderhaeghen kwam Axel op een i-o-voorsprong, maar binnen twee minuten tijd zorgde Patrick Joossens namens MZVC voor de gelijkmaker. Na rust was Axel iets gevaarlijker, maar was MZVC met uitvallen ook gevaarlijk. In de slot fase zorgde Martijn van Ham voor de winnende treffer en de tweede bekerzege. Heinkenszand-Tholense Boys 4-2: Ruud la Grand zette Heinkens- zand op 1-0 en daarna miste de thuisploeg een serie kansen. In de 42e werd het via Toni van Damme toch 2-0, maar op slag van rust maakte Hicham Benhammou er 2-1 van. Vlak na de pauze omzeil de La Grand de buitenspelval en dat betekende de 3-1. Benhammou bracht met zijn tweede treffer de spanning terug. Tholense Boys kreeg in de tachtigste minuut een grote kans op de 3-3, maar uit de tegenaanval scoorde Alex van Don gen de 4-2. Poule 14. Jong Ambon-Rillandia 8-0: Zelden was er sprake van een echte wedstrijd. Jong Ambon do mineerde, haalde met een 2-o-voorsprong door doelpunten van Martin Waisapy en Remco Fe- lius de rust en scoorde er in de tweede helft lustig op los. Yannick Taniwel (strafschop), Alfaro Pentu- ry, Remco Felius (twee keer), Jar- reau Manuhuwa en Björn Lange- veld voerden de score op naar 8-0. De Meeuwen-Oostkapelle 5-0: Voor rust deden beide ploegen weinig voor elkaar onder. Martijn Houterman zette de thuisploeg op 1-0. Na de drinkpauze kreeg Oost kapelle een aantal goede kansen, maar paal en een goede keeper stonden treffers in de weg. In de tweede helft werden de bezoekers geklopt op de counter. Kevin Jan- se, Martijn Houterman, Turgut Ogutluglu en Vincenzo Lorello (strafschop) voerden de score op naar 5-0. Poule 15. Noad'67-MOC'i7 2-1: Een goede wedstrijd, waarin Noad'67 verdiend met de winst aan de haal ging. De thuisploeg kwam na een aanval uit het boekje via Jeroen Verwijs op voorsprong. De bezoekers konden er weinig te genover stellen en kwamen for tuinlijk uit een hoekschop op gelij ke hoogte, nadat de bal door een woud van benen in het doel ver dween: 1-1. Jeroen Verwijs ont week daarna de buitenspelval en bepaalde in de eerste helft nog de eindstand op 2-1. Apollo'69-SSV65 0-7: Een erg eenzijdig duel, waarin het klasse- verschil groot was. De bezoekers leidden bij rust al comfortabel met 0-4. Christiaan Boon en Dennis Weijers scoorden ieder twee keer. Na de hervatting tekende Weijers voor zijn derde treffer. Richard Schouten nam na rust twee doel punten voor zijn rekening. Poule 16. De Noorman- nen-Serooskerke 2-0: Een aan trekkelijk duel, waarin De Noor mannen verre van compleet was en onverwacht won. Paal en lat stonden doelpunten voor Seroos- kerke in de weg. De thuisploeg haalde daardoor ongeschonden de rust. In de tweede helft ging het lang gelijk op. Mark Minderhoud bezorgde met twee doelpunten De Noormannen een verrassende ze ge. Beide treffers kwamen uit prachtig uitgevoerde counters tot stand. Zeelandia Middelburg-Terneu- zen 1-4: Terneuzen begon fel en nam met prima veldspel het initia tief. Dat resulteerde in een ruime 3-0-voorsprong bij rust door doel punten van Niels Burm, Timon van der Hooft en Remco van Leeu wen. Na de hervatting zette de thuisploeg aan. Het leidde tot een tegentreffer van Jerfy Booij (1-3), maar