Geen treinen door bouwwerk 121 zeeland i/ERBOUWINGS OPRUIMING leHepiyxefl Kapelle steunt energiearme huizen Mosselen koken BH's Watch Out! overleeft de oorsprong Zeeland maandag 20 augustus 2012 Drie nieuwe liften naar de perrons door Claudia Sondervan GOES - ProRail, beheerder van de treinsporen en -stations, begint de ze week aan een grote verbouwing op en rond het station in Goes. Er worden drie nieuwe liften ge bouwd om de perrons toegankelij ker te maken. Door het werk is er het hele week einde van zaterdag 22 september 13.00 uur tot maandagmorgen 24 september 05.00 uur geen treinver keer op de Zeeuwse spoorlijn van af Kapelle. NS had zondag nog geen informatie over alternatief vervoer. Evenmin is bekend of er wel treinen blijven rijden tussen Vlissingen en Arnemuiden. In dat weekeinde is ook de reizi gerstunnel onder het spoor niet toegankelijk. Voetgangers zijn dan aangewezen op de spoorovergang in de Van Hertumweg of die in de Kloetingseweg. De spoorwegbeheerder informeer de de omwonenden van het Goe- se station zaterdag middels een brief. De werkzaamheden moeten halverwege volgend jaar klaar zijn. Deze week begint ProRail met het inrichten van het bouwterrein. ProRail waarschuwt de omwonen den voor overlast door het intril- KAPELLE - Eigenaren van oudere huizen in de gemeente Kapelle kunnen binnenkort een beroep doen op subsidie als zij energiebe sparende maatregelen op hun wo ning willen toepassen. De gemeente doet mee met een stedelijk vernieuwingsprogramma waarvoor de Provincie een budget van 125.696 euro voor een jaar be schikbaar heeft gesteld. De raad be spreekt de regels voor de subsidie- Ruim 4500 kilo mosselen zijn er zaterdag gekookt en uitgereikt aan de bezoekers van mosseldag. Iets min der dan voorgaande jaren, maar dat wijt de organisa tie aan het warme weer - de eetlust is navenant min der - en de geringere bezoekersaantallen. len van damwanden, door bewe gingen van grote machines en door bouwverlichting. Die bouwlampen gaan in elk geval aan in de nachten van maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 septem ber. In die twee nachten laat Pro- Rail tussen 00.30 en 06.00 uur de voorbereidingen treffen voor het intrillen van de damwanden voor de bouw van de nieuwe liften. Het intrillen van de wanden zeifis gepland in het weekeinde van za terdag 22 tot en met maandagmor gen 24 september. Dat weekeinde, als het treinverkeer stil ligt, wordt er continu doorgewerkt, dag en nacht. Vanaf eind september tot medio 2013 wordt vervolgens gewerkt aan de bouw van de liften zelf Die werkzaamheden zullen beperkt blijven tot werkdagen tussen 07.00 en 17.00 uur, belooft ProRail. Maar, maakt het bedrijf de kantte kening, 'door onvoorziene omsta- digheden, zoals het weer, kan de planning worden aangepast'. ProRail heeft een afdeling publieks- contacten die ook tussen 22.00 uur en 08.00 uur bereikbaar is voor meldingen over onveilige si tuaties en ernstige overlast: 0800 - 7767245- www.ns.nl/werktrajecten verstrekking in de raadsvergade ring van dinsdag 28 augustus. Woningeigenaren kunnen vanaf volgend jaar maximaal 7.500 euro krijgen. De woning moet dan voor 1981 gebouwd zijn, de kosten voor verbetering moeten hoger zijn dan 5000 euro en er geldt een mini mumnorm voor de verbeterde energieprestaties. In de gemeente is ruim driekwart van de wonin gen in particulier bezit. Alle dames Badmode 50% Korting Kinder Ondergoed o.a. Ten Cate, Beeren van 795 t/m 995 195 Ten Cate Herenshorts van 19»s €8" Restant heren shorts nu €2" Restanten Dames Badmode Helft v/d Helft Kinderpyjama's Shortama's €4" Heren ondergoed Twentini (grote maat) nu €2" nu €9" Heren Badmode 20% tot 50% Korting Alle Herenpyjama's Shortama's in katoen en tricot €1995 Dames Nachtmode 20% tot 50% Korting Heren Dames slips en strings €1" YERSEKE - Geboren uit Mosselrock, even in gevaar door het eigen suc ces omdat de toezichthouders op veiligheid de toestroom aan pu bliek te riskant vonden, maar uit eindelijk overleeft het out- door-dance festival Watch Out! in Yerseke zelfs zijn oorsprong. Mos selrock is, losgemaakt van Mossel dag, teloor, maar Watch Out! be leeft vrijdag 31 augustus de zeven de editie op het festivalterrein aan de Burenpolderweg in Yerseke. Vanaf 20.00 uur opent Under ground Madnezz op het vernieuw de podium, gevolgd door Desnar en Tiberian, voorheen bekend als Wantedonez. Labelgenoot Artic bij Scantraxx records, hardstyler Ran-D, Deepack en Luna, dj Chaos, Mad Dog en Noize Supres- sor maken het vol tot 03.00 uur. Kinder Badmode 20% tot 50% Korting KLOKSTRAAT 2 1 Heren en Kinder zwemshorts €695 boten op mbbtiteolM... voor meer pteier op hst watert Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 221 Middelburg www.zeelandboten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58