België int verkeersboetes Kritiek op plan van niet van Nederlanders 1 61 binnenland 'Suïcide is vaak gerelateerd aan crisis' Met brommobiel dronken snelweg op Bezoek een winkel bij u in de buurt Bon voor een gratis brochure Verstelbare relaxbanken! Relaxfauteuils vanaf dinsdag 21 augustus 2012 BREDA - Nederlanders die in België een verkeersovertreding begaan hoeven niet bang te zijn dat ze een bekeuring op de deurmat zullen vinden. Boetes opgelegd aan Ne derlanders worden sinds begin 2012 niet meer geïnd. De Belgische politie vindt het te omslachtig om de kentekengegevens op te vragen in een nieuw computersysteem. Tot voor kort konden Belgische agenten voor gegevens over ver- keersovertreders terecht bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) in Veendam. De RDW werkt niet meer mee aan deze 'in formele' methodes. Het kost te veel tijd, want er waren mensen mee bezig. Dat meldt het Alge meen Dagblad. Veel politiekorpsen in België leg gen bekeuringen aan Nederlanders nu naast zich neer, want zonder adresgegevens kan een boete toch niet worden geïnd. In Antwerpen worden de kentekens genoteerd in de hoop de Nederlander bij een volgende gelegenheid wel de bon te kunnen overhandigen. Over hoe te handelen als je na de vakantie een bekeuring op de mat vindt, ontvangt de ANWB veel te lefoontjes. Na een overtreding in het buitenland volgt niet altijd een bon. Het ene land is fanatieker dan het andere, als het gaat om het beboeten van Nederlanders die in de fout gingen. Maar in prin cipe kan elk land in de Europese Unie bekeuringen opsturen. In dat geval belandt in eerste instantie een brief uit het land zelf op de mat. Betaal je niet en ga je ook niet in beroep tegen de bekeuring, dan kunnen bijna alle EU-staten het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) inschakelen. Dan neemt die Nederlandse instantie de afwikke ling over. Dat betekent dat wanbe talers kunnen rekenen op verho ging van de boete - en als zij dan nog niet betalen op inbeslagname van goederen of zelfs een vervan gende celstraf Volgens Yda Matthijssen van de ANWB Rechtshulp komen de meeste boetes van onze Oosterbu ren. „Dat is logisch; want in Duits land worden de meeste kilometers gemaakt." Na Duitsland staat Frankrijk op een goede tweede plek. De meeste boetes betreffen overi gens snelheidsovertredingen. En in Zwitserland kunnen boetes het sterkst oplopen. Vooral na tunnels wordt er gecontroleerd. „Laatst is zelfs een boete uitgedeeld van 1.500 euro voor een snelheidsover treding", vertelt Matthijssen. DEN HAAG - WD-minister Edith Schippers (Volksgezondheid, Wel zijn en Sport heeft maandag nogal wat ergernis gewekt bij andere po litieke partijen met haar pleidooi dat er moet worden ingegrepen in de ouderenzorg en dat er meer zorg thuis moet worden georgani seerd. Volgens de bewindsvrouwe is dat de manier om de zorg in de toe komst betaalbaar te houden. In fors snijden in het basispakket ziet de nummer 2 op de VVD-kandida- tenlijst in ieder geval niets. „De ouderenzorg is hier drie keer zo duur als in Duitsland en twee keer zo duur als in Frankrijk", aldus Schippers in een interview met Het Financieele Dagblad. „Ieder een die erin werkt doet zijn stin kende best, maar tegelijk klaagt ie dereen over de kwaliteit." De ministter wijst erop dat een kwart van ieders inkomen naar de zorg gaat, en die kosten dreigen al leen maar verder toe te nemen. Andere partijen ontkennen dat niet, maar zij hekelen de keuze om het geld weg te halen bij de oude renzorg. „Oma mag onder de brug WEERT - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Weert een 65-jarige man aange houden die dronken met zijn brommobiel over de