Vonnis Gu Kailai is pas het begin 81 buitenland Altijd korting op stipreizen.nl Senator: niet zwanger door verkrachting Schatten van de Middellandse Zeem*+ Hoogtepunten van Maleisië &3£g; Gu Kailai, de vrouw van een vroegere toppoliticus, is ver oordeeld voor de moord op een Britse zakenman. Grote vraag is wat er met haar man zal gebeuren. door onze correspondent Remko Tanis Gu Kailai (53), de vrouw van de gevallen Chine se partijbons Bo Xilai, heeft maandag een voorwaardelijke doodstraf gekre gen voor de moord op de Brit Neil Heywood (41). Met dit vonnis is het grootste politieke schandaal van de afgelopen dertig jaar in Chi na nog niet voorbij. Alles aan de strafzaak tegen Gu was politiek. De lokatie: Hefei, hoofdstad van de thuisprovincie van huidig Chinees leider Hu Jin- tao. Wie de rechtszaal binnen mocht was politiek, net als wat er aan nieuws weer naar buiten mocht. Voor het proces begon, noemde het staatspersbureau het bewijs tegen Gu al 'onfeilbaar en overtuigend'. Het vonnis dat maan dagmorgen werd opgelezen, is dan ook niet in de rechtszaal bepaald, maar in Peking. Gu's werknemer Zhang Xiaojun (33) kreeg negen jaar cel voor zijn rol in de moord. Zowel Gu als Zhang gaan niet in beroep. De rechtszaak is het eenvoudigste, eerste deel van de oplossing die de Voorwaardelijke straf betekent levenslang HEFEI - Een voorwaardelijke dood straf houdt in dat Gu Kailai levens lang in de gevangenis blijft. Ze kreeg een proeftijd van 2 jaar. Als ze zich binnen die tijd misdraagt, wordt de doodstraf alsnog voltrok ken. Gu heeft bekend dat ze vorig jaar de Britse zakenman Neil Heywood heeft vergiftigd. Tijdens het proces verklaarde ze dat ze geestelijk was ingestort en vreesde voor het lot van haar zoon. Die had ruzie met de zakenman. Vier agenten kregen celstraffen, omdat zij hebben geprobeerd de moord geheim te houden. De dood van de Brit werd aanvankelijk toe geschreven aan een hartaanval. De moord kwam aan het licht toen Wang Lijun, politiebaas van Chong qing naar een Amerikaans consu laat vluchtte en begon te praten. leiders van de Communistische Partij moeten vinden voor deze cri sis. Nu verschuift de aandacht naar het lot van de andere helft van wat ooit één van de machtig ste echtparen van China was: Gu's echtgenoot, Bo Xilai (63). Bo was lid van het Politburo: de groep van 25 die China leidt. In maart werd hij uit al zijn functies gezet we gens 'ernstige disciplinaire overtre dingen'. Sindsdien is er niets meer van hem vernomen. Bo was ook partijsecretaris in de miljoenenstad Chongqing en dinsdag 21 augustus 2012 Over lot van echtgenoot in moordzaak China is nog niet beslist OlltUSt 111 JdllCIl maakte goede kans tijdens de tien jaarlijkse machtswisseling dit na jaar door te schuiven naar de selec te groep binnen het Politburo die China van dag tot dag bestuurt. Zijn val en wat er nu met hem moet gebeuren, raakt daarmee het hart van de macht. Bo was één de meest charismatische leiders van het land en is de zoon van een strijdmakker van Mao Zedong. In Chongqing zweerde Bo dat hij zou opkomen voor de armen en de strijd aan zou gaan met corrup tie en misdaad. Daardoor is hij nog altijd populair in die stad. Zijn denkbeelden en zijn afkomst leveren hem ook aanhang op on der links-populisten en binnen de Partij is hij geliefd tot in de hoog ste regionen. Dat de zaak rond Bo de afgelopen maanden niet dichter bij een af ronding lijkt te zijn gekomen, duidt er mogelijk op dat er binnen de partijtop nog geen overeenstem ming is over zijn lot. Bo's naam is niet één keer gevallen tijdens de rechtszaak tegen zijn vrouw, wat kan betekenen dat de leiders Bo buiten schot willen houden. Als ze hem te hard aanpakken, schept de selecte club een gevaar lijk precedent mocht één van hen in de toekomst ook in ongenade vallen. Hem niet of nauwelijks straffen, is weer niet goed voor de stabiliteit en geloofwaardigheid van de Partij. De komende weken zal in het geheim over Bo worden beslist. Het is de partijtop er alles aan gelegen dit snel te doen, zodat die op het partijcongres dit najaar eenheid kan uitstralen. SANAA - Leden van de erewacht van Jemen dragen in Sanaa de kist van een slachtoffer van een aanslag op een begrafenisstoet in de stad. Bij di verse acties zouden de afgelopen da gen in het land door toedoen van SAINT LOUIS - De Republikein Todd Akin, die een gooi doet naar een Senaatszetel, is de overtuiging toegedaan dat vrouwen niet door een verkrachting zwanger kunnen worden. „Als het om een echte ver krachting gaat, heeft het lichaam van een vrouw manieren om dat héle ding uit te schakelen", zo liet Akin zich ontvallen. De fel tegen abortus gekante politicus uit Mis souri zei dit zondag in een televi sie-interview als reactie op de vraag of hij ook tegen abortus is in gevallen waar de zwangerschap het gevolg is van verkrachting. Nadat er ophef óver zijn uitlatin gen was ontstaan liet Akin later zondag weten dat hij zich had 'ver sproken'. De politicus zei voorts dat hij ten diepste gelooft dat alle leven beschermd moet worden. De Republikeinse presidentskandi daat Mitt Romney en diens run ning mate Paul Ryan namen on middellijk afstand van Akins uitla tingen. Romney en Ryan zijn niet tegen abortus in gevallen van ver krachting, aldus Romney's woord voerster Amanda Henneberg. L 7- en 8-daagse cruises per Costa Pacifica I Vertrek dec. t/m apr Inclusief: vliegreis Amsterdam-Barcelona v.v. taxen en 7- of 8-daagse cruise per Costa Pacifica inclusief ^^k alle maaltijden aan boord. Vaar mee naar o.a. Palma de Mallorca. Sardinië, Sicilië, Civitavecchia (Rome), ^^^k 14-daagse rondreis incl. vliegreis en hotels met ontbijt L Vertrek nov. t/m mrt. Inclusief: non-stop vliegreis Amsterdam- A Kuala Lumpur v.v. per Malaysia Airlines, taxen, rondreis per touringcar en Nederlandssprekende reisleiding. Naar o.a. Kuala Lumpur, Taman Negara, Cameron Highlands, ^^^k Penang en Pangkor Island. hmI .of bel met 020 - 66 22 222 korting bij k Stip', v«eS'ei* fcirtines- non-stop MaUys'l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8