zeeland j 19 College geeft toch tien mille voor kunstwerk in Scherpenisse Liften op station Goes kosten zes miljoen euro Buslijn krijgt andere route door Yerseke Een goed meubel is stoffering waard Met de bus naar Brouwer tijdens Monumentendag Dansstudio Shirley begint met stijldansen 'Verkiezingshotline' van Carel Bruring handvol keer gebeld dinsdag 21 augustus 2012 Mensen die elke paar jaar een nieuw interieur willen, zien ze bij Brouwer nooit. Het zijn de klanten die hun klassieke, antieke óf moderne designmeu belen koesteren, die om een frisse stoffering komen. In bijna alle gevallen kan Brouwer de originele stoffering vervangen door precies dezelfde stof of, als de klanten dat willen, een ander dessin van dezelfde kwaliteit. Herman Brouwer staat aan het roer van het bedrijf dat zijn vader, Cor Brou wer, 25 jaar geleden in de garage begon. Nu werken er negen vaste krach ten in de stoffeerderij in 's-Heer Hendrikskinderen. De broer van Herman, Jeroen, runt de Goese Rijtuig en Automobiel Maatschappij, een verhuurbe drijf van koetsjes en oldtimers. foto Ronald den Dekker Het terrein van Stof feerderij Brouwer aan de Nieuwe Rijks weg 8 in 's-Heer Hendrikskinderen, in het buurtschap Wissekerke, biedt zaterdag 8 september, Open Monumentendag, tal van oude am bachten, waaronder houtdraaien, klassieke schildertechnieken, goud smeden, klompen kappen en een rietdekker. Klederdrachtvereniging Mooi Zee land bakt babbelaars in boeren- goed, er is een beeldhouwster, een bloemschikster en er worden gra tis poffertjes geserveerd. In de werkplaats demonstreren de stoffeerders hun vak en ook de rij tuigen en oldtimers van de GRAM staan te kijk. Tussen 10.30 en 16.30 uur rijdt een Amerikaanse school bus gratis een pendeldienst tussen het Historisch Museum in Goes en Stoffeerderij Brouwer. GOES - Dansstudio Shirley uit Goes begint dit seizoen met stijl danslessen. De dansstudio gaf tot nu toe modernere vormen van dans: hiphop, ballet, zumba en pi- lates. De stijldanslessen zijn voor kinderen: er is een les voor kinde ren in de leeftijd van zes tot en met negen jaar en een les voor tien tot en met dertienjarigen. Kinderen die dansen leuk vinden, kunnen op 30 augustus een proefles volgen: de jongsten van 18.00 tot 19.00 uur; de oudsten van 19.00 tot 20.00 uur. De proefles kost tien euro. Kinderen kunnen bij Shirley te recht voor Algemene Dans Vor ming, peuter- en kleuteryoga, core stability, voor kinderen met rug klachten of een slechte houding. Core stability wordt aangeboden voor kinderen van 10 tot 16 jaar. www.dansstudioshirley.nl ELLEWOUTSDIJK Man speelt rijbewijs kwijt op tunnelweg Een dertigjarige inwoner uit Hulst heeft zondag op de Westerschelde- tunnelweg bij Ellewoutsdijk zijn rijbewijs verspeeld. Hij werd be trapt op te hard autorijden. De man reed rond 17.00 uur met 168 km/h op de weg, waar 100 km/h is toegestaan. De officier van justitie beslist of de man moet voorkomen of een transactie krijgt. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Ondanks een nega tief advies van de commissie beel dende kunst stellen burgemeester en wethouders van Tholen toch 10.000 euro beschikbaar voor een kunstwerk in Scherpenisse. Voor waarde is dat het gemaakt wordt door werkzoekenden uit de ge meente, maar dat was de initiatief nemer toch al van plan. Het kunstwerk maakt deel uit van een drieluik over verdwenen ha vens op het eiland Tholen. Het eer ste werk werd in het voorjaar ge plaatst in Sint-Maartensdijk. Nu is Scherpenisse aan de beurt en later krijgt Sint-Annaland wellicht ook nog een kunstwerk. De stichting Dutch Art Match (DAM) van kunstenaar Danny van Rijt heeft voor het maken van het eerste kunstwerk een zogeheten brugwerkplaats opgezet in Sint- Maartensdijk. Zes werkzoekenden uit de gemeente Tholen hebben de creatie gemaakt en op die ma nier weer wat werkervaring opge daan. Het is de bedoeling dat ook het kunstwerk voor Scherpenisse in de brugwerkplaats wordt ge maakt. De adviescommissie beeldende kunst leek echter roet in het eten te gooien. Ze gaf een negatief ad 'S-GRAVENPOLDER Portefeuille weg uit auto na praatje Maandagmiddag tussen 13.00 uur en 13.30 uur is, aan de Langeweg in 's-Gravenpolder, een portefeuille uit een auto weggenomen. De bestuurder van de auto stond bij zijn voertuig met iemand te pra ten. Toen hij weer weg wilde