snelweg reed. Toen de man daarna ondanks een rijverbod op de Roermondseweg opnieuw betrapt werd, is zijn brommobiel in beslag genomen. Dat maakte de politie maandag be kend. De man werd aangehouden en kon met de taxi naar huis. DEN HAAG - Hoogleraar klinische psychologie Ad Kerkhof neemt niet alleen in Nederland een stij ging waar van het aantal zelfdodin gen. „Vooral in landen die getrof fen zijn door de recessie stijgt het aantal zelfdodingen. Denk aan Por tugal, Griekenland en Italië." Volgens Kerkhof zijn suïcidepogin gen die het gevolg zijn van finan ciële problemen deels te voorko men. „Ik heb suïcide-preventietrai ning gegeven aan medewerkers van hypotheekafdelingen van ban ken. Zij waren goed in staat om de pressies bij hun cliënten op te mer ken. Door mogelijk depressieve ui tingen te bespreken en cliënten door te verwijzen naar hulpverle ning kunnen ze een belangrijke rol spelen in preventie." Mensen die voor de trein springen doen dit volgens Kerkhof meestal om andere dan financiële redenen. Het zijn betrekkelijk vaak psychia trische patiënten." Vorig jaar be gon ProRail met het Nederlandse platform voor suïcidepreventie ii30nline een samenwerking om zelfmoord terug te dringen. Op tien plaatsen in het land plaatste ProRail borden met het nummer van de crisislijn ii30nline. Volgens De Wilde van de Ivonne van de Ven Stichting is inmiddels een aan tal levens gered door gesprekken via de lijn. „De borden kunnen le vens redden, maar er zijn er te wei nig." Maar ProRail zegt pas meer borden te willen plaatsen als de re sultaten van de proef bekend zijn. „Bij bewezen succes zullen we het uitbreiden." Ondanks de borden nam het aantal gevallen van zelfdo ding op het spoor het afgelopen jaar toe. Vorig jaar beroofden 212 mensen zich van het leven op het spoor, een jaar eerder waren dat er 185. ProRail ziet in deze stijging vooralsnog geen reden voor 'extra of nieuwe maatregelen'. Almere Maiketkanl 10-132C Hengelo tf.l'nl.1 Vc, boei weg 16 Amersfoort Nijvcihcidsweg noord 55a Hoogeveen Cioericwegcnstraat 4 Amstelveen Handweg 13; HoogMand Harenlegc' 7 Arnhem f ngovcn 16 Houten Duwboot Beneden-Leeuwen Heemstrawcg46 Katwijk Ugewcg 35c Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan ic Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinnveen Mercuriuswegis Wateringen '5 Cravemandseweg 28 Weert Roermondseweg $Sb gratis Wljehcn Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg IOC Voor Iedere bezoek Zaandam Westrljde 1723 «n leuLeattentiu Zutphen Gerrltsenweg 8 Zwolle Stadlonpleln 6 (In PEC Zwolle stadion, bereikbaar™ lioerendanserdijk) Eerst thuis proefzitten? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Adres j Dhr Mevr Niets is zo prettig als de 1 producten vrijblijvend bij 1 u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het pastl 0B41-26 06 76 Postcode Plaats I Telefoon Q E-mail Zonder postzegel opsturen n; ir.707,8070 WB Nunspeet Ruil deze week uw oude stoel of Er is geen mooiere dag dan een dag die eindigt in een relaxfauteuil van Prominent. Zak onderuit in een fauteuil die altijd begrijpt hoe u wilt zitten. Heerlijk! Wat ons betreft, hebt u zo'n fauteuil dubbel en dwars verdiend. Ruil uw oude zitmeubel in, dan krijgt u maar liefst 300,- retourvoor uw oude stoel of bank!' Kom langs van 20 t/m 25 augustus óf bel 0341 - 26 06 76 vooreen vrijblijvende afspraak bij u thuis. Geldig bij aanschaf van een feuteuil of bank op maaL Niet geldig i,c m. de twist11 collectie of andere acties. i|jlL relaxen liggen Ontdek de multifunctionele banken van Prominent! Verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment. 295,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6