Schippers voor ouderenzorg binnenland 17 U hoort goed, maar u verstaat slecht? Boswachter moet zijn dienstpistool inleveren Man crasht in gestolen Porsche na achtervolging mhmbmbmmummhi mhwh—ibu aw dinsdag 21 augustus 2012 irrrnffliiiTTiniiiiiniiiii ii n inminnrrnriwrinminpiiiiii11 nii ii liniiiiiiiiiiniiiiiiiiii n ii itiiiiwHWU"'.""**»»»-»"»»™»' slapen en in Griekenland nemen ze er nog een ouzootje op", smaal de PVV-Tweede Kamerlid Fleur Agema. De PW maakte zich de af gelopen twee jaar als gedoogpartij van het minderheidskabinet sterk voor extra investeringen in de ouderenzorg. PvdA-Kamerlid Jetta Klijnsma con cludeert dat de ouderenzorg bij de WD niet in veilige handen is. „Zorg bij mensen thuis klinkt leuk, maar is WD-taal voor 'zoek het zelf maar uit'." SP-Tweede Kamerlid Renske Leij- ten noemt Schippers op haar ARNHEM - Een 24-jarige man uit Deventer is zondag op het Velper- broekcircuit bij Arnhem gecrasht met een Porsche, die hij zaterdag had gestolen. Dat gebeurde na een wilde achtervolging, meldde de po- beurt dubbelhartig. „Ze wil men sen langer thuis laten wonen, maar de WD bezuinigt 1,2 miljard op het budget voor de huishoude lijke verzorging. Je kan dus straks bij de WD wel thuis verpleegd worden, maar in een smerig huis." Groenlinks vindt het 'wonderlijk' dat Schippers de kans op 'zorg dicht bij huis' niet gegrepen heeft in de twee jaar dat ze nu minister is. Schippers beticht op haar beurt partijen die fors in de zorg willen investeren van struisvogelpolitiek. „Er zitten grenzen aan wat men- litie maandag. Agenten hadden de man al in Arnhem zien rijden. Ze verloren hem uit het oog, maar za gen hem later in Rheden. Op dat moment gaf de man gas en stak voor een rijdende trein een over- sen kunnen en willen uitgeven aan zorg. Wie nu zelf nooit zorg gebruikt, betaalt wel 25 procent van zijn inkomen. Dat is heel soli dair en moet zo blijven, maar je moet wel zorgen dat mensen dat in de toekomst nog willen blijven doen." De protestants-christelijke oude- renorganisatie PCOB zei maandag er genoeg van te hebben dat oude ren stelselmatig als kostenpost wor den gezien. Door ouderen meer te betrekken bij de zorg en hun be handeling kunnen de kosten al omlaag, aldus de PCOB. gang over. Met hoge snelheid ging de politie achter de bestuurder aan over de A348. Bij het Velper- broekcircuit crashte de dief en ging er te voet vandoor. Op een in dustrieterrein werd hij opgepakt. DEN HAAG - Jachtopzieners van Na tuurmonumenten dreigen hun dienstwapen te moeten inleveren. Omdat de buitengewone opspo ringsambtenaren hun wapen in de praktijk erg weinig gebruiken, zijn zij onvoldoende geoefend om in noodsituaties op een verantwoor de wijze met het pistool te kun nen omgaan, stelt hun werkgever. Met de voorgenomen maatregel wil de natuurorganisatie confronta ties met gewapende, gewelddadige stropers voor zijn. ,Je behoort je geoefendheid op peil te houden, en dat gebeurt nu niet doordat incidenten vrijwel niet voorkomen", stelt Heieen Paal vast, woordvoerder van Natuurmo numenten. „Als er problemen zijn, moeten jachtopzieners dat overlaten aan de politie." Pieter Rust van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Natuur beheer, de belangenvereniging van de beroepsgroep, betreurt het plan. „De agressiviteit tegen jacht opzieners neemt toe, evenals het aantal stropers. Mocht er wat mis gaan en je belandt in een gevaarlij ke situatie, wat moet je dan doen?" Dienstwapens voor jacht opzieners staan vaker ter discussie. In 2002 besloot Natuurmonumen ten nog dat een dienstwapen be langrijk is om agressieve stropers aan te kunnen pakken. Het diende ook tegen agressie van drugscrimi nelen, vooral in de grensstreek. Het zijn situaties waarin de politie zou moeten optreden. Maar van wege het personeelstekort kon de politie volgens Natuurmonumen ten lang niet altijd op pad met de boswachter. Het voornemen is nu om in 2013 de jachtopzieners op pad te sturen met een wapenstok, handboeien en pepperspray. Het jachtgeweer blijft deel uitmaken van de standaarduitrusting van de jachtopziener en kan worden ge bruikt voor de afschot van dieren. LEEUWARDEN Mogelijk nieuwe Rembrandt ontdekt De Stichting Culturele Herdenkin