rij den ontdekte hij dat zijn portefeuil le, met daarin waardepapieren en geld, was weggenomen. door Claudia Sondervan GOES - De nieuwe liften die Pro- Rail gaat bouwen op het station Goes kosten zes miljoen euro. Het geld put de spoor- en stationbe heerder uit het fonds dat het mi nisterie van Infrastructuur en Mi lieu heeft voor het toegankelijk ma ken van openbaar vervoer. Volgens de Wet gelijke behande ling chronisch zieken en gehandi capten moeten mensen met beper kingen zoveel mogelijk zelfstandig toegang kunnen hebben tot open baar vervoer. Het toegankelijk heidsprogramma wordt ook toege past op bus- en taxivervoer. Station Goes heeft nu geen lift. Er komen er drie: aan de voor- en achterzijde en bij het tussenper- ron. De liften zijn halverwege vol gend jaar klaar. ProRail moet in 2020 zeventig procent van de trein stations in Nederland zo hebben ingericht dat dat rolstoelers, doven en slechtzienden zelfstandig de treinen kunnen bereiken en de reisinformatie kunnen volgen. De bouwoperatie kost de treinreizi gers een weekeinde lang de norma le dienstregeling. Tussen zaterdag 22 september 13.00 uur en maan dag 24 september 05.00 uur rijden er op het traject tussen Kapelle en Amemuiden geen treinen. De NS zet vanaf die stations bussen in, die de gewone dienstregeling zo veel mogelijk volgen, zegt een woordvoerster van NS. De manier waarop de dienstrege- ling dat weekeinde wordt uitge voerd staat vanaf maandag 10 sep tember op internet bij NS Reis plannen ProRail kondigde afgelopen week einde aan ijn een brief aan de om wonenden dat het station de ko mende tien maanden het toneel wordt van grote werkzaamheden. door Luc Oggel YERSEKE - Buslijn 27-37 (Yerse- ke-Goes) rijdt met ingang van de dienstregeling in december een nieuwe route door het mossel dorp. Naar aanleiding van een peiling onder inwoners of de halte Lange- ville moest worden opgeheven vanwege onveilige verkeerssitua ties (voor: 66, tegen: 56) is de afge lopen maanden onderzocht op welke wijze de situatie in de Lange- ville verbeterd kan worden. Hier bij is tevens gekeken of tegemoet gekomen kan worden aan de wens van zorgcentrum Ter Weel en de seniorenraad om de bus via de Ho- geweg te laten rijden en een halte aan .te leggen bij Moerzicht. Na goedkeuring zal de bus de route Damstraat-Molenlaan-Breeweg-H ogeweg-Zweedijkseweg-Grint- weg-Langeville-Marijkelaan-Mo- lenaan-Damstraat volgen. Deze route is eerder door de bus gere den tijdens de reconstructiewerk zaamheden in de Marijkelaan. Door de langere route en de halte ter hoogte van Moerzicht, zal er in de Langeville geen wachttijd meer zijn. Om de route via de Hogeweg mogelijk te maken, zullen er dit na jaar een aantal verkeerstechnische aanpassingen in de Hogeweg uitge voerd worden. De halte bij Moer zicht wordt een proefopstelling. Voordat de halte definitief inge richt wordt, worden de ervaringen en het gebruik afgewacht. De route van de bus van lijn 29 (Yerseke-Hansweert) wijzigt overi gens niet. vies, omdat het kunstwerk (een platte creatie van staal, die een boot voorstelt) te weinig artistiek zou zijn. B en W denken daar ken nelijk anders over, want ze vragen de gemeenteraad om toch 10.000 euro beschikbaar te stellen. „Dat is goed nieuws", stelt Louis Geleijnse van DAM. „Als we dat bedrag van de gemeente krijgen, is het zeker dat we het kunstwerk kunnen maken. We krijgen ten slotte ook al 20.000 euro van de Heidemaatschappij. De voorwaar de die de gemeente stelt, dat we het met werkzoekenden moeten doen, is geen enkel beletsel, want dat waren we toch al van plan." GOES - GroenLinks-kandidaat-ka- merlid Carel Bruring uit Goes is maandag naar eigen zeggen een handvol keer gebeld op zijn specia le verkiezingstelefoonnummer. Het mobiele nummer 06-5746 7734 is sinds gisteren in de lucht en bedoeld voor mensen die vra gen hebben over de aankomende verkiezingen. Maandag ging de te lefoon dus een aantal keer over, maar ondanks dat 'zijn oor er niet afligt', blijft het nummer zeker tot 12 september in de lucht, zegt de Goesenaar, nummer 25 op de kies lijst. De bellers vroegen volgens Bruring naar specifieke Groen- Links-punten, zoals het ontslag recht (de partij wil één procedure die voor iedereen gelijk is, red.). Het is niet bekend waar de bellers vandaan kwamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49