'Hij mag wel verdwijnen' 'Alleen nog op verzoek' 'Vader van 85 belt mij' 'Letters zijn wel erg klein' II woensdag 22 augustus 2012 Susan Smolders (37) Riny ten Dam (47) Adri van Maasdijk (48) Ria Stoltz (82) Zodra het telefoonboek in de bus ligt, gaat hij linea recta naar de oud papier bak. „Vroeger had ik wel een speciaal plekje in de boekenkast voor het tele foonboek, maar sinds ik een smart- phone heb met internet, en dat is een jaar of drie, vier, gebruik ik hem niet meer. Dat plekje is inmiddels opge vuld, ja. Van mij persoonlijk mag het boek verdwijnen. Maar ik denk dat vooral oudere mensen hem zullen mis sen." „Wij gebruiken hem helemaal niet meer. We zoeken alles op via internet. De computer staat toch altijd aan. Ik vind dat het telefoonboek nog alleen moet worden verspreid op eigen ver zoek. En in hotels en ziekenhuizen. Want ik denk dat vooral ouderen en al lochtonen er nog wel behoefte aan hebben. Ik heb laatst de telefoonboe ken van de afgelopen zes jaar bij het oud papier gegooid. Ja, ook de laatste editie, geloof ik. Weet ik niet eens." Hij staat met zijn bedrijf in cowboyar tikelen nog wel in het gele gedeelte van het telefoonboek, maar eigenlijk hoeft het niet meer. „Ik geloof niet dat ik daar nog klanten van krijg. Ik adverteer via Google, dat is veel beter. Ze mogen het telefoonboek van mij helemaal afschaffen. Zelfs mijn vader van 85 gebruikt hem niet meer. Die belt mij als hij een nummer moet hebben. Dan zoek ik het even voor hem op." „Ik heb alle nummers van mijn kinde ren en kleinkinderen ingeprogram- meerd in mijn telefoon. Dus ik gebruik het telefoonboek bijna niet meer. Van ochtend toevallig, omdat ik een bloe metje moest bestellen. Maar de letter tjes zijn zo klein, ik kon het haast niet lezen. Het is uiteindelijk wel gelukt. Maar ik hoop niet dat het telefoon boek gaat verdwijnen, want ik heb geen computer. En zo af en toe heb je hem gewoon nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11