doet er blijkbaar toe' binnenland 15 in rechtszaak Facebookmoord weekendcompany® Paralympische rolstoel ook voor na de Spelen Wereldhavendagen Rotterdam www.weekendcompany.r Qaaach&ao ouaiuêu4.aoia maandag 20 augustus 2012 LEIDEN opstellen in Brussel. Blijft Neder land dan de trouwe bondgenoot van Duitsland die streng vast houdt aan de Europese begrotings regels? Voor Japan is dat belang rijk, zegt de verslaggever van de grootste publieke omroep: het land lijdt onder de Europese crisis en wil dat die zo snel mogelijk wordt opgelost. Roemer is vereerd. „Blijkbaar vindt iedereen dat de SP ertoe doet. Daar ben ik blij mee." Zijn team probeert uitglijders te voorko men. Zo mag de Nederlandse pers het eerste deel van de persconfe rentie niet bijwonen. Dan worden de vragen in het Engels gesteld en laat Roemer zijn Nederlandse ant woorden vertalen. Dat maakt mis schien niet zon goede indruk. Toch spreekt Roemer wel degelijk een paar woorden Engels, getuige het 'over my dead body' deze week over een mogelijke Europese boe te. Tegen de Duitse pers bena drukt hij dat hij daar geen woord van terugneemt, wat zijn politieke tegenstanders ook mogen bewe ren. De SP wil in 2013 3 miljard euro in vesteren om de economie aan te ja gen en als Nederland daardoor iets boven de 3 procent begrotingste kort uitkomt, dan moet dat maar. De omstandigheden en mensen zijn belangrijker dan 'regeltjes' uit 1992, zegt hij. Als de financiële markten daar ne gatief op reageren, zoals minister van Financiën Jan Kees de Jager be weerde, neemt Roemer dat voor lief „Het is eigenlijk te schandalig voor woorden dat je als politicus niet kan zeggen wat je vindt en dat je je oren moet laten hangen naar de financiële markten." De campagne, zegt hij stellig, zal wat de SP betreft gaan over ver trouwen. „Vertrouwen in politici, van consumenten, van onderne mingen om te investeren en tus sen bedrijven onderling." zie onze website:binnenland Roemer trapt campagne SP af: 'Alle pei len zijn op ons gericht' De Paralympische Spelen in Lon den bieden een goede kans voor be drijven om innovaties te ontwikke len voor rolstoelen, protheses en ander materiaal dat het leven van mensen met een handicap verge makkelijkt. Dat zegt werktuig bouwkundige Marc van der Zande van de Stichting InnoSportNL, die als verbindende organisatie op treedt tussen de sportwereld, het bedrijfsleven en de wetenschap. „Het is goed mogelijk om een eco nomisch rendabel product voor de gehandicaptensport te maken", zegt hij. „Wij hebben een rolstoel gepresenteerd voor het rolstoelbas ketbal, die door een verbeterd wiel veel sneller en wendbaarder is dan normale rolstoelen. De nieuwe technieken van de rolstoel kunnen ook in het echte leven gebruikt worden. Straks liggen die waar schijnlijk gewoon in de winkel." dat niet geleid. „Het is allemaal goed verlopen zonder noemenswaar dige problemen", aldus een woord voerder van het driedaagse evene ment zondag. Volgens de woord voerder zat de stemming er on danks de tropische dagen goed in. „Je merkte wel dat het er overdag iets minder uitbundig aan toe ging door de hitte. Na zonsondergang kwam er meer beweging in." foto Paul Bergen/ANP Kippa Beste universiteiten In Utrecht en Leiden De beste twee universiteiten van Nederland zijn de Universiteit Utrecht en de Universiteit Leiden, vinden onderzoekers van de Shang hai Jiao Tong Universiteit, die jaar lijks een ranglijst met de beste vijf honderd universiteiten ter wereld publiceert: de Academie Ranking of World Universities, ook wel de Shanghai Ranking genoemd. GRONINGEN Man in de fout met krantenwijk