Illegale kamerverhuur in Vlissingen' liPPRUIMINGj Nederlands beste springveulen uit Aagtekerke Schennispleger slaat agente almanak Tip? redactie@pzc.nl Babylonische spraakverwarring WALCHEREN WOENSDAG 22 augustus 2012 17 Gemeente neemt maatregelen in Van der Manderestraat na jarenlange extreme overlast door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Een kamerverhuur- pand in de Van der Manderestraat in Vlissingen, dat de afgelopen ja ren voor extreme overlast heeft ge zorgd bij omwonenden, moet op last van de gemeente dicht. Dat heeft het college besloten. „En als de eigenaar het daar niet mee eens is, dan stapt hij maar naar de rechter", gooit burgemeester René Roep er achteraan. De eigenaar van het pand is Ah met Coban uit Middelburg. Zijn broer Vahdet Coban, die eigenaar is van verhuurbedrijf Woonplaza in de Vlissingse Badhuisstraat, be heert het pand. Hij zegt nog niet te kunnen vooruitlopen op een eventueel beroep. Ahmet Coban kocht het pand in 2008. Op dat moment woonden er nog studenten in. Later werden dat andere lieden die buurtbewo ners slapeloze nachten bezorgden met herrie, geruzie, drugsgebruik, gedeal, bedreigingen, vernielingen. Dagelijks en jarenlang. Bij zowel de pandeigenaar als de politie is daar veel over geklaagd. Dat heeft, nadat daar aanvankelijk weinig mee leek te gebeuren, gere sulteerd in pólitieinvallen en zelfs huisuitzettingen. Toch kwamen de overlastgevers telkens terug. En dat terwijl de kamerverhuur- vergunning al in juni 2010 was ver- loperf, ontdekten buurtbewoners. In het pand mochten vanaf dat moment nog maar twee mensen wonen. Maar ondanks herhaaldelij ke beloften van zowel de gemeen te als de eigenaar dat het pand zou worden leeggeruimd, bleef het aan tal bewoners veel hoger. Ook nu nog, terwijl de gemeente de eige naar begin juli nog heeft gesom meerd binnen twee weken maatre gelen te treffen en dat anders het kamerverhuurpand definitief ge sloten zou worden. Dat gebeurt nu, belooft burgemees ter Roep. „De eigenaar heeft het pand vorige maand leeggeruimd en de bewoners hebben zich ook bij ons uitgeschreven, maar er han gen nog steeds vreemde figuren rond. Voor mij is het nu klaar. De Van der Manderestraat moet weer een gewone straat worden." Op het stadhuis is Roep echter nog niet klaar. „Ik wil weten waar om ik pas in juli op de hoogte ben gesteld over de overlast." Of de ge meente inderdaad twee jaar lang il legale kamerverhuur gedoogde, weet de burgemeester evenmin. „Ook dat zoek ik uit." VLISSINGEN - Een schennispleger heeft maandagmiddag een agente in haar gezicht geslagen toen zij hem wilde aanhouden. De agente was na haar dienst op weg naar huis toen de man zijn geslachts deel openlijk toonde op de Burge meester van Woelderenlaan. Na dat hij de vrouw had geslagen, vluchtte hij op zijn fiets. Na een zoekactie is de 41-jarige Vlissinger in Dishoek bij strandovergang Piet Hein aangehouden nadat via twit ter zijn signalement was verspreid. De Zeeuwse delta stroomt elke zo mer vol met Duitse toeristen. Schijn baar veroorzaken zejiles op de A58 voor de Vlaketunnel, graven kuilen op het strand en bevolken de cam pings die Zeeland rijk is. Al spreekt de echte Zeeuw daar geen slecht woord over. Een rustig Duits gezin produceert minder herrie dan bij voorbeeld Nederlandse jongeren op een feestcamping vlakbij het strand. Bovendien weten de Zeeuwen dat uit de grote hoeveelheden aan buitenlan dersprima een slaatje te slaan is, al hoewel een cojjeeshopbezoek niet meer in de planning staat. Evene menten zoals de Mosseldag en ande re visserijdagen worden hoofdzake lijk door buitenlanders bezocht. Aan gezien de arme Duitsers niks ver staan van onze rare Germaanse taal, komt de Hollander ze maar graag in gebrekkig Duits tegemoet. Een vrien delijke voorstelpoging werd echter niet ter harte genomen: „Ich Heifie Tom, Wie Hef bist du?" Zeldzame vogel als nieuw in het water 18 en 19 De euforie als de ruimte veroverd is 20 en 21 Begonnen met één paard, realiseerde fokker Sam Moens de afgelopen dertig jaar bij Aagtekerke een kleine, maar uiterst succesvolle springpaardenstal. Op de voorgrond de kroon op zijn werk: Nederlands meest veelbelovende springveulen Huwerna. Aan de teugel moeder Rowerna. foto Lex de Meester AAGTEKERKE - Nederlands veelbelo- vendste springveulen komt dit jaar uit de stal van Sam Moens in Aag tekerke. Daar kwam in april de merrie Huwerna ter wereld. Tij dens de Paardendagen van het Ko ninklijk Warmbloed Paardenstam boek Nederland (KWPN) won ze de bokaal voor het beste springveu len. Of Huwerna net zo beroemd wordt als haar vader Bubalu - de hengst waarmee springruiter Jur Vrieling deze maand Olympisch zilver won - is nog lang niet zeker. „Dan zou ze naar een goede ruiter moeten. En dan duurt het nog ja ren voordat je er mee kan sprin gen. Maar als fokker sta je je mate riaal niet graag af', zegt Moens. De boerenzoon bouwde de afgelo pen jaren in Aagtekerke een klei ne, maar uiterst succesvolle fokke rij op. „Puur als hobby. Want mijn vader zei al: 'er is geen droog brood mee te verdienen'. Dus werkt Moens nu bij een bank in Vlissingen. Zijn stal herbergt in middels drie fokpaarden, met nog zeven nakomelingen. Daaronder Huwerna's moeder Rowerna. De stal levert vrijwel ieder jaar wel een Zeeuws kampioensveulen af. Op de Paardendagen had ook Ge rard Kloet uit Nieuw- en Sint Joos- land succes. Hij haalde een kam pioenstitel met zijn vijfjarig even- tingpaard Chickey Mickey. Bolchrysant f "r''^ V- ~r- f f""' Diverse kleuren, hoogte 45 cm, 3 v- voile zon, potmaat 19 cm. I- - j 0 Ipi 'K tntmtuin Koudekerke W 1 'l'rT fpNfe-, -'Vièi V ,r-Provinciaalseweg tussen IJl <0 Vlissingen en Koudekerke, I W; 0118-551623. Donderdag Jf I 1 I V M .eo vrijdag koopavond. www.intratuin.nl intratUlïl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17