Prijs Zeeuws huis keldert Treinreis KEULEN PZC mTi*"* él ÜK Twaalfde editie Zeeland Nazomerfestival begonnen KRAS. 'Kleine scholen niet te redden' Boeddha-kussers Vakantiechalets 'afgepakt' van drugshandelaren WOENSDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 22 augustus 2012 254e jaargang nr. 198 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Wisselend I bewolkt, 210 ledereen heeft een eigen kleur De ruimte in een tipi valt helemaal niet tegen Yerseke werd groot door de visserij Gemiddelde woning Zeeland is in jaar tijd 9,1 procent in waarde gedaald door Frank Balkenende MIDDELBURG - De gemiddelde prijs van een huis is in Zeeland in een jaar tijd met 9,1 procent gedaald. Daarmee staat Zeeland in de lande lijke top drie van grootste dalers. Friesland spant de kroon: da-ar zak te de gemiddelde woningprijs met 11,1 procent. Dat blijkt uit de jongste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) en het Kadaster. Lande lijk lag de gemiddelde'prijs van ver kochte woningen in juli. 8 procent lager dan een jaar eerder. Dat is de sterkste daling sinds 1995, het jaar dat het CBS met de huidige meet methode begon. De lagere prijzen trekken echter nog niet meer kopers. Tot en met juli werden dit jaar 66.000 huizen verkocht. Dat is 3 procent minder dan in de eerste zeven maanden van 2011. De huizenprijzen dalen onafgebro ken sinds "januari 2009 en verto nen daarbij sinds het midden van 2010 bijna elke maand een sterkere daling. Alleen in juni dit jaar nam de daling af, tot circa 4 procent. Een verklaring kan zijn dat men sen in juni nog dachten dat de tij delijke verlaging van de over drachtsbelasting in juli zou aflo pen. Paul Fermont van makelaardij Faasse en Fermont nuanceert de forse daling in juli. „Dat heeft te maken met hogere verkoopaantal VLISSINGEN - Honderden genodigden wandelden dinsdagavond naar de Machinefabriek op het vroegere Scheldeterrein in Vlissingen. Daar werd de twaalfde editie van het Zeeland Nazomerfesti val ingeluid met de première van de voorstelling How long is now door Conny Janssen Danst. Kort daarvoor had staatssecretaris Halbe Zijlstra het festival officieel geopend. foto Ruben Oreel pagina 20 en 21: recensie How long is now wsssssss&assem 5-sterren aanbieding naar Duitsland 3 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 7/9 t/rri 9/11 Luxe en comfortabele stedentrip! U verblijft in het 5-sterren Marriott Keulen, gelegen in hartje stad op ca. 500 m van de Dom. Met o.a. een restaurant, terras en sauna (gratis). Dit arrangement is inclusief een retourtreinticket van Amsterdam, Utrecht of Arnhem naar Keulen. Boek nü en ontdek deze historische stad! Zie www.kras.nl/23561 waarom zou je meer betalen MIDDELBURG - Staatssecretaris Hal be Zijlstra ziet geen mogelijkhe den om alle kleine dorpsscholen overeind te houden.. Hij verwacht dat sluiting van een aantal dorps scholen tot verbetering van de kwaliteit van het onderwijs kan lei den. Op grotere scholen zijn volgens hem meer mogelijkheden om het niveau van de leerkrachten en de voorzieningen te verbeteren. pagina 2 en 3: kwaliteit gaat boven de kleine school COLOMBO - Drie Franse toeristen zijn door een rechtbank in Sri Lan ka veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 6 maan den en een boete van omgerekend 9 euro omdat een van hen een Boeddhabeeld op de lippen had ge kust. De drie, twee vrouwen en een man, liepen tegen de lamp doordat zij prints wilden maken van hun vakantiekiekjes. Een me dewerker van de fotozaak zag de gewraakte beelden en alarmeerde de politie. Die arresteerde de Fran sen maandag. Sri Lanka is in meer derheid boeddhistisch. len in juni. Ook worden duurder- de huizen moeilijker verkocht en dat drijft het gemiddelde op." Fermont signaleert dat verkopers sneller willen verkopen en dan maar een grotere restschuld op de koop toenemen. „Restschulden spelen hier wel iets minder dan el ders. Zeeuwen zijn zuinig." pagina 3: commentaar TERNEUZEN - Een groot opsporings team heeft dinsdag in Tilburg en omgeving twaalf mensen aange houden, die worden verdacht van georganiseerde hennepteelt en -handel. Op last van het Openbaar Ministe rie is beslag gelegd op kostbare be zittingen van de opgepakte ver dachten, waaronder 28 bank rekeningen en drie vakantiechalets op parken in Nieuwvliet en Oost- kapelle. Bij huiszoekingen in een dozijn woningen en drie garages in Tilburg zijn zo'n acht ton aan cash geld, driehonderd liter vloei bare amfetamine en honderd kilo henneptoppen gevonden. Ook werden enkele hennepkwekerijen ontmanteld en een vuurwapen en munitie in beslag genomen. Het OM wil via strafrechtelijke be slagleggingen, fiscale aanslagen en bestuurlijke maatregelen illegaal vermogen van criminelen afne- DE STELLING Nu een huis Icopen is slim Reageer op pzc.nl UW MENING 206 reacties Zeeland heeft genoeg studentenkamers eens oneens l 57% 43% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 sviióssussssboh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1