Jaartje 'pijn lijden' bij Pieter Zeeman SCHOUWEN-DUiVELAND Drie drenkelingen twee keer gered almanak Fietsvakantie DINSDAG 21 augustus 2012 17 Dorst woont met plezier in Dreischor 18 en 19 Middelbare school maakt zich komend schooljaar op voor komst van Campus Cultura door Joeri Wisse De hoofdingang van Pontes Pieter Zee man aan het Hatfield- park bleef maandag gesloten. Sinds giste ren, de eerste schooldag, moeten leerlingen namelijk aan de andere kant van het gebouw zijn. 'Hun' oude ingang en schoolplein wordt de komende maanden om gebouwd tot de nieuwe entree van de Campus Cultura. Dus zat er voor de met school- of boodschap pentas gewapende scholieren niets anders op dan om te fietsen om hun boeken op te halen. Behalve de hoofdingang is tijdens de vakantie ook de fietsenstalling verplaatst. Die grenst nu aan het binnenplein tussen gebouw Noord en Zuid dat vanaf dit jaar nog het enige schoolplein is. „Leerlingen hebben zelf een bijdra ge geleverd aan de inrichting van het nieuwe plein", zegt rector Sjef Lommen. Dat heeft onder meer ge leid tot een 'activitycourt' waarin pannavoetbal en basketbal kan worden gespeeld. Rondom het veld is op verzoek van de scholie ren een pad aangelegd met tiental len 'zitelementen'; grote beton blokken die als bankjes fungeren. Ook de fel gekleurde bestrating van de verhoging waar getafelten nist kan worden, is een idee van de scholieren. De extra ruimte voor de fietsen en het plein is ten koste gegaan van de sportvelden. Eenminpuntje, vinden sommige scholieren die op het plein staan te kletsen. Een ander groot nadeel is dat het voorplein niet langer mag worden gebruikt. „Jammer dat dit ook precies tijdens ons exa menjaar moet gebeuren", vindt een havos-leerlinge. Daar gaat Lommen echter reke ning mee houden. Woensdag over legt hij met de aannemer over de planning. Zo wil hij ook regelen dat de aula van Zuid pas na de winter wordt verbouwd, zodat de leerlingen op koude dagen ge woon binnen kunnen zitten. De hal wordt geschikt gemaakt voor onder meer theatervoorstellingen van de jeugdtheaterschool. Overi gens blijft de ruimte ook na de ver bouwing, net als de andere facilitei ten van Campus Cultura, tijdens schooltijden ter beschikking staan van de leerlingen. Zo wordt de huidige centrale hal omgebouwd tot bibliotheek, waar ook de collectie van de school straks te vinden is. De ruimte die nu nog dienst doet als mediatheek wordt ingericht als garderobe en 'chillruimte'. Waar nu nog de jas sen hangen en de kluisjes te vin den zijn is straks het leescafé van Campus Cultura te vinden. Ook wordt een heel aantal lokalen vertimmerd om ze geschikt te ma ken voor (mede)gebruik van de Zeeuwse muziekschool. Sjef Lom men verwacht dat enige overlast onvermijdelijk is. „Het wordt een jaartje pijn lijden. De situatie vraagt enige flexibiliteit en er zul len best problemen ontstaan, maar die zijn er om op te lossen." Als alles volgens planning ver loopt, levert aannemer BVR-groep uit Roosendaal 7 juni 2013 de Cam pus Cultura op. Realisatie van het project kost 4,2 miljoen euro. t^^^iSSSSS!^S^g^ZgaaS3SOSSS3^jSSSSi3iK££S3iSSS^a VLISSINGEN - Een drietal drenkelin gen is maandagmiddag tot twee keer toe uit zee gered, eerst bij Vlis- singen, en drie uur later bij Dis hoek. De Vlissingse reddingboot viste de drenkelingen omstreeks 13.00 uur uit de vaargeul ter hoogte van de Boulevard de Ruijter. Het ging om twee vrouwen en een man, alle maal 20 jaar en afkomstig uit Roosendaal. Even na 16.00 uur moest het drietal opnieuw wor den gered, toen uit de vaargeul bij Dishoek door Veerse strandwach- ten. Beide keren verkeken de zwemmers zich op de stroming, en bleken ze niet meer in staat op eigen kracht naar het strand terug te zwemmen. Springtij veroorzaakt deze dagen een bij Walcheren sterke stroming Tip? redactie@pzc.nl van wel drie meter per seconde, vooral in de uren voor en na hoog water. Badgasten die zich te ver in zee wagen, kunnen worden meege sleurd. Zaterdag redden de Vlissingse strandwachters al negen drenkelin gen, een record. Zondag trokken ze veertien kinderen uit het water. Die waren omver gespoeld door de golf van een passerend schip. Het Middelburgse gezin keerde vrij dag terug van een fietsvakantie in het zuiden van Frankrijk. Het twaalf jarig buurmeisje kwam direct vragen hoe de drie weken waren geweest. Terwijl de buren enthousiast vertel- den hoe leuk ze het hadden gehad en hoe mooi Frankrijk is vanaf de fiets, werd ze stiller en stiller. Na het aanhoren van alle verhalen keek ze wat sip en vroeg vervolgens of ze alstublieft tegen haar vader een wat ander verhaal wilden vertellen. Want, zo zei ze, haar vader had al laten weten dat hij ook wel wat voel de voor een fietsvakantie. „Maar mijn zusje en ik willen dat niet. Wij willen gewoon naar het strand. We willen zwemmen en spelen en niet drie weken lang fietsen." In voorbereiding op de Campus Cultura is de fietsenstalling verplaatst en het schoolplein 'opgeleukt'. In de centrale hal (rechts op de foto) komt de bibliotheek. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41