Moisander verruilt AZ voor Ajax sport23 Beslaglegging op toppaard London dinsdag 21 augustus 2012 'Hier kunnen we echt verder mee. Het is nu natuurlijk wel een lang seizoen voor me aan het worden' Robert Gesioïk De Spanjaard Alejandro Valverde (links) wint nipt de derde rit in de Vuelta. Hij haalde het voor zijn landgenoot Joaquin Rodriguez. De Brit Chris Froome eindigde als derde. Alberto Contador, eveneens uit Spanje, moest genoegen nemen met de vierde plaats. foto Alvaro Barriento/AP door Jop van Kempen AMSTERDAM - Met een harde schreeuw eindigde het eerste ge deelte van de loopbaan van Niklas Moisander bij Ajax. Op een koude maandagavond in 2005 ging de ver dediger vlakbij de zijlijn van het hoofdveld op De Toekomst lelijk onderuit. In een wedstrijdje van Jong Ajax bleek hij de kruisban den van zijn linkerknie te hebben gescheurd. Het was de tweede keer dat hem dat overkwam. Niet lang daarna vertrok de Fin naar PEC Zwolle. Moisander speelde niet één wedstrijd in het eerste van Ajax. De zeventienjarige Moisander was niet alleen, toen hij in 2004 van TPS Turku naar Amsterdam kwam. Ajax had ook zijn tweeling broer Henrik vastgelegd, maar het sporttalent was niet evenredig over de tweeling verdeeld. Niklas bleek een aardige verdediger en Henrik een zeer middelmatige keeper. Nadat Ajax in 2006 af scheid had genomen van de Moi- sanders, keerde Henrik terug naar Finland. Het was Zwolle-coach Jan Everse die de talentvolle Moisander na zijn mislukte avontuur bij Ajax op kalefaterde. Zoals meer jonge spe lers had de van origine wat ingeto gen Scandinaviër aanvankelijk moeite met de directe en harde omgangsvormen in Nederland, maar bij Zwolle voelde hij zich meer op z'n gemak. Net als zijn voormalige ploeggenoot Derk Boerrigter bereikte Moisander via een omweg de top. Vanwege zijn goede prestaties in de Jupiler Lea gue en een gedeelde achtergrond bij Ajax haalde Louis van Gaal de Finse centrale verdediger in 2008 naar Alkmaar, waar Moisander ge staag groeide. Moisander werd er in 2009 landskampioen en hij deed er een jaar later ervaring op in de Champions League. Na het vertrek van Stijn Schaars in 2011 werd de Fin aanvoerder van de Alkmaarders. Ook werd hij inter national. Bij Ajax neemt Moisander de plek in van Jan Vertonghen, met wie hij bij Jong Ajax ooit samenspeel de. Hoewel beide voetballers een goede lange trap hebben en opbou wend sterk zijn, heeft Vertonghen meer voetballende en fysieke kwa liteiten. Vanwege een gebrek aan pure sprintsnelheid pakt Moisan der in vergelijking met Vertong hen bijvoorbeeld regelmatig gele en rode kaarten. Niet voor niets kostte Vertonghen twaalf miljoen euro en Moisander naar schatting 'slechts' vijf De komst van Moisander naar de Arena is een nadrukkelijke wens geweest van Frank de Boer, die in april ook al een lijntje uitgooide naar de Fin. Met een zwaar sei zoen in de vaderlandse competitie en de Champions League in het vooruitzicht heeft De Boer te wei nig fiducie in het koppel Toby Al- derweireld en Daley Blind. Moisan der zal Blind van zijn positie ver dringen. In jeugdspeler Stefano Denswil hoopt Ajax de opvolger van Moisander al in huis te heb ben. In het recente verleden win kelde Ajax geregeld bij AZ. Zo kwa men Kolbeinn Sigthórsson (2010), Mounir El Hamdaoui (2010), Demy de Zeeuw (2009), Olaf Lin- denbergh (2005), Kenneth Perez (2006) en jeugdspeler Gino van Kessel (2012) allen van Alkmaar naar Amsterdam. Ajax was niet de enige club met interesse in Moisan der. Vorig seizoen aasde ook PSV op de tweebenige centrale verdedi ger. Anderlecht toonde deze maand eveneens interesse. ETTEN-LEUR Flecha komend jaar bij Vacansoleil-DCM Wielrenner Juan Antonio Flecha rijdt het komend jaar voor Vacanso leil-DCM. De komst van de 34-jari- ge Spanjaard, die eerder al onder contract stond bij Rabobank, hing al een tijd in de lucht. Met het aantrekken van de renner van Sky hoopt de ploeg een grotere rol te spelen in de voorjaarsklassie kers. Teammanager Daan Luijkx is in zijn nopjes. „Met Flecha halen we een naam in huis die al jaren aan de top staat en ervaring van meerdere topteams meebrengt." DURANGO Jens Voigt zet er nog geen punt achter De Duitse wielrenner Jens Voigt weet van geen ophouden. De bijna 41-jarige coureur heeft zijn con tract bij RadioShack met een jaar verlengd. „Ik wilde graag nog een jaar doorgaan en ik ben er van over tuigd dat dit de juiste beslissing is", zei de veteraan. „Toen ik het mijn teamgenoten vertelde, begon nen ze te lachen omdat ik vorig jaar ook al zei dat ik nog één jaar door zou gaan. We zien wel wat de toekomst brengt. Ik ben nu bijna 41, maar ik voel dat ik nog steeds van waarde voor het team ben." GREENSBORO Sergio Garcia pakt zege in Wyndham Sergio Garcia heeft maandag de ti tel in het Wyndham Champions hip op zijn erelijst gezet. De Spaan se golfer sloot het PGA-toernooi, dat door het slechte weer in Greensboro (North Carolina) pas op maandag eindigde, af met een ronde van 66 (-4). Met een totaal van 262 bleef Garcia de Zuid-Afri kaan Tim Clark twee slagen voor. Garcia is door zijn overwinning na genoeg zeker van een plek in de Eu ropese selectie voor de Ryder Cup, de tweejaarlijkse prestigieuze strijd tegen de Verenigde Staten. ZUTPHEN - Op het toppaard Lon don van Gerco Schroder is beslag gelegd. Dat hebben de curatoren maandag officieel bevestigd. Het dier, goed voor tweemaal zilver op de Olympische Spelen in Londen, mag niet zonder toestemming van de Rabobank worden verkocht. De bank is één van de schuldeisers van het vastgoedbedrijf Eurocom- merce Groep, eigenaar van Lon don, dat failliet is. Eerder al was duidelijk geworden dat de beslaglegging na de succes sen in Londen aanstaande was. Het paard ontbrak daarom het af gelopen weekeinde bij wedstrij den in Dublin. Inmiddels is Lon don terug op de vertrouwde stal in Lochem. Schroder mag het dier voorlopig blijven berijden. „Voor een paard is het van levens belang dat het in beweging blijft", zegt curator Paul Schepel. Het is volgens hem aan de stal in Loc- hem hoe hier invulling aan te ge ven. De beslaglegging op zich ver andert daar niets aan. Hij wilde niet zeggen of London op last van de schuldeisers na zijn olympische successen enige tijd bij een Britse ruiter was gestald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23