Arend Bo kijkt boos, Uiltje is liever Dialect is speciaal aan Zeeland Zomergasten dinsdag 21 augustus 2012 Midden in het Zeeuws-Vlaamse landschap beoefent Marina Bliek het prachtige beroep van valkenier. En dat is méér dan alleen vogels houden, blijkt tijdens een bezoek aan haar bedrijf. Het gaat ook om de liefde voor de dieren en de mensen bewust maken van de natuur en de vogels om hen heen. door Adriënne van der Werf aan. De vogels genieten duidelijk van de zon. Het is een prachtig ge- In de polders bij IJzendijke zicht. gloeit de warmte tussen de Marina Bliek, valkenier in hart en net gedorste velden. Meteen nieren, verwelkomt ons hartelijk bij binnenkomst op het ter- en verwijst ons door naar de ach- rein van de Valkeniershof terkant van het terrein. Vanuit de zie ik de eerste roofvogels. Prachti- verte hoor je de vogels kwetteren ge kopjes kijken me indringend en roepen. Op het grasveld, om Marina Bliek met Biko, een Afrikaanse oehoe. foto Mark Neelemans ringd door bomen, staan negen vo gels: de valken op een blok (een paal met een plateau), de andere dieren op een sprenkel (een soort tak). Nieuwsgierig kijken ze in het rond, wachtend op wat er komen gaat. Een grote vogel roept vrolijk naar Marina. „Schreeuwlelijk Har- rie is een Europese buizerd, die 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' 'Last minute' hebben ze beslo ten om hun vakantie hier door te brengen. „We zagen dat het lekker weer bleef in Nederland", vertelt Hilde. „En Ernst-Jan heeft maar een weekje vakantie, daarom besloten we naar Zee land te komen. We hebben zo'n korte vakantie omdat we pas een eigen huis gekocht hebben. Daar moet aan geklust worden natuurlijk!" Zeeland is niet onbekend voor het duo. „We zijn al eerder hier geweest en dat beviel goed", zegt Hilde. „Het is heerlijk dat Zeeland zoveel strand heeft. Het verveelt nooit. Of je er nou 's morgens of later op de middag zit, het is er altijd fijn." De twee hebben samen een cara van gekocht, waarmee ze nu op een camping in Aagtekerke zit ten. „Lekker burgerlijk", grapt Hilde. Het paar houdt niet alleen vaii het strand. „Veere is ook heel mooi", vindt Ernst-Jan. Hilde vult aan: „Af en toe bezoeken we een marktje, of gaan we een beetje winkelen, zoals nu." Het speciaalst aan Zeeland vindt het stel de taal. „Soms moeten we wel lachen als we het Zeeuws horen", vertelt Hilde. „Ik hoorde iemand zeggen dat 'ie joekte an z'n rik had", merkt Ernst-Jan op. „Dat had ik nog nooit gehoord." Hilde moet lachen. „Hij vindt het zo grappig dat hij het telkens blijft herhalen!" PASPOORT Naam: Ernst-Jan en Hilde Berk- hoff, 25 jaar Woonplaats: Holten, Overijssel Gespot: Markt van Middelburg door Sarina Oosse Ernst-Jan en Hilde in Middelburg. X e hebt hier veel zonuren I hè!", antwoordt Ernst-Jan op 1 de vraag waarom hij met zijn vrouw Hilde uit Overijs sel naar Zeeland is gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34