'Stationsbrug nu nog gevaarlijker' Drie drenkelingen twee keer gered WALCHEREN Wat zijn uw ervaringen op Stationsbrug? Auto's negeren afsluiting brug almanak Fietsvakantie DINSDAG 21 augustus 2012 17 PZC Voor balletpasjes moet je In de serrestai elders zijn 18 en 19 gedijt de koe 20 en 21 Politie gaat vanaf woensdag bekeuringen van 120 euro uitdelen door Emile Calon MIDDELBURG - Bijna twee weken na invoering van het inrijverbod voor de Middelburgse Stations- brug wordt het nog massaal gene geerd door automobilisten. On danks de maatregel rijden op elk tijdstip van de dag auto's over de brug. Maandag aan het eind van de ochtend reden in een half uur tijd welgeteld 23 auto's over die brug. Het ging zowel om toeristen, die niet op de borden letten, als om Walchenaren die bewust öf on bewust de brug namen. Fietsers merkten op dat de ver keerssituatie, voor hun gevoel, on veiliger is geworden dan voor de in voering van de nieuwe verkeersre gel. Karei Wondergem (57): „Auto mobilisten willen nu sneller over de brug omdat ze weten dat ze fout zitten en drukken door om het risico op een bekeuring zo kort mogelijk te houden." Ook andere fietsers lieten zich maandag in soortgelijke bewoor dingen uit. Een van hen vertelde zelfs dat hij zich enigszins bedreigd voelde toen hij zaterdag een auto mobilist terecht wees. „Ik kreeg een grote bek terwijl ik alleen maar wilde vertellen dat de be stuurder via de andere brug moest rijden." Wethouder Chris Simons (WD, verkeer) ziet ook dat het verbod nog steeds wordt genegeerd. Hij zegt dan ook dat hij extra verbods borden laat plaatsen zodat het nog duidelijker wordt dat de verkeerssi tuatie voor het gemotoriseerde ver keer is gewijzigd. Tot eind vorige week huurde de ge meente verkeersregelaars in om het verkeer op de nieuwe situatie te wijzen. Vandaag treedt de poli- VLISSINGEN - Een drietal drenkelin gen is maandagmiddag tot twee keer toe uit zee gered, eerst bij Vlis- singen, en drie uur later bij Dis hoek. De Vlissingse reddingboot viste de drenkelingen omstreeks 13.00 uur uit de vaargeul ter hoogte van de Boulevard de Ruijter. Het ging om twee vrouwen en een man, alle maal 20 jaar en afkomstig uit Roosendaal. Even na 16.00 uur# moést het drietal opnieuw wor-' den gered, toen uit de vaargeul bij Dishoek door Veerse strandwach- ten. Beide keren verkeken de zwemmers zich op de stroming, en bleken ze niet meer in staat op eigen kracht naar het strand terug te zwemmen. Springtij veroorzaakt deze dagen een bij Walcheren een sterke stro ming van wel drie meter per secon de, vooral in de uren voor en na hoog water. Badgasten die zich te ver in zee wagen, kunnen worden meegesleurd. Zaterdag redde de Vlissingse strandwachters al negen drenkelin gen, een record. Zondag trokken ze veertien kinderen uit het water. Die waren omver gespoeld door de golf van een passerend schip. tie nog waarschuwend op. Vanaf morgen wordt er bekeurd en riske ren overtreders een boete van 120 euro. Woordvoerder Alwin Don geeft echter ook aan dat de politie onvoldoende mensen in dienst heeft om de hele dag agenten vrij te maken voor alleen de Stations- brug. „Er komt geen heksenjacht op overtreders. We nemen de brug mee in de reguliere surveillan ce en hopen dat verkeersdeelne mers zich aan de regels houden." Fietsstër Annemarie Boone (39) merkte maandag op dat de politie 'bijna slapend rijk kan worden als er echt bekeurd wordt." Sinds de invoering van het inrijverbod voor de Stationsbrug zijn er ook meer verkeersovertredingen bij de Schroebrug té zien. Ondanks het verbod om direct na die brug links af te slaan, richting de Kanaalweg, wordt dat verbod nu vaak overtre den waardoor overstekende fiet sers een groter risico lopen. Auto mobilisten die via de Kanaalweg rechtsaf willen slaan, richting de Schroebrug, nemen het ook niet zo nauw met verkeersregels..Sim ons denkt dat langer groen licht voor hen een uitkomst kan bieden. MIDDELBURG - Bijna twee weken ge leden werd, na een jarenlange dis cussie binnen en buiten de ge meenteraad, de Stationsbrug in Middelburg afgesloten voor auto's en ander gemotoriseerd verkeer. De PZC schenkt deze week aan dacht aan de gevolgen van de af sluiting en is ook benieuwd naar de ervaringen van fietsers, voetgan gers en automobilisten. Welke al ternatieve route neemt u als auto mobilist? Merkt u als fietser dat de Stationsbrug toch nog door auto's gebruikt wordt? Is het door de maatregel veiliger geworden? Uw reacties en eventueel foto's' zijn welkom op het emailadres walcheren@pzc.nl. DE STELLING "Sinds de afsluiting voor auto's is het veiliger geworden op en rond de Stationsbrug" Reageeroppzc.nl De foto's links zijn het resultaat van twee keer posten op maandag ochtend bij de brug. Elk uur nege ren tientallen automobilisten de ver keersborden. Vooral als de Schroe brug open is wordt de Stationsbrug als illegale sluiproute gebruikt, tot grote ergernis van fietsers en voet gangers. Tip? redactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin keerde vrij dag terug van een fietsvakantie in het zuiden van Frankrijk. Het twaalf jarig buurmeisje kwam direct vragen hoe de drie weken waren geweest. Terwijl de buren enthousiast vertel den hoe leuk ze het hadden gehad.en hoe mooi Frankrijk is vanaf defets, werd ze stiller en stiller. Na het aanhoren van alle verhalen keek ze wat sip en vroeg vervolgens of ze alstublieft tegen haar vader een wat ander verhaal wilden vertellen. Want, zo zei ze, haar vader had al laten weten dat hij ook wel wat voel de voor een fietsvakantie. „Maar mijn zusje en ik willen dat niet. Wij willen gewoon naar het strand. We willen zwemmen en spelen en niet drie weken lang fietsen." hff.!/rirVMrtr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17