Lippens dreigt Meteo België 'Je denkt nergens meer aan, je 121 zeeland Wijk IJzendijke verrijkt met apart speelterrein Record voor Hulster filmzomeravond almanak Benjamin maandag 20 augustus 2012 'Slecht weerbericht' KNOKKE-HEIST - Leopold Lippens, burgemeester van Knokke-Heist, heeft het helemaal gehad met de weerdeskundigen van het commer ciële Meteo België. Hij dreigt het bedrijf voor de rechtbank te sle pen, omdat Meteo België een 'su- perslechte' lange termijn-weer voorspelling heeft gedaan. Volgens Meteo België zou de zon bij onze zuiderburen deze maand nauwe lijks twee weken schijnen. Dit is Lippens in het verkeerde keelgat geschoten. Hij spreekt in de Vlaam se krant Het Nieuwsblad van 'een walgelijke voorspelling' die de on dernemers aan de kust veel geld heeft gekost. Lippens, die zelden op z'n mondje is gevallen, gaat nog een stapje ver der. Hij beschuldigt Meteo België ervan samen te werken met reisbu reaus die verre zonbestemmingen aanbieden. Het weerstation zou zelfs geld krijgen van reisorganisa ties. Meteo België heeft die harde beschuldiging resoluut van de hand gewezen. De dreigende taal van Lippens heeft desondanks heel wat losgemaakt in België. Be langenbehartigers van het toeris tisch bedrijfsleven aan de Bel gische kust gaan niet zover als Lip pens dat ze het weerstation willen aanklagen, maar zijn allerminst ge lukkig met de lange termijn-weer voorspelling. Het Nieuwsblad heeft weerman David Dehenauw een reactie ge vraagd. Hij werkt onder meer voor het Koninklijk Meteorologisch In stituut, de Belgische evenknie van het KNMI. Dehenauw noemt het doen van lange termijn-weervoor spellingen 'onverantwoord'. Hij doet voorspellingen voor maxi maal vijf dagen. „Anders neemt de onbetrouwbaarheid toe." Voor Lip pens speelt overigens ook mee dat het weer aan de kust veelal beter is dan in het binnenland. „Al zitten we hier natuurlijk niet aan de Cöte d'Azur." Stichting Autocross Zeeland had nog wel water gesproeid op de crossbaan op een stoppelveld aan de Oostlangeweg bij Hoofdplaat, stof kwam er toch. Carolien van Gelder heeft net haar eerste cross gereden, op een veld bij Hoofdplaat. Ze ein digde in haar kever als allerlaat ste. „Maar het was wel leuk." door Harmen van der Werf In alle vroegte is ze zaterdag helemaal uit Amersfoort geko men, met haar man Wessel Brons. „Het wordt warm, zei den we tegen elkaar, 'waarom gaan we niet naar Zeeland, daar waait het altijd wel.' En dat is uit gekomen." Veel meer dan een briesje staat er toch niet aan de Oostlangeweg bij Hoofdplaat waar stichting Auto cross Zeeland de derde wedstrijd van het jaar houdt op een - zo te zien - pas gladgeschoren en kei hard tarweveld. Of het met de voorspelde hitte te maken of niet, het aantal deelne mers valt tegen, zeker uit Zeeuws- Vlaanderen. Piet Verhelst van de organisatie weet dat er 33 inschrij vingen zijn. Slechts twee Zeeuws- Vlamingen zitten ertussen, Jeroen Ferket uit Graauw en Bas Radema ker uit Sluiskil. „De meesten ko men van de 'overkant"', stelt Piet vast. Dat er weinig Zeeuws-Vlaam- se autocrossers zijn, verbaast hem eigenlijk niet. „Heel wat werken er in de landbouw. Ze hebben het be- redruk." Voor het eerste startschot valt, te gen twaalf uur, zitten bijna alle deelnemers onder partytenten; de meesten met een blikje fris in de hand. Huib Baselier uit het Thool- se Oud-Vossemeer heeft daar geen tijd voor. De steekas van zijn cross auto - een oude Opel Corsa a 450 euro - is kapot. Hij zal die eerst moeten vervangen. Twee Braban ders kijken toe en bieden hulp aan. „Het is hier gemoedelijker dan in Brabant", vertelt één van hen, Peter Baaieman uit Oud- Gastel. „Bij grote clubs is de lol er snel vanaf. Dan moet je presteren, hier niet." 'Het is hier gemoedelijker dan in Brabant, waar meer grote wedstrijden zijn. Daar is de lol er snel vanaf HULST - De derde editie van de Hulster filmzomeravond, vrijdag op het Molenbolwerk, heeft een recordaantal van ruim 700 bezoe kers getrokken. De Amerikaanse comedie Grazy, Stupid en Love stond op het menu en het weer werkte goed mee. De organisatie, een club filmvrienden, zet het ini tiatief zeker door na dit succes. Die voetballer van de Bevelandse voetbalvereniging heeft het als Benja min van de selectie al zwaar te ver duren. En omdat hij klein van stuk is, heeft hij het nogal eens moeilijk te- gen een grotere of sterkere tegenstan der. Maar, zo is de heersende gedach te, daar wordt hij alleen maar ster ker van. Hij moet zich vooral niet aanstellen. Tijdens een toemooitje in Tip? redactie@pzc.nl de buurt kreeg hij bij een duel een flinke tik op zijn nek. De ambulance werd voor de zekerheid opgeroepen maar de schade bleek mee te vallen. Eén van zijn ploeggenoten maakte er een kieltje van. Die werd later in de kantine geshowd aan de thuisblij vers. Of ze medelijden hadden? Ge vraagd werd of-ie soms een delirium had opgelopen in de derde helft... MEEST GELEZEN 1Timmerfabriek De Braai failliet 2. Sterke stijging aantal vossen 3. Tropenrooster zwembad A'burg VIDEO Zie voor Zeeuws-Vlaamse video's website www.pzc.nl onder kopje vi deo of Zeeuws-Vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto IJZENDIJKE - Bij een nieuwbouw wijk met vaak veel jonge gezinnen hoort speelgelegenheid. Sinds za terdag heeft de Groote Jonkvrouw bij IJzendijke een speelterrein en ook nog een heel aparte. Het roept volop herinneringen op aan IJzen dijke als vestingstad. Tientallen bewoners liepen 's mid dags uit voor de officiële opening. De Sluise wethouder Peter Ploegae- rt en directeur Ron van Pamelen van aannemingsbedrijf Van der Poel uit Terneuzen vertelden over de totstandkoming van het speel terrein waarna een informatiebord werd onthuld. Bewoners hielden aansluitend een buurtfeest. De Groote Jonkvrouw is één van de grootste nieuwbouwprojecten in Zeeuws-Vlaanderen van de laat ste jaren. Veel startershuizen zijn er gebouwd. Dat kan het succes verklaren. De aankleding doet ook wat. De wijk is helemaal opgeno men in een in ere herstelde Staats- Spaanse Linie uit de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648). Het speelter rein met onder meer een slinger- brug, een uitkijkpost en klimpalen sluit daarop aan, op de plek waar ooit de haven van de vestingstad IJ zendijke was. Het Europees pro ject Maritiem Erfgoed gaf er geld voor, evenals Van der Poel als ont wikkelaar van de wijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64