Wellicht ook avondlessen bij Luzac Getuige bedreiging gezocht BEVELANDEN/THOLEN Bergen met boeken voor het nieuwe jaar almanak Tip? redactie@pzc.nl Fietsvakantie DINSDAG 21 augustus 2012 17 PZC Vakmanschap in alle materialen 18 en 19 School wil basisschoolleerlingen voorbereiden op Cito eindtoets door Mieke van der Jagt GOES - Het Luzac College Ly ceum in Goes onderzoekt de mo gelijkheid van volwassenenonder wijs. Bij voldoende belangstelling zou den mensen ook in de avonduren deelcertificaten of een volledig ma vo- of havo-diploma moeten kun nen behalen. De Luzac-vestiging in Goes, één van de 38 vestigingen in Neder land, verzorgt examenonderwijs voor mavo, havo en vwo, maar ook totaalonderwijs, vanaf klas 1, voor alledrie. Het is al mogelijk om deelcertificaten te halen voor alle vakken, maar de lessen zijn nu nog overdag. Luzac heeft-al vaker de vraag naar avondonderwijs ge kregen, en onderzoekt daarvoor nu de mogelijkheden. Komend schooljaar verzorgt Luzac ook speciale cursussen voor leerlin gen van groep 8 in het basisonder wijs. De leerlingen worden voorbe reid op de Cito eindtoets op het ge bied van taalvaardigheid en reken- vaardigheid. Rector Kees van der Wouw van de Goese Luzac meldt dat alle exa menklassen inmiddels vol zitten. In de andere klassen is hier en daar nog wel een plaatsje vrij. Leer lingen stromen in in het eerste jaar of wisselen onderweg van school. Luzac biedt onderwijs in veel kleinere groepen. Volgens Kees van der Wouw kan op die manier veel meer persoonlijke aan dacht en coaching worden gege ven. Het Luzac College 8c Lyceum in Goes vervult, maar dan de andere scholen voor voortgezet onder wijs, een bovenregionale functie. Zeeuwse leerlingen die vroegen be hoefte hadden aan een andere aan pak, moesten naar Bergen op Zoom. Sinds 2006 kunnen ze in Goes terecht. In de Goese vestiging in het voor malige weeshuis aan de Zuster straat, kunnen leerlingen ook kie zen voor Cambridge Engels. Dat is een certificaat voor de Engelse taal en letterkunde dat wereldwijd aan zien geniet. GOES - Leerlingen staan te dringen in de rij boeken ophalen. Een paar leerlingen en dewerkster van de financiële administratie, schoolgangers van het Ostrea Lyceum pas op voor een te heet geworden gymzaal van het oud-leerlingen helpen met de distributie. Jacqueline van Mil. „Dat is niet heel erg, want donderdag. In de tussentijd krijgen de leerlin- Ostrea Lyceum aan de Bergweg. Voordat het Vroeger kregen de leerlingen van het Buys Bal- zo krijgen de leerlingen de kans om hun klas- gen een introductieprogramma-, een sportdag nieuwe schooljaar begint, komen vwo-leerlin- lot College en het Goese Lyceum de boeken genoten te spreken voordat de lessen begin- en tijd om hun boeken te kaften, gen maandag een pakket met ruim twintig thuisgestuurd. „Maar dat is te duur", zegt me- nen." De lessen beginnen voor de meeste foto Willem Mieras GOES - De politie in Goes zoekt ge tuigen van een bedreiging met een soort vuurwapen, zondagavond rond elf uur op de Troelstralaan in Goes. In diezelfde straat hield de politie later op de avond een 26-jarige Goesenaar aan die een 28-jarige. plaatsgenoot zou hebben be dreigd. Hij zou gebruik hebben ge maakt van een voorwerp dat op een vuurwapen leek. De 28-jarige man liep vlak voor de bedreiging samen met een vrien din over de Troelstralaan. Een mo tief voor de mogelijke bedreiging is niet bekend. De verdachte is naar Torentijd ge bracht. Een man in de Troelstra laan was getuige van het incident; de politie wil hem, en mogelijke andere toeschouwers, graag spre ken en vraagt om contact via 0900-8844. KRUININGEN Zetelwisseling bij SGP in Reimerswaal SGP-gemeenteraadslid Jan Murre uit Krabbendijke stopt. Hij heeft zijn zetel per 1 september beschik baar gesteld. Dat heeft de raadsgriffie van Rei merswaal bekend gemaakt. Murre kan zijn werk in de politiek niet langer combineren met zijn bedrijf en gezin, heeft hij laten weten. Murre zit sinds 2010 in de raad. Art- win Otte uit Kruiningen neemt zijn zetel over. Hei Middelburgse gezin keerde vrij dag terug van een fietsvakantie in het zuiden van Frankrijk. Het twaalf jarig buurmeisje kwam direct vragen hoe de drie weken waren geweest. Terwijl de buren enthousiast vertel den hoe leuk ze het hadden gehad en hoe mooi Frankrijk is vanaf de fiets werd het meisje steeds maar stiller en stiller. Na het aanhoren van alle verhalen keek ze wat sip en vroeg vervolgens of ze alstublieft tegen haar vader een wat ander verhaal wilden vertellen dan het enthousiaste van net. Want, zo zei ze,'haar vader had al-laten we ten dat hij ook wel wat voelde voor eenfietsvakantie. „Maar mijn zusje en ik willen dat niet. Wij willen ge woon naar het strand. We willen zwemmen en spelen en niet drie we ken lang fietsen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47