Alberto Contador zorgt voor vuurwerk 221 sport Hiddink krijgt nog koffie ondanks aantrekken Goes Zuur debuut Van Persie Gesink en Mollema tevreden Aiecto weerstation WS-3200 dinsdag 21 augustus 2012 Alejandro Valverde schreef maan dag voor de vijfde keer een etappe in de Vuelta op zijn naam. Alejandro Valverde is in de Vuel ta met zijn dubbelslag (overwin ning in de bergrit Faustino-Eibar en nu ook drager van de rode lei derstrui) de winnaar van de dag. Maar het meeste opzien baart de ontketende Alberto Conta dor. door Jan Martens door Rik Elfrink EINDHOVEN - Guus Hiddink blijft bij PSV gewoon koffie drinken met algemeen directeur Tiny San ders. Het wegkopen van hoofd op leidingen Telle Goes heeft de ver houdingen tussen de Achterhoe ker en PSV niet onder druk gezet. Dat stellen algemeen directeur Ti ny Sanders en technisch manager Marcel Brands naar aanleiding van de aanstaande overstap van de 42-jarige baas van de jeugdoplei ding. Sanders: „De band met Hiddink is en blijft goed. Èr is geen sprake van enige onvrede over deze kwes tie. PSV is de club die hem na aan het hart ligt." Brands: „Hiddink heeft zich een aantal maanden ge leden keurig gemeld. We zijn steeds in overleg gebleven over de kwestie. Jelle heeft afgelopen week zelf aangegeven dat hij naar Anzhi wil vertrekken." De handtekeningen zijn nog niet gezet, dat Goes de overstap naar Anzhi maakt is zeker. Hij gaat zich ook daar richten op talentontwik keling. In eerste instantie bedankte Goes voor de belangstelling omdat hij maar een eenjarig contract kreeg. Bovendien zinspeelde Hid dink de afgelopen weken op een naderend afscheid bij Anzhi. Daar mee zou de toekomst van Goes snel onzeker kunnen worden. Vol gens Hiddink zijn er voor hem ook mogelijkheden om in Korea aan de slag te gaan, meldde hij on- LIVERPOOL - Robin van Persie heeft zijn debuut bij Manchester United maandag geen luister kun nen bijzetten met een overwin ning. Zijn nieuwe ploeg ging met 1-0 onderuit bij Everton. Het win nende doelpunt werd in de 57e mi nuut gemaak door de Belgische in ternational Marouane Fellaini. Van Persie loste in de 68e minuut Danny Welbeck af Ondanks een overwicht van United slaagde het langs in VI. Hiddink laat zich zel den of nooit meer zien in Eindho ven, Brands spreekt hem regelma tig telefonisch. Volgens Sanders is het logisch dat een formele band met hem niet mogelijk is. „Hij zit ver weg, maar dat wil niet zeggen dat hij niet welkom is." Goes was een aantal maanden gele den nog enigszins verbaasd om het feit dat in de krant was geschre ven dat hij twijfelde over zijn toe komst. Hij gaf wel toe dat er inte resse van Anzhi was. Goes kwam eind 2009 naar PSV en volgde des tijds Wiljan Vloet op. PSV dacht in hem een manager voor de jeugdopleiding te hebben gevonden die tot midden 2014 zou blijven. Zijn werk stemde tot tevre denheid. De afgelopen jaren stroomden weer talenten door bij PSV, al slaagde de club er onvol doende in om die spelers goed te vermarkten. Met onder meer La- byad, Depay, Locadia en Ritzmaier bereikten meerdere PSV-talenten de selectie. Een aantal andere spe lers (Najah, Mokhtar) werd on langs voor geringe bedragen aan andere clubs overgedaan. Brands wilde gisteren nog niets kwijt over de opvolging van Goes. „Ik heb daar wel een idee over, maar wilde eerst afwachten of hij ook echt zou gaan. Achter zijn rug om mensen benaderen, wilde ik niet." Of Hiddink daarbij gaat hel pen? Brands lacht. „Er is echt een aantal dingen dat we zelf afkun nen." team van manager Alex Ferguson er niet in een bres te slaan in de de fensie van de thuisploeg. Bij Ever- ton bleef John Heitinga de gehele wedstrijd aan de kant. Van Persie verruilde onlangs Ar senal na acht seizoenen voor Man chester United. De transfersom be droeg naar schatting dertig mil joen euro. Voordien kwam hij uit voor Feyenoord. Met die ploeg won hij in 2002 de Uefa Cup. EIBAR - Wat moet het pijn gedaan hebben. Zes maanden alleen maar trainen en wachten op het einde van de schorsing. Een half jaar lang weten dat je de beste bent, maar van de zijlijn moeten toezien hoe een verdedigend rijdende Brit de Tour de France wint. Toch wil Alberto Contador de buitenwereld doen