Weer gruweldaad Canada buitenland 19 Griekenland wil opnieuw meer tijd Protest tegen vrijlating ex Dutroux Doden bij crash van helikopter Bloedbad Zuid-Afrika herdacht maandag 20 augustus 2012 MARIKANA - Vrouwen en kerkgangers kwamen beidsconflict tussen het Zuid-Afrikaanse mijnbe- worden ze ontslagen. Bij een vergelijkbaar ge- gisteren bijeen op de plek waar donderdag bij drijf Lonmin en het personeel al 44 levens ge- schil vorig jaar stuurde Lonmin alle 9000 werkne- een confrontatie tussen politie en stakende mijn- kost. Lonmin heeft de stakers gemaand vandaag mers de laan uit. De meesten werden later weer werkers 34 doden vielen. In totaal heeft het ar- weer aan het werk gaan. Doen ze dit niet, dan aangenomen. foto Temba Hadebe/AP Politie vindt resten van lichaam langs rivier Eerst spoelden er voeten in sportschoenen aan, toen was er een kannibalistische pornoacteur en nu is Cana da in de ban van twee han den, een hoofd en een voet. door onze correspondent Hanneke Keultjes Eerst kregen wandelaars de schrik van hun leven toen ze een voet vonden bij de Credit River in Mississau- ga, toen ging de politie in de Cana dese provincie Ontario op onder zoek uit en vond achtereenvolgens een hoofd, een rechter- en een lin kerhand. Nu zoeken vijftig agen ten en speurhonden naar de rest ATHENE - De economie van Grie kenland herstelt zich sneller als het land twee jaar langer de tijd krijgt om het begrotingstekort te rug te dringen. Met het uitstel krimpt de economie minder in 2013 om vervolgens in 2014 sneller op te veren. Dat blijkt uit berekeningen van het ministerie van Financiën in Athene. Premier Antonis Samaras probeer de eerder al meer tijd te kopen, van het lichaam. Canada is in de ban van wéér een gruweldaad. In mei griezelde de wereld nog bij de lichaamsdelen die de Canadese homo-pornoacteur Luka Mangot- ta per post verstuurde naar scho len en politieke partijen. Die delen bleken samen Jun Lin te vormen, het Chinese vriendje dat Mangotta in Montréal had vermoord (ande re delen at hij op). Na een klop jacht wisten de autoriteiten Man- gotta in Berlijn te arresteren. De Canadese politie denkt niet dat Mangotta iets met de nieuwe zaak te maken heeft, al speculeren Ca nadese media dat dan op z'n minst de moordenaar zich door Mangotta heeft laten inspireren. De pornoacteur woonde ooit in Los Angeles en in die Amerikaan se stad, vlak bij de bekende witte Hollywood-letters, werden in ja nuari ook ledematen gevonden. maar zonder succes. De verwach ting is dat hij volgende week, gewa pend met de berekeningen, een nieuwe poging waagt tijdens ont moetingen met andere Europese leiders. De Europese Unie en het Interna tionaal Monetair Fonds willen dat het noodlijdende Griekenland mil jardenbezuinigingen doorvoert in ruil voor noodsteun. Door de maatregelen moet het begrotingste kort aan het einde van 2014 onder Het hoofd, de handen en voeten bleken te zijn van de 66-jarige Her- vey Medellin, die volgens de poli tie in de jaren negentig voor een drugskartel werkte. In die hoek wordt de dader ook gezocht. Al is die nog steeds niet gevonden. Het in Mississauga, bij Toronto, ge vonden hoofd, de voet en de han den lijken volgens de politie aan één persoon toe te behoren. Van wege de gele teennagellak denken zij dat het om een vrouw gaat. Ook het hoofd 'lijkt op dat van een vrouw', stelde politiecommis saris Pete Brandwood. Dat is al een verbetering ten op zichte van die andere grote, raad selachtige zaak. Tussen augustus 2007 en 10 december 2011 spoel den veertien voeten aan op de Ca nadese en Amerikaanse westkust. Bijna alle voeten waren gestoken in hardloop- of wandelschoenen de 3 procent uitkomen. Dit jaar is het begrotingstekort naar verwach ting 9,3 procent. De bezuinigingen leiden tot steeds meer sociale en politieke onrust