gen in Fryslan heeft mogelijk een nieuw schilderij van Rembrandt ontdekt. Het gaat om een tot nu toe onbekend portret van zijn vrouw, Saskia Uylenburgh. Een kunstverzamelaar die anoniem wil blijven, heeft de stichting getipt. Hij heeft het schilderij jaren gele den in Zweden gekocht. Vermeende Rembrandt foto ANP AMERSFOORT Jongens aangehouden na zedendelict De politie heeft in Amersfoort vijf jongens van 11 tot 14 jaar aangehou den in verband met een zedende lict. Het slachtoffer was een 13-ja- rig meisje. De politie werd gealar meerd door iemand die getuige was van het misdrijf. Eenmaal aan gekomen werd het vijftal aange houden. De jongens komen uit Amersfoort en Delft. DEN HAAG Piratenpartij lekt mailadressen leden De Piratenpartij heeft per ongeluk de e-mailadressen van alle leden ge lekt. In totaal gaat het om 843 mail adressen. De adressen werden be kend door een menselijke fout. In plaats van de leden in de bcc - een onzichtbare adresweergave - te zet ten, werden de gegevens zichtbaar meegestuurd. Het betrof in dit ge val een uitnodiging voor een leden vergadering. Advertentie Veel meeisen hebben moeite met het verstaan van gesprekken, terwijl ze toch goed kunnen horen. Vooral als er achtergrondgeluid is, wordt verstaan voor hen lastig. De oorzaak is vaak een beschadiging van de; zgn. motorcellen in het binnenoor. Een nieuw ontwikkelde chiptechniek kan een einde maken aan dit lastige probleem. Dagelijks merken veel mensen dat ze moeite hebben om gesprekken te volgen. Omgevings geluiden, slechte akoestiek, achtergrondmuziek en onduidelijke sprekers maken dat het voeren van gesprekken erg veel energie kost. Er moet vaak worden gevraagd wat er gezegd is. Daardoor wordt het steeds minder leuk om in grotere gezelschappen te verkeren. Beschadiging binnenoor Wat weinig mensen weten is dat dit wordt veroor zaakt door een beschadiging in het binnenoor. Onderzoek heeft aangetoond dat zogenaamde motorcellen verantwoordelijk zijn voor aanpas singen in het geluid. Deze cellen zorgen ervoor dat zachte geluiden luider worden en harde geluiden juist wat worden gedempt. Die aanpas singen gebeuren wel 20.000 keer per seconde. Spraak hoorbaarder Als de motorcellen beschadigd zijn hoort u het geluid dus wel, maar zachte geluiden klinken zachter en harde geluiden juist harder! Omdat spraak vaak net iets zachter is dan omgevings geluid is het dus niet goed te verstaan. Wanneer door blootstelling aan lawaai of een verminderde doorbloeding de motorcellen niet functioneren, is het niet zinvol om het geluid alleen maar te versterken, zoals dat gebeurt in conventionele hoortoestellen. Veel beter is het als het toestel zachte spraak en hinderlijke luide omgevings geluiden goed herkent en zo spraak weer hoor baar maakt. Unieke technologie Oticon heeft een chip ontwikkeld die toepassing van de nieuwste audiologische concepten moge lijk maakt. Deze chip is in de Oticon Intiga toege past. Met dit toestel wordt het verstaan duidelijk verbeterd. Ook wanneer u met uw gespreks partner in een rumoerige omgeving bent. Testpersonen gezocht! Schoonenberg Hoorcomfort zoekt testpersonen, die de beschreven situatie herkennen en die de nieuwe technologie in de praktijk willen testen. Bij Schoonenberg organiseren we regelmatig der gelijke tests, ledereen met gehoorverlies kan meedoen aan de test. Want uw mening telt bij ons. Daarom ook wordt de test afgesloten met een interview. Hierin vragen we u of u in het da gelijks gebruik echt verschil.ervaart. Bent u geïnteresseerd? Meld u dan voor 8 september aan voor de praktijktest. Bel 0900 - 0616'of meld u aan via www.schoonenberg.nl/praktijktest. Deelname is gratis en geheel vrijblijvend! Ontdek zelf welke grote voordelen de nieuwe Oticon Intiga voor u heeft. Meid u nu aan! De Oticon Intiga, klein en onopvallend. Nauwelijks groter dan een 1 euro munt! De motorcellen in het binnenoor bewegen heel snel en fungeren als versterker en als demper. Als de motorcellen beschadigd zijn, wordt spraak niet voldoende meer versterkt en hinderlijk lawaai niet meer gedempt. Direct meer verstaan Heel onopvallend Verstaan in gezelschappen Innovatiefontwerp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7