Basketbalster Kim Rijnberg haakt aan bij de allerbesten mm m 241 sport Doffertje van combinatie De Ridder haalt snelheid van bijna 99 kilometer Twee keer goud Nederlandse rapid dammers PP 42:45 Al deze toestellen gratis én 24 maanden 50% korting op een abonnement! 1 Bestellen: www.vodafone.nl/pzc dinsdag 21 augustus 2012 Oost-Souburgse maakt debuut bij Nederlandse selectie onder vijftien jaar Kim Rijnberg speelde met de Nederlandse basketbalmeisjes onder vijftien jaar mee in de North Sea Development Cup. foto Ilse Rijnberg MIDDELBURG Van Anrooij naar zege in Veenendaal Lindy van Anrooij (16) heeft de triatlon in Veenendaal op de korte afstand afstand gewonnen. De ju- niore uit Kapelle was het snelst tus sen alle senioren. Na het zwem men kwam ze met anderhalve mi nuut achterstand op de koplopers uit het water. Bij het fietsen nam de Bevelandse de koppositie over. Van Anrooy had voor vijfhonderd meter zwemmen, twintig kilome ter fietsen en vijf kilometer lopen 1.02.09 uur nodig. Veenendaal was een laatste test voor het NK offroad triatlon zondag in Vlaardingen. MIDDELBURG Paardenfokkers doen het goed De Zeeuwse paardenfokkers deden het uitstekend tijdens de Paarden dagen van stamboek KWPN. Chickey Mickey van Gerard Kloet uit Nieuw- en Sint Joosland werd kampioen bij de vijfjarige eventing- paarden. En Huwerna, het veulen van Sam en Corrie Moens uit Aagtekerke, greep de zege in de Equimax veu lenbokaal. Rowerna, de moeder van Huwerna, heeft al voor meer goede nakomelingen gezorgd. Zer- na en Axema zijn sterke spring paarden. MIDDELBURG Podiumplek De Lange in Westbrabantse Pijl Thijs de Lange uit Kattendijke is als tweede geëindigd in het eind klassement van de Westbrabantse Pijl voor junioren. De renner van wielervereniging Theo Middel kamp won de etappe op zaterdag middag. 's Ochtends eindigde hij als twintigste in de tijdrit. In de etappe van vrijdag finishte De Lange in het peloton, terwijl hij zondag naar de zesde plaats reed. De eindzege ging naar Ricardo van Dongen uit Oosterhout. Jesse Raas (Goes) viel uit met materiaalpech. UDEN Oemoemenoe derde op sterkbezet toernooi Oemoemenoe heeft op het sterk be zette internationale Octopus-toer nooi in Uden een derde plaats be haald. Veel ereklassers zien dit toer nooi als een ideale voorbereiding op het vaderlandse rugbyseizoen. In de poule troffen de Middelbur gers in Dukes meteen een ereklas- ser, maar Oemoemenoe hield de Bosschenaren knap op 0-0. In het tweede duel werd het Belgische Visé met 27-3 verslagen. In de hal ve finale ging Oemoemenoe met 14-0 onderuit tegen ereklasser HRC. Aangezien de reserves van het Haagse HRC in de strijd om de derde en vierde plaats verstek lie ten gaan, eindigden de Middelbur gers op een derde plaats. Kim Rijnberg is toegetreden tot de Nederlandse basketbalselec tie voor meisjes tot vijftien jaar. De speelster uit Oost-Souburg maakt haar debuut tijdens de North Sea Development Cup, waarin Denemarken, Zweden en Duitsland de tegenstanders zijn. door René van Stee OOST-SOUBURG - Een doorzetter die het vooral van haar snelheid en verdedigende kwaliteiten moet hebben. Kim Rijnberg (15) heeft een duidelijk beeld van zichzelf als basketbalster. De forward debuteer de dit weekeinde in het nationale meisjesteam U15 tijdens de North Sea Development Cup. Een klein wonder, want de Walcherse heeft lange tijd last gehad van het chro nische vermoeidheidssyndroom. „Daardoor heb ik bijna een jaar niet gespeeld. Dat je dan toch nog tot de Nederlandse selectie door dringt, is best bijzonder. En dat heeft toch wel te maken met je mentaliteit", vertelt de Walcherse. In de Amsterdamse Apollohal wa ren Denemarken, Zweden en Duitsland gedurende drie dagen de tegenstanders. De Denen wer den met 61-30 verslagen. Spannen de duels met Zweden en Duits lang ging verloren met respectieve- LILLE - Nederland heeft maandag twee keer goud veroverd op de World Mind Sports Games in Lil le. Nina Hoekman won het WK ra pid dammen bij de vrouwen. Roel Boomstra behaalde in dezelfde dis cipline goud in de WK-categorie al gemeen. Rapid dammen is een aparte disci pline in het dammen waarbij in verkorte bedenktijd (vijf minuten bedenktijd per persoon met rapid tegenover twee uur bedenktijd per persoon in regulier tempo) een volledige partij wordt gespeeld. Met deze dubbele gouden medail le doorbreekt Nederland decennia van Russische hegemonie aan de wereldtop en bevestigen Hoekman (veelvuldig winnares van het NK dammen voor vrouwen in Zoute- lande) en Boomstra - die reeds grossierden in zilveren en