Een Zeeuws paradijsje aan de Brouwersdam 141 zeeland Nieuw Molenvliet Geen Alpha Boys zeeland in de vorige eeuw maandag 20 augustus 2012 Een flitsend optreden van een van de danseressen op één van de vier hoekpodia. Deze acts en de aankleding van het festival bieden Beachboom veel extra's naast de sets van de DJ's. MIDDELBURG - De voorstelling Alp ha Boys van Club Guy 8c Roni in het Zeeland Nazomerfestival kan wegens ernstige blessures van de dansers (één heeft een gebroken hand en een ander een zeer ernsti ge knieblessure) op vrijdag 24 au gustus niet doorgaan. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De leden van het Lend- vai String Trio: Nadia Wijzenbeek (viool), Yl- vali Zilliacus (altviool) en Marie MacCleod (cello) spelen perfect samen en luisteren goed naar elkaar. Zij spelen mooi gelijk en verzorgen de nuances in de di verse muziekstukken goed. De oor spronkelijke volgorde van het pro gramma werd veranderd. Meer chronologisch en daardoor ook veel logischer. Begonnen werd met 3 Fantasias van Purcell. Drie korte werkjes waarin het fiigatische karakter en de polyfone stijl goed uitkwamen. De onverwachte effecten en har monieën deden bijna modern aan. Het vijfde strijktrio in c op.9 werd KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Werken van Purcell, Beethoven, Si belius en Röntgen. Door Lendvai String Trio. Gehoord op zondag 19 augustus in de Grote Kerk in Veere bijna perfect uitgevoerd. Het karak ter is somber, pathetisch zelfs en af en toe zelfs smartelijk. Het Alle gro con spirito met die opvallende dalende kwart en het speciale the ma dat eerst krachtig en daarna bijna demonisch klonk werd dyna misch gespeeld. Het langzame deel werd met veel expressie gebracht Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Van deze kerk is er maar één in Zeeland", zegt Dick de Best uit Oostkapelle. „Er zijn in Zeeland drie ker- - ken met luchtbogen. In Hulst, Goes en Tholen. De kerk in Tho- len is de enige die ze bij het schip heeft." André Soomers uit IJzendijke denkt dat de foto omstreeks 1930 is gemaakt. „De fotograaf staat in de Oudelandsche poort, een straat die met een bocht naar rechts (op de foto) doorloopt naar de Oude landsche straat." Leny Klippel uit Stavenisse weet daar nog het een en ander aan toe te voegen. „Het straatje waar de paaltjes voor staan is het Nieuwe Pad. Hier staat het vereningsge- bouw van de Hervormde Kerk (de Wingerd genaamd) en op de ach tergrond staat de Hervormde Kerk. Van de villa weet ik niet veel bijzonders." Karin de Bie - Wage- maker uit 's Gravenpolder herkent villa 'Nieuw Molenvliet' als het huis waarin ze werd geboren en opgroeide. „Helaas is het een aan tal jaren geleden afgebrand." Vol gens Soomers is de villa in 1909 ge bouwd en ontworpen door G. Boe- schoten. Na de verwoestende brand is er weer een nieuwe villa gebouwd. Soomers: „Achter het jongetje zie je de toegangspalen tot het Nieu we Pad, dat loopt naar de Wal- straat (daar woonde ik). Met de fiets kon je je maar moeilijk tussen de palen door wurmen, op de step ging dat een stuk beter, onder de stangen door." Tot slot moet de IJzendijkenaar nog één ding van het hart: „Tholen is zo'n mooi stadje dat moet iedere Zeeuw en niet-Zeeuw zeker een keer bezocht hebben." De winnaars van de waardebon zijn: M. Boidin uit Zuidzande, fam. Van de Velde uit Tholen en M. Poot - de Witte uit Scherpenisse. Beachboom Lighthouse brengt je even in een andere wereld door Sharon van Oost Helemaal opgaan in pom pende, maar melodieu ze, elektronische klan ken. Geprikkeld door ronddansende zonnestralen. Zand tussen je tenen. Beachboom heeft zaterdag, op haar vertrouwde plek aan de Brouwersdam 4000 bezoe kers laten ervaren dat je als liefheb ber van electro en house echt niet hoeft af te reizen naar een andere provincie. Vermoedelijk hadden de lachende gezichten ook zeker te maken met de zomerse temperaturen. Waar de meeste festivalgangers tijdens eerdere edities rillend hun laatste uren doorbrachten, was het tot het einde zinderend warm op de dam. Eline Bolier en Manon van Driel, beiden afkomstig van Schou- wen-Duiveland, zijn het er over eens: „Dit is een van de beste edi ties ooit." En ze kunnen erover meepraten, want ze zijn er ieder jaar weer bij. Geheel in de sfeer van de Zeeuwse kuststrook luidde het thema dit jaar 'The Lighthouse'. Buiten de gi gantische vuurtoren, die tevens diende als DJ-boot én danspo- dium, waren de festivalgangers die richting de Brouwersdam gingen, goed te herkennen. De dresscode 'white with a touch of red', werd door de meesten goed begrepen. Van schattige witte jurkjes, tot sexy rode bikini's. De Rotterdamse DJ Denzei Prime opende het festival. Dat Denzei het waard was de openingsact te verzorgen, bewees hij al in juli toen hij met een ruime meerder heid van stemmen de Beachboom DJ Contest won. Daarna deed het duo Sasha Ri ley haar best het publiek extra op te warmen. En ook al werd het rond acht uur pas echt druk, ge noeg vroege vogels om de ope ningsaas met veel enthousiasme te verwelkomen. Vervolgens bracht DJ Skitzoffenix zijn pompende house- en electro- klanken ten gehore. Door kenners wordt hij gezien als een van de grootste talenten op zijn gebied. Leken vonden hem 'gewoon heel goed'. Door af te wisselen met wat bekendere dancenummers, kreeg hij iedereen mee. Ook Santos Sua- rez, Erik E en DJ Remy gaven een set weg. Voor sommigen waren de beats op het laatst wat eentonig, anderen gingen er helemaal in op. Ook de aankleding sprak aan. De vuurtoren als bruisend middel punt. De helikopter die een ster renregen bracht. Schaarsgeklede dansers en danseressen op de hoekpodia. Voor even waande je je in een andere wereld. Een klein Zeeuws paradijsje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60