daarna stokte de productie. Remco van Leeuwen bepaaldé uit een vrije trap de eindstand op 1-4. Poule 17. HW'24-Aardenburg 2-3: Een fel HW'24 was de betere ploeg, maar werd geklopt door een slimmer Aardenburg. Frans Rokven zette de thuisploeg op voorsprong, maar Steven de Croo- ck schoot Aardenburg nog voor rust uit een strafschop langszij: 1-1. In de tweede helft zetten Bart van den Hemel en Steven de Croock (vrije trap) de bezoekers op 1-3. Jaimy deVisser bepaalde uit een strafschop de eindstand op 2-3. VCK-Domburg 1-2: Een gelijk op gaand duel waarin Domburg-doel man Jacco Leijdekkers zijn ploeg met fraaie reddingen op de been MIDDELBURG - De reserves van zo wel Kloetinge als Hoek liggen op schema voor een plaats in de vol gende bekerronde. Kloetinge 2 boekte de tweede overwinning (3-1 tegen Walcheren), terwijl Hoek 2 na de winst op Oostburg nu 1-1 speelde tegen de zaterdag- ploeg van Vlissingen. Zaterdag val len de beslissingen in de beide poules. Poule 54. SKNWK-Wolfaartsdijk 7-2: De thuisploeg had weinig moeite met de Bevelandse bezoe kers. SKNWK nam voor de rust een 4-0-voorsprong door treffers van Carlo van der Maas, Robert Padmos en twee keer Martijn Backx. Thijmen van der Baan maakte het enige doelpunt voor Wolfaartsdijk. Een veel sterker SKNWK dreef de score verder op via Wilco de Valk. Een eigen doel punt van de thuisploeg bracht de stand op 5-2. De prima op dreef zijnde Backx was vervolgens goed voor de 6-2 en 7-2. Kwadendamme-Patrijzen 1-2: De bezoekers stuitten op meer tegen stand dan vooraf werd verwacht. Een compact spelend Kwadendam- me kwam op voorsprong via Bas de Winter. Op slag van rust bracht Perry Bek Patrijzen langszij. De ploeg uit 's-Heerenhoek greep door een treffer van Riche Anbeek de volle winst en lijkt al zeker van een plek in de volgende ronde. Poule 55. Hoek 2-Vlissingen (zat) 1-1: De thuisploeg had met name na de rust de betere kansen. De paal en twee keer de lat stonden doelpunten echter in de weg. Het duel ging de rust in met een 1-1-tussenstand. Oud-Zaam- slag-doelman Bart Corstanje schoot raak namens Hoek 2. Abdi Youssef Ahmed tekende de gelijk maker aan voor de zaterdagploeg van Vlissingen. Hoek ligt op koers voor het bereiken van de volgende ronde. Eerder versloeg de ploeg Oostburg al. Schoondijke-Oostburg 4-1. Andrew Wesbeek 1-0, 2-0, 3-1 en 4-1, Marco Hinneman 2-1. Poule 56. Kloetinge 2-Walcheren 3-1: Het duel ging voor de rust aar dig gelijk op. Tim Smulders bezorg de Walcheren niettemin een i-o-voorsprong. In de tweede helft had de thuisploeg het betere van het spel. De pijp bij Walcheren leek na zeventig minuten leeg. Daarvan profiteerde Kloetinge 2 vakkundig. Achtereenvolgens So- fyan Azzagari en Rick Mulder (twee keer) bezorgden de Beve landse ploeg de overwinning. Kloe tinge 2 maakt zaterdag met RIA W. uit wie poulewinnaar wordt en de volgende ronde bereikt. RIA W.-Sluis 8-0 (5-0). Tim van Herre- weghe 1-0, Jordy van Bremen 2-0, Dean van Meirhaeghe 3-0, Metin Yavuz 4-0, Jorden Takkidine 5-0, Dean van Meirhaeghe 6-0, Tim van Herreweghe 7-0 en 8-0. Wesley Goud maakt de 0-2 voor Duiveland tegen MZC'11. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24