bronzen medailles - hun klasse. lijk 53-59 en 47-54. Tegen de De nen was Rijnberg goed voor een vrije worp en een rebound. Bijel- kaar speelde ze zo'n veertig minu ten. „Een geweldige ervaring", zegt ze daarover. „Het gaat allemaal veel sneller dan in de competitie. Het niveau is enorm hoog. Je hebt geen moment de tijd om te ver slappen. Dat wordt meteen afge straft." Tegenwoordig speelt de Oost-Sou- door Fred Rabout OOSTBURG - In de Zeeuwse dui vensport stond één van de klassie kers voor de jonge duiven op het programma. Het ging om de vlucht vanuit Pithiviers, een mid- fondconcours met een goed gevul de prijzenpot. De hoofdprijs ging naar de combinatie De Ridder uit Amemuiden. Verantwoordelijk hiervoor was een blauw doffertje dat net uit een rustperiode kwam. Hij overbrugde de afstand tussen Pithiviers, he melsbreed 385 kilometer verwij derd van Amemuiden, in een snel heid van 1647 meter per minuut, oftewel bijna 99 kilometer per uur. De doffer kwam laag vanuit Rit- them richting de Arnemuidse Mansfeldstraat. „Voor ons is dat de ideale rich ting", zegt Joost de Ridder. „Hij burgse bij Binnenland Barend- recht bij de selectie onder 22 jaar in de interrayonale klasse. Drie keer per week reist ze per trein af naar Zuid-Holland voor de trai ning. Daarnaast is er wekelijks een wedstrijd. „Tijd voor veel dingen ernaast is er dus niet. Ik heb ook nog m'n school. Ik ben net begon nen in vwo 4. Die combinatie is best zwaar. Maar ik heb er geen problemen mee. Als je wilt slagen dook als een speer op de plank bin nen. Schitterend om te zien." De Ridder (66) is in Amemuiden nog altijd bekend om zijn goals die hij bij de plaatselijke voetbal club maakte. Na zijn voetbalcar rière waagde Joost zich met zoon Jacco aan de duivensport. En niet zonder succes, al liep het dit jaar nog niet naar wens. „We hebben ze nog niet in topvorm kunnen krijgen." De combinatie had er op Pithiv iers 26 ingezet. Provinciaal pakte de combinatie zestien prijzen. Een knap percentage. Het was niet het eerste provinciale succes van Joost en Jacco de Ridder. Drie jaar terug werd de winst gepakt op Argenton en Tours. In Westkapelle kregen Jaap Roelse (62) en zijn maat Rinus van der Male de snelste van Zeeland thuis. Dit gebeurde op het natoercon- in je sport, moet je er veel voor over hebben." Rijnberg kwam in. Barendrecht te recht via haar oud-clubgenote Lisa Kuiper van BV Souburg. Om de stap naar de nationale selectie te kunnen maken, was het een must om een ploeg te zoeken die op een hoger niveau speelde dan haar oude club. „Via de Zeeuwse selec tie kwam ik in de Zuid-Nederland- se selectie terecht. Daar werd me verteld dat ik een stap moest ma ken om in aanmerking te komen voor de nationale selectie", vertelt de Walcherse daarover. Het debuut in Oranje -15 smaakt naar meer. Grote woorden ge bruikt Rijnberg niet, maar acteren op het allerhoogste niveau is haar droom. Die weg is lang, beseft ze. „Zoals ik al eerder zei; je moet er veel voor over hebben. En je weet ook waarvoor je het doet. Mijn uit verkiezing voor het Nederlandse meisjesteam zie ik als een belo ning voor keihard werken." Het Nederlandse meisjesbasketbal spreekt een aardig woordje mee in Europa. De ploeg onder zeventien jaar eindigde onlangs op het EK op de vierde plaats, het beste resul taat ooit. Het team speelt nu in Amsterdam het WK. „Daar zijn we met de meisjes onder vijftien ook heen geweest om te supporte ren. Helemaal top. En voor mij ook een grote bron van inspiratie." cours vanuit Niergnies. Voor deze stunt zorgde een blauwe jaarling weduwnaar met 'duivenbloed' van Henk Melis in de aderen. Roelse: „Ik heb hem niet zien ko men, maar mijn maat Rinus waar ik al vijftien jaar de duivensport mee beoefen wel. De duif kwam recht uit 't gat en was gelijk bin nen. Zo moet je ze krijgen, dan is het prijs." Het was de achtste getekende van de negen weduwnaars die Roelse en van der Male voor dit concours hadden ingekorfd. Het is een com binatie die een goed seizoen draait. Ze hebben al een titel bin nen. Met slechts vijf doffertjes werden ze overnachtkampioen van hun vereniging PV de Zwaluw uit Westkapelle. In het samenspel pak te het koppel zaterdag drie prijzen in de top tien. vodafone rs B K ra I" Hyi b «s a i j a a 12:00' üJöS'vl v a m Si r. Voorvragen en meer informatie bet 0900-0603 (co.is/gesprew HTC Desire C Samsung ACE Sony Experia U Samsung Mini 2 Nokia N300 Deze aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt exclusief GO.- aansluitkosten. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24