sport29 Warmte schrikt rijders af Haver en verstijnen houden hoofd koel .euleP; Dennie le Comte scoort vier keer Wemeldinge doet het na rust rustiger aan S5"^®KKSJS3!J5®5S Omdat DFS zich terugtrok uit de beker oefende de beoogde tegenstander Duiveland zaterdag tegen Jong Ambon. Deze zondag-derdeklasser werd met 6-0 verslagen. Bij rust leidden de Oosterlanders al met 3-0. Trainer Ko Stout- jesdijk zag een trefzekere Dennie le Comte, die vier keer scoorde. Björn Wijnstekers en Ronald Zwager tekenden voor de overige twee treffers. MZVC-doelman Maaikel Hoogstad onderschept een aanval van Heinkenszand. foto Lex de Meester maandag 20 augustus 2012 MIDDELBURG - Wemeldinge was za terdag eigenlijk al na één helft klaar tegen Vosmeer. De ploeg van trainer John Tahapary leidde toen al met 4-1. Het werd uiteindelijk 5-1. Concurrent in deze bekerpou le is Sluiskil dat met 0-7 won bij Stavenisse. Groep 57. Wemeldinge-Vosmeer 5-1: De wedstrijd was met een 4-1-voorsprong bij de rust al ge speeld. Niels Kole bracht de thuisclub aan de leiding, maar Vos meer kwam niet veel later via Ric ky de Klerck langszij. Daarna scoor de Wemeldinge uit een aantal kan sen nog een keer via Kole, Barrie Vleugel en Nigel Beenhakker. Voor Wemeldinge hoefde het na rust niet zo nodig meer. Vleugel bepaal de de eindstand op 5-1. Stavenisse-Sluiskil 0-7: De Zeeuws-Vlamingen hoefden zich niet bovenmatig in te spannen voor de zevenklapper. Sluiskil zet te de thuisclub via goedlopende combinaties op 0-3 bij de rust door treffers van Shegbert van Uy- trecht (2x) en Ali Eryürük. In de tweede helft ging de ploeg van trai ner Carlo Vanhijfte op jacht naar een hogere score. Dat werd be loond met doelpunten van Jos Westerhout, Shegbert van Uy- trecht en tweemaal Timucin Yil- maz. Poule 58. Bevelan- ders-ZSC'62 3-1: Bevelanders leg de de basis voor de winst in de tweede helft. Voor rust mocht de tegenstander uit Scharendijke nog moed putten uit de gelijke stand. ZSC nam via een treffer van Ro bin Provoost een voorsprong, maar nog voor de rust maakte John Riemens gelijk: 1-1. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar 3-1 dankzij Mitchell Sandee en John Veswijver. Poule 59. SC Kruisland-Kruinin- gen 4-1: Kruisland kwam door twee identieke goals uit vrije trap pen van Achmed Didi op een 2-o-voorsprong. In de tweede helft scoorde Jeff Herwig de aanslui tingstreffer voor Kruiningen en leek van alles nog mogelijk. Daar na profiteerde Kruisland van de ruimte via goals van Tito Jalloh en Bart Hamelink. «aaBBBasaaae door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Onder toezicht van oma waren een paar kinderen heerlijk aan het spelen in een opge zet kinderbadje, Zij gingen zo op in hun bezigheid met het opblaas bare speelgoed dat het hen hele maal koud liet dat op enkele me ters afstand de ronkende motoren over het snikhete Scheldecircuit in Rilland-Bath de hoogste sprongen maakten. Groot was de animo zaterdag niet tijdens de laatste clubcross van dit jaar van de MC Rilland. Met name de Zeeuwse toppers schitterden door afwezigheid. Jammer genoeg kwam op het prima geprepareerde circuit de ambulance er nog aan te pas toen twee rijders elkaar bij het nemen van een springschans raak ten. Terwijl de ene zonder letsel wegliep, bleef Jacco de Laat uit Klundert roerloos liggen. Gelukkig was hij vrij snel weer bij kennis, maar voor nader onderzoek wer den geen risico's genomen. Achter af vielen de verwondingen mee als je daar tenminste van kunt spre ken met een lichte hersenschud ding en kneuzingen aan het boven been. Bij de veteranen legden Ad Geldof uit Oostkapelle en Ron Bos uit Goes beslag op de tweede en der de podiumplaats. De zege in deze categorie ging naar de oudste deel nemer, Andre van Sundert uit Et- ten-Leur. Deze 53-jarige Honda-rij- der won beide manches. In de eer ste manche werd Bos knap tweede gevolgd door Geldof In de tweede heat kwam de Walcherense KTM-rijder al snel in zijn ritme en werd tweede. Bos kende een min dere start, maar werkte zich uitein delijk nog op naar de vierde plaats. Bij de senioren, die samen met de junioren reden, was Tjaco Lucas uit Moerdijk de sterkste. De voor malig Nederlands kampioen bij de MON ging tal van jongere concur renten vooraf. Lucas reed buiten mededinging mee. Hij liet de trans ponders voor de elektronische tijd waarneming aan zijn beide zoons, de achttienjarige Jamie en de vier jaar jongere Marnick. Marvin Boone uit Yerseke werd tweede bij de senioren MX 2. „Te gen het einde van de manches werd het moeilijker, het leek net of je tegen een muur van warmte opreed", verwoordde hij. Jonah Pij nen uit Arnemuiden was de sterk ste bij de 65CC kleine wielen. Plaats genoot Luc Verboom werd tweede bij de grote wielen en Joshua van Doorn uit Middelburg werd derde. 'Tegen het einde werd het moeilijker; alsof je te gen een muur van warm te opreed' NISSE - Jacqueline Haver en Arjan Verstijnen zijn de winnaars gewor den van het dubbeltoernooi op de tennisclub in Nisse. Onder ex treem warme omstandigheden wonnen de nummers twee ge plaatst in de finale van het ge- mengddubbelspel 5 met 6-1 6-4 van Mariella Rijk en Frank Heijns- dijk. Er werd ook één partij in de 4-categorie gespeeld en die werd door Marloes Meulmeester en Ma rio van Gastel met 6-0 6-2 gewon nen van Marianne Braam en Eddy Sprinkhuizen. De zege in de 6-categorie ging naar Anky de Nood en Clemens van den Berg, na een 6-2 7-6-over- winning op Jeanette Hoogsteger en Leon van Ooijen. De gemengd- dubbel 7 ging naar Marjo Riedijk en Andre Sinke en in de 8 waren Gerry Schrauwen en Aad Veer- hoek de besten. Ruud Schot en Bas Vroegop gre pen de macht bij het Van de Velde Schilders en Dyna+ Accounting Krabbenkreektoemooi in Sint-An- naland. Na drie van hun drie pou lewedstrijden te hebben gewon nen, waren Schot en Vroegop in de finale te sterk voor Curtis Goe- degebuure en Roland Walpot, die eveens ongeschonden uit hun pou le waren gekomen. Het werd 6-3 6-2 voor Schot en Vroegop. Elly van Dijke en Lijdie Kot won nen in het vrouwendubbelspel in de 5-categorie. De nummers één van de plaatsingslijst hadden met name in de eerste set weinig te duchten van Esther Arts en Rebec ca Bijl: 6-0 6-3. Een categorie lager wonnen Ernella Bazen en Antho ny van Schilt het toernooi ook al verloren ze hun laatste partij. Ze hadden in totaal één set meer ge wonnen dan de concurrentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61