geloven dat hij niet gedreven wordt door wraakgevoelens of er gernis. De manier waarop hij giste ren in derde etappe van de Ronde van Spanje de Alto de Arrate op vloog, lijkt evenwel het tegendeel te bewijzen. Getergd ogend koos Contador in de 155 kilometer lange rit door het Baskenland voor de aanval. Toen hij na drie keer nog niet weg was, ging de 29-jarige Spanjaard nog een vierde keer, en daarna nog een vijfde. Steeds zag hij zijn landgeno ten Alejandro Valverde en Joaquim Rodriguez terugkeren in zijn wiel. Steeds haakte ook die ei genzinnige Brit, Christopher Froome aan. Uiteindelijk moest Contador het - nota bene achter die drie - doen met de vierde plaats in de door Valverde gewon nen etappe. Belangrijker voor hem zal echter zijn dat hij heeft gezien dat hij zijn "wst;?-* H9B9 a s mmmm concurrenten bergop weer pijn kan doen. Dat moet Contador, die- voor zijn komst naar de Vuelta al leen de vlakke Eneco Tour reed als voorbereiding, vertrouwen geven als straks de beslissing in de Vuelta gaat vallen in het hooggebergte. De etappe van gisteren toonde al vast wat vooraf door renners én volgers voorspeld was. De Vuelta van dit jaar gaat de saaie Tour de France van afgelopen zomer doen vergeten. Als de rit met het eerste serieuze klimwerk illustratief is voor wat er de komende twintig dagen nog komen gaat in Spanje, zullen die verwachtingen volledig bewaarheid worden. Nadat een vroege vlucht met on der meer Philippe Gilbert en Pim Ligthart aan de voet van de slot klim was gestrand, verschenen de favorieten aan het front. Contador zorgde voor het spektakel, Valver de versloeg in de finishplaats Eibar in een millimeterspurt Rodriguez, en Froome glipte met het Spaanse trio mee. Op slechts zes seconden volgde een eerste groepje van ne gen renners met daarbij Robert Ge- Raborenners Robert Gesink en Bau- ke Mollema, dit jaar beiden uitge vallen in de Tour de France vanwe ge een zware valpartij, keken maan dag na afloop van de derde etappe van de Ronde van Spanje met een goed gevoel terug. Beide coureurs eindigden na een rit door het Bas- lcisch middengebergte in de top tien. Op de slotklim moesten ze passen toen Alberto Contador aan zette, maar de schade bleef beperkt sink en Baulce Mollema. En dat zorgde voor tevredenheid bij Rabo- bankploegleider Erik Dekker. „Die vier eersten gingen inderdaad net te hard, maar het verschil is uitein delijk minimaal. Bovendien vielen die gasten op kop steeds wel erg hard aan, maar daarna vielen ze ook net zo hard weer stil. Nee, Ro bert en Bauke waren goed. Net als Laurens ten Dam, die prima voor hen gewerkt heeft." Ook Dekker was onder de indruk van Conta dor. „Dit hebben we in de Tour van dit jaar niet gezien. Simpelweg omdat Contador daar niet bij was en omdat hij de enige is die zo I bergop kan demarreren." De Span jaard zelf zal het zo niet zeggen. Pratend oogt Contador immers nog altijd als een bescheiden, bijna timide manneke. Maar geef hem een racefiets en hij ontpopt zich tot een ware killer: El Pistole- ro, de man die zijn tegenstanders ij het liefste op een hoop schiet of g rijdt. Zeker als hij wil bewijzen dat de schorsing voor een minimale hoeveelheid clenbuterol in zijn M lichaam niet terecht was. tot zes seconden. „Achter de vier leiders konden Robert en ik goed meekomen. Dit is wel een goede dag voor ons", zo reageerde Molle ma op de site van Rabobank. Gesink was het daarmee eens. „Hier kunnen we echt verder mee. Het is nu natuurlijk wel een lang seizoen voor me aan het worden. Ik was dan ook heel benieuwd waar ik stond, maar het gevoel is erg goed." pzc.nl/webwinkel categorie /Summersale Professioneel, draadloos Professioneel draadloos weerstation met regen- en windmeter. Instelbaar op °C en °F. Met geheugenfunctie. Gelijktijdige weergave van: tijd en datum, binnen- en buitentemperatuur, luchtdruk, regenhoeveelheid, luchtvochtigheid binnen en buiten, luchtdrukhistorie van laatste 24 uur, windsnelheid/weersvoorspelling. Sale €49,95* exclusief verzendkosten Niklas Moisander speelde zondag tegen Heracles (3-1-zege) zijn laatste ~F wedstrijd voor AZ. De Fin keert terug naar Ajax. foto Ed van de Pol/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58