in Griekenland. Samaras wil de gevolgen van de pijnlijke bezuinigingen verzachten door de twee jaar extra binnen te halen. Voor het uitstel is Grieken land vooral afhankelijk van Duits land, de grootste economie in Eu ropa. De minister van Financiën in Berlijn, Wolfgang Schauble, van Adidas, Nike en New Balance. Na onderzoek bleken ze te horen bij vijf mannen, één vrouw en drie mensen waarvan de sekse niet vast staat. Allerhande theorieën hebben de revue gepasseerd: een bootonge luk, een vliegtuigcrash op zee of tsunamislachtoffers. Die laatste verklaring zou kunnen, aangezien de politie heeft vastgesteld dat alle schoenen vóór 2004 werden ge maakt. Maar een echt antwoord op de lugubere vondsten is nog niet gevonden. Wel zijn inmiddels vijf voeten geïdentificeerd, ze hóór den bij vier mannen. Mogelijk la gen hun lichamen in het water en is de enkel door de ontbinding los geraakt van de rest van het lichaam. Een luchtbel in de zool zou er dan voor gezorgd kunnen hebben dat de schoen-met-inhoud aan de oppervlakte is gekomen. waarschuwde voor arrogantie te genover landen als Griekenland. „Ook wij belazeren de boel soms, ook wij schenden regels", zei hij in een toespraak. Een woedende menigte heeft in Griekenland in de nacht van vrij dag op zaterdag fiscaal recher cheurs belaagd. Ze vluchtten het politiestation van het eiland Hy dra in en moesten door verster king van het vasteland worden ont zet. BRUSSEL - In Brussel is gistermid dag betoogd tegen justitie en tegen de vrijlating van Michelle Martin. Aan de oproep hiervoor van nabe staanden van de slachtoffers van kinderverkrachter en moordenaar Mare Dutroux en zijn ex-vrouw werd ondanks de hitte goed ge hoor gegeven. De politie schatte dat 5000 men sen deelnamen aan de protestmars naar het Paleis van Justitie. Rond 16.15 uur kwam de stoet, die zon der incidenten verliep, daar aan. De organisatoren bedankten de deelnemers en gingen daarna naar een ontmoeting met minister An- nemie Turtelboom van Justitie om hun pleidooi voor een hervor ming van justitie kracht bij te zet ten. Hoewel de nabestaanden van de slachtoffers van Dutroux het on begrijpelijk vinden dat Martin vrij kan komen, was de betoging meer gericht tegen justitie. De wet die het mogelijk maakt dat veroordeel den na het uitzitten van een derde van hun straf vrij kunnen komen, moet worden aangepast, menen zij. Bovendien moeten slachtoffers een zwaardere stem krijgen bij de behandeling van het verzoek tot vervroegde vrijlating. Martin werd in 1996 opgepakt en in 2004 veroordeeld tot 30 jaar cel wegens medeplichtigheid aan de ontvoering en dood van vier meis jes. KHARTOEM - Bij een ongeluk met een regeringshelikopter ten zuid westen van de Sudanese hoofd stad Khartoem zijn gisteren alle 32 inzittenden omgekomen. Onder de slachtoffers zijn minister Ghazi al-Sadeq, Makki Balayela, lei der van de Partij voor Vrijheid en Gerechtigheid, twee legergeneraals en een staatstelevisiecrew. Dat heb ben de Sudanese autoriteiten be kendgemaakt. De helikopter stortte neer in Talo- di, een kleine stad zo'n 650 kilome ters ten zuidwesten van Khar toem. Staatspersbureau SUNA meldde dat slechte weersomstan digheden de oorzaak zouden zijn van de crash. De plek van het on geluk is een bergachtig gebied waar zich vaker ongelukken heb ben voorgedaan. De delegatie was op weg naar de staat Zuid-Kordofan om gebeden bij te wonen ter gelegenheid van Eid al-Fitr, het driedaagse feest dat het einde van de ramadan mar keert. Zuid-Kordofan ligt aan de grens met Zuid-Sudan. Een bron bij de autoriteiten zei dat reddingswerkers de plek waar de helikopter neerstortte inmid dels hebben bereikt maar dat het moeilijk is de slachtoffers te identi ficeren omdat veel van hen ernstig zijn verminkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9