Een 43-jarige man uit de stad Gro ningen heeft een niet zo slimme manier gekozen om het hem opge legde alcoholslot en de bijbehoren de begeleiding te bekostigen. De man werd zaterdagochtend aange houden terwijl hij kranten bezorg de. Hij deed dat met zijn auto, maar daarmee was hij in overtre ding. UTRECHT Sap: Nederland moet groen gidsland zijn Nederland was lang een gidsland wat betreft duurzaamheid en mi lieu. „Nu bungelt Nederland al ja ren achteraan in Europa wat be treft het opwekken van duurzame energie", aldus GroenLinks-leider Jolande Sap zaterdag bij de start van de verkiezingscampagne van haar partij. Sap wil duizenden ba nen scheppen in de groene sector. ARNHEM Cipier opgepakt vanwege corruptie Een medewerker van gevangenis De Geerhorst in Sittard is opgepakt op verdenking van corruptie. Hij zou hand- en spandiensten hebben geleverd aan gedetineerden, aldus het Openbaar Ministerie. Een gede tineerde vertelde de Limburgse om roep Li dat de bewaarder werd ge pakt met softdrugs en sterke drank voor gedetineerden. ROTTERDAM Vissers vinden fiets vermoord meisje Sportvissers hebben zaterdagmid dag in het water van de Schie in Rotterdam de fiets gevonden van de vermoorde Sehriban Akpinar, Het 17-jarige Rotterdamse meisje kwam donderdag 9 augustus door geweld om het leven. Een 15-jarige jongen uit de Maasstad zit vast op verdenking van betrokkenheid bij haar dood. STAPHORST Man verdronken in natuurgebied In natuurgebied de Zwarte Den nen in Staphorst is zaterdagmiddag een man verdronken. Het stoffelijk overschot dreef in een vijver van het natuurgebied. Onderzoek moet uitwijzen wat de toedracht is ge weest van de verdrinking. De poli tie sluit een misdrijf uit. De identi teit van het slachtoffer is nog niet bekend. zijn", zegt De Jong die werkt op de afdeling Jeugdrecht. Deze afweging speelt ook in de zo geheten 'Facebookmoord' die van daag en morgen bij de rechtbank in Arnhem wordt behandeld. In deze zaak staan drie jongeren van 15,16 en 17 jaar terecht voor de dood van de 15-jarige Winsie Hau. Het slachtoffer zou via social me dia roddels over een van de ver dachten hebben verspreid. Zij werd daarom in haar ouderlijk huis neergestoken door de 15-jari- ge verdachte en overleed later. Vol gens justitie zou hij via Facebook en chatsites onder druk zijn gezet door de andere twee. De rechter besloot aanvankelijk de zitting grotendeels toegankelijk te maken voor publiek, omdat het een 'ernstige en uitzonderlijke' zaak betreft. Op het eerste oog is deze beslissing in strijd met de grondregel in het jeugdrecht dat zo'n zitting achter gesloten deuren plaatsvindt. „Het uitgangspunt is dat iemand vanaf zijn achttiende met een schone lei moet kunnen beginnen en niet voor de rest van zijn leven is gebrandmerkt", zegt De Jong over de gesloten deuren. Naarmate een kind ouder wordt, ontwikkelt het zich verder en neemt ook het verantwoordelijk heidsbesef toe. Maar voor iemand van 15 jaar is de publieke schand paal is een zwaar middel, aldus de onderzoekster. incl. overnachting op het ss Rotterdarn! 1 overnachting incl. ontbijt 24 uur gratis openbaar vervoer Wereldhavendagen: 7 t/m 9 sept. y 24 uur cultuur: 15 16 sept. y Verblijf t/m uiterlijk 31 okt. 2012 T'-l Korting 50% ss Rotterdam Hotel Restaurants Rotterdam 105 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 (€.0,25 p ma/vr 09.00 y 21.00 uur za/zo 10,00 uur -15.00 ui "PnjSQ.b-v. 2-persoonsbezetting Hl exci. reserveringskoslen 12.50 per boeking. Kijk voor Let op! Alleen op 20 augustus tussen Ö